Test nie wyrok

Test nie wyrok

W listopadowym numerze "AUDIO" zbiegły się dwa testy, które mogą zainteresować duże grupy czytelników - testy porównawcze wzmacniaczy i zespołów głośnikowych, w podobnych zakresach cen, i to cen dość przystępnych, a jednocześnie pozwalających uznać owe urządzenia za reprezentujące - umownie - klasę średnią.
Rozdanie nagród EISA w Berlinie - krótka (foto) relacja

Rozdanie nagród EISA w Berlinie - krótka (foto) relacja

W poprzednim numerze, który ukazał się już w połowie sierpnia, zamieściliśmy prezentację tegorocznych nagród EISA. Jednak uroczysty finał - ceremonia wręczenia nagród - odbyła się na początku września (w czasie trwania targów IFA, w jednym z berlińskich hoteli).
EISA: Jest nas i nagród więcej

EISA: Jest nas i nagród więcej

Rok temu napisałem we wstępie do prezentacji nagród EISA, że przedstawiamy je po raz dwudziesty. Ale jubileuszem tym możemy chwalić się również teraz, i to jeszcze bardziej.
Pro-Ject Essential lII: elastyczność esencjonalności selektywnej funkcjonalności

Pro-Ject Essential lII: elastyczność esencjonalności selektywnej funkcjonalności

W ofercie Pro-Jecta można się pławić, można też w niej utonąć. Nie dość, że mnóstwo jest zupełnie różnych konstrukcji, to wiele z nich występuje w kilku wersjach.
Słuchawki - plusy dodatnie i ujemne

Słuchawki - plusy dodatnie i ujemne

Słuchawki to rodzaj urządzenia elektroakustycznego, działającego od strony fizycznej na takiej samej zasadzie jak głośnik, wykorzystujący podobnego typu przetworniki (dynamiczne, planarne, a nawet elektrostatyczne), jednak poprzez inny rodzaj kontaktu z użytkownikiem, wywołujący zupełnie odmienną sytuację akustyczną. Niektóre różnice są oczywiste, a są ich świadomi nawet laicy.
"Sgt. Pepper`s Lonely Hearts Club Band"

"Sgt. Pepper`s Lonely Hearts Club Band"

Album "Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band" zaczyna się słowami "It was twenty years ago today..." (co nie jest przywołaniem żadnej prawdziwej historii, np. samych Beatlesów, którzy grali wtedy dopiero od kilku lat). Czas jednak leci, było to już pięćdziesiąt lat temu. Pierwszego czerwca 1967.
(Cyfrowy) powrót do (analogowej) przeszłości

(Cyfrowy) powrót do (analogowej) przeszłości

Jakość urządzeń audio nigdy nie sprowadzała się do samego brzmienia, ale w niedalekich czasach, gdy obsługa sprzętu była dziecinnie prosta, a wszelkie standardy i formaty jednoznacznie ustalone, audiofile mogli lekceważyć wyposażenie i skupiać swoją uwagę na dźwięku.
50 lat Bowers & Wilkins

50 lat Bowers & Wilkins

Jubileusze są doskonałymi okazjami, które wykorzystuje każda profesjonalnie prowadzona firma, aby o sobie przypomnieć, i to poza ramami jakiegokolwiek testu, porównania, ograniczenia do konkretnego produktu. Można sobie napisać laurkę, postawić się na podium, wspominać tylko sukcesy. Takie jest prawo jubilata, wykorzystywane zarówno przez firmy, które mają poważny dorobek, jak i marki, o których wcześniej mało kto słyszał.
Strażackie DSP

Strażackie DSP

DSP (Digital Signal Processing), czyli cyfrowe przetwarzanie sygnałów audio, traktowane tylko hasłowo w testach i opisach jako proste rozwiązanie nieprostych problemów, jest jednak przedmiotem dyskusji i kontrowersji w bardziej zaawansowanych kręgach audiofilskich. Stosowanie DSP w sprzęcie audio ma więc przeciwników. Czy DSP jest niezbędne zawsze, gdy wykorzystujemy materiał w formie cyfrowej?
World of McIntosh, czyli efekt WOM

World of McIntosh, czyli efekt WOM

W ciągu niespełna dekady pod skrzydłami Fine Sounds Group zgromadzono doborową stawkę high-endowych marek. Zaczęło się w roku 2007 od przejęcia kontroli nad firmą Sonus Faber, a w ciągu kolejnych lat nowy właściciel (pomijając zawiłą strukturę udziałowców) dobrał sobie jeszcze kilka marek-legend.

FAQ

Leksykon

Reportaże i wywiady

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio