s

Soundbar

Listwa głośnikowa dołączana do telewizora poprzez HDMI lub wejście optyczne, zawierająca głośniki umieszczone na całej długości urządzenia, a także z boków, np. skierowane do góry. Głośników może być kilka, a nawet kilkadziesiąt. Dźwięk emitowany przez soundbary odbija się od ścian, co ma dawać wrażenie efektu surround, dlatego urządzenia te najlepiej sprawdzają się w nie największych pomieszczeniach. Soundbary współpracują z systemem 2.1, 5.1 czy 7.1.

Sounbary są niekiedy wyposażone w zewnętrzny subwoofer i mogą łączyć się z nim bezprzewodowo, niektóre modele mają subwoofer wbudowany. Urządzenia te potrafią jednak pracować samodzielnie, niezależnie od TV. Nowoczesne modele wspierają bowiem strumieniowanie muzyki z internetu. Możemy sterować nimi z poziomu urządzeń mobilnych.

 

Zobacz więcej
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj