a

Amplituner sieciowy

Amplituner sieciowy (Network Receiver) to urządzenie, które składa się z kilku umieszczonych w jednej obudowie obwodów: wzmacniacza, odbiornika radiowego, przetwornika C/A, procesorów cyfrowych oraz układów komunikacji z siecią komputerową. Poszczególne modele amplitunerów różnią się między sobą zarówno liczbą kanałów, jak i funkcjonalnością.

Amplituner sieciowy pozwala najczęściej na słuchanie muzyki z lokalnych zasobów sieciowych (komputery, serwery typu NAS). Możliwe jest także, po podłączeniu do internetu, korzystanie z popularnych serwisów streamingowych oferujących muzykę na żądanie.

Większość nowoczesnych modeli amplitunerów sieciowych wyposażona jest w łączność Bluetooth, niektóre oferują nawet komunikację dwukierunkową, co oznacza, że nie tylko odtworzymy muzykę np. z telefonu, ale również "podłączymy" do takiego amplitunera dowolne bezprzewodowe słuchawki lub głośniki (BT).

Zdalne sterowanie amplitunerem sieciowym możliwe jest za pomocą tradycyjnego pilota, jak również (po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji) telefonu, tabletu, a czasem także komputera.

 

Zobacz więcej
Zobacz także
Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj