Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
zaMESSEanie, czyli IFA 2014

zaMESSEanie, czyli IFA 2014

Berlińską imprezę IFA zwykło się określać mianem targów, wystawy... ale dla mnie to raczej wielki show. Na budowanych, dniami i nocami, oszałamiających wybiegach producenci prezentują nie tylko rzeczywiste produkty, ale także futurystyczne koncepty.
Audio z komputera - nowa moda, nowa era według Chrisa Connakera

Audio z komputera - nowa moda, nowa era według Chrisa Connakera

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich - szczególnie dla tych, którzy chcieli być na Audio Show 2013, a nie byli - od Chrisa Connakera, założyciela strony Computer Audiophile: otrzymałem zgodę na podzielenie się z czytelnikami "Audio" całą treścią "wykładu".
Wystawa High-End w Monachium - relacja

Wystawa High-End w Monachium - relacja

...Ale optymistycznie. Obraz "branży", jaki można było w tym roku ujrzeć na wystawie High-End w Monachium, nie rodził wątpliwości, że ma ona dobre perspektywy.
Heinz Lichtenegger. Historia firmy Pro-Ject

Heinz Lichtenegger. Historia firmy Pro-Ject

Heinz Lichtenegger to jeden z ludzi, bez których prawdopodobnie wciąż mieszkalibyśmy w jaskiniach i rzucali dzidami w dzikie zwierzęta. Jego wiara we własne pomysły, upór i ciężka praca pozwoliły mu zbudować jedną z największych firm w branży audio i być może największą na świecie fabrykę gramofonów.
Audio Show 2014. Terapia kolejką

Audio Show 2014. Terapia kolejką

Kto wciąż sądzi, że Audio Show jest doskonałym miejscem, aby dobrze poznać sprzęt, jego brzmienie, i podejmować decyzje o zakupie, jest w błędzie. Ale przecież wciąż słyszę gorące komentarze, głównie narzekania, że coś grało beznadziejnie.
Sonus Faber EX3MA - jubileusz

Sonus Faber EX3MA - jubileusz

Pytanie: "Która firma głośnikowa jest najlepsza na świecie?" jest infantylne i nie powinno doczekać się żadnej konkretnej odpowiedzi, bo musiałaby być ona równie niemądra... Ale przecież w naszych głowach, zwłaszcza konsumentów, wciąż kołaczą się wątpliwości dotyczące nie tylko określonych produktów, ale i marek. Która lepsza? A skoro są gorsze i lepsze, to może jednak gdzieś jest najlepsza?...
Technics - reaktywacja

Technics - reaktywacja

Pod koniec ubiegłego wieku Panasonic - właściciel marki Technics - stanął (tak jak wiele innych koncernów elektronicznych) w obliczu "stereofonicznego kryzysu": spadku sprzedaży komponentów Hi-Fi, oddających pole wielokanałowym systemom kina domowego. Większość dużych firm zareagowała na to zmianą oferty - zwiększając ją w zakresie amplitunerów, odtwarzaczy DVD i systemów "z jednego pudełka".
Co w kablu piszczy - rozmowa z Georgem Cardasem

Co w kablu piszczy - rozmowa z Georgem Cardasem

Pod koniec kwietnia nasz kraj odwiedził George Cardas - założyciel jednej z największych firm produkujących audiofilskie kable. To człowiek, dzięki któremu poznano wiele zjawisk zachodzących w przewodach i opracowano mnóstwo rozwiązań technicznych.
Wszyscy jesteśmy inżynierami - wywiad z Danem D`Agostino

Wszyscy jesteśmy inżynierami - wywiad z Danem D`Agostino

Słuchałem wielu wzmacniaczy klasy D w takiej aplikacji, i nigdy nie brzmiały dobrze. W ich dźwięku zawsze coś było nie tak. Moim zdaniem ich technologia w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia - mówi Dan D`Agostino, założyciel Krell Industries i główny inżynier firmy.

FAQ

Leksykon

Felietony

 

 

Audio - styczeń 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Po Świętach i Nowym Roku możemy być trochę ociężali, więc na początek proponuję lekki rozruch, bez napinania się na trudne wykłady teoretyczne i sążniste artykuły. Test dziesięciu modeli słuchawek w cenie 1000-2000 zł, a więc już dobrej klasy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio