iFi Audio nano iGalvanic3.0

13 września 2017 Sprzęt

Do sprzedaży trafił właśnie najnowszy produkt brytyjskiego producenta iFi Audio, a mianowici nano iGalvanic3.0. Jest to pierwszy w historii komercyjnie produkowany izolator galwaniczny klasy USB 3.0.

Izolacja galwaniczna jest to, mówiąc najogólniej, całkowite rozerwanie ciągłości sygnału elektrycznego (tak linii power, jak i data) wchodzącego do urządzenia od sygnału z niego wychodzącego. Można powiedzieć, że dzięki zastosowaniu wewnątrz iGalvanic3.0 autorskiego transformatora separującego wykonanego z wysokiej jakości miedzi 6N, sygnał elektryczny wychodzący z urządzenia jest w całości wygenerowany na nowo, przez co pozbawiony negatywnych naleciałości pochodzących z pierwotnego źródła sygnału, takich jak zakłócenia RFI i EMI.

Izolacja galwaniczna to technika eliminująca przede wszystkim bardzo istotne problemy komputerowego audio, jakim jest negatywne zjawisko tzw. prądu błądzącego, który zakłóca pracę precyzyjnych podzespołów aparatury HiFi i high-end. Prądy te indukowane są głównie zasilaczach AC komputerów i rozsiewane po całym systemie, także poprzez złącza USB.

iFi Audio nano iGalvanic3.0 pracuje w pełni pasywnie, także nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych zasilaczy.

iFi Audio nano iGalvanic3.0 pracuje w pełni pasywnie, także nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych zasilaczy. 

Choć na co dzień nie obserwujemy występowania tych anomalii lub nie jesteśmy tego świadomi, to w wypadku produktów wysoce precyzyjnych, jak audiofilskie przetworniki C/A czy też profesjonalne interfejsy USB, problem jest dotkliwy i powszechnie znany. To właśnie całokształt tych prądów błądzących i zakłóceń sieciowych jest powodem powstawania szumów i jittera, wyraźnie degradujących jakość brzmienia docelowych przetworników C/A typu USB.

ifi Audio nano iGalvanic3.0 ma być rozwiązaniem dla każdego komputerowego melomana. Dzięki niemu, jak zapewnia producent, generowany dźwięk staje się znacznie bardziej analogowym, holograficznym i namacalnym, a przy tym zyskuje na szczegółowości i dynamice.

W obudowie typu nano znajdują się jedynie dwa złącza: wejściowe USB 3.0 typu B, oraz wyjściowe USB 3.0 typu A. Dodatkowo mamy możliwość dostosowania trybu uziemienia iGalvanic3.0 do tego wykorzystanego w swoim komputerze (istnieją trzy rodzaje), co powinno zapobiec powstawaniu męczącego świstu w tle przekazu muzycznego.

Produkt pracuje w pełni pasywnie, także nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych zasilaczy. iFi Audio zastrzega jednak, iż aby osiągnąć maksymalną efektywność iGalvanic3.0, można dołączając do ścieżki sygnału USB firmowy duet: iDefender3.0 - iPower 5V.

iFi Audio nano iGalvanic3.0 oferuje również funkcje znane z poprzednich regeneratorów USB marki iFi. Są to technologie: REclock, REbalance i REgenerate, które mają za zadanie zniwelować wszystkie błędy synchronizacyjne powstałe jeszcze przed dotarciem sygnału źródłowego do samego urządzenia. Ponownie przeliczone informacje są pozbawione zniekształceń odpowiedzialnych za powstawanie problematycznego jittera i szumu.

W obudowie typu nano znajdują się jedynie dwa złącza: wejściowe USB 3.0 typu B, oraz wyjściowe USB 3.0 typu A.

W obudowie typu nano znajdują się jedynie dwa złącza: wejściowe USB 3.0 typu B, oraz wyjściowe USB 3.0 typu A.

Specyfikacja techniczna:

- Napięcie wyjściowe: 5V ± 3% / 500 mA
- Natężenie wyjściowy: 900 mA (USB 3.0), 500 mA (USB 2.0)
- Szum tła: 0.5uV(0.0000005V) / 500 mA
- Typy uziemienia USB: ISO, RF, DC-RF
- Standardy USB: USB 3.0 Super-speed 5.0Gbps, USB 2.0 Hi-speed 480Mbps, USB 2.0 Full-speed 12Mbps, USB 2.0 Low-speed 1.5M bps
- Wejście: USB 3.0 typu B
- Wyjście: USB 3.0 typu A - Napięcie wejściowe: 4.5V - 5.5V DC
- Zużycie mocy: < 6W
- Maksymalne napięcie izolowanego urządzenia: 3000 Vrms
- Wymiary: 93 x 67 x 28 mm
- Waga: 128 g

Źródło: Camax

IFI AUDIO testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu