Przetworniki C/A

Wyczyść
DAC-80

NUFORCE DAC-80

Przetworniki C/A

Nu Force był niegdyś specjalistą od wzmacniaczy impulsowych, i chociaż wciąż zajmują one ważne miejsce w jego ofercie, to reorganizacja zdopingowała firmę do szerzej zakrojonych działań. Dzięki temu w katalogu Nu Force szybko znalazłem urządzenie pasujące do naszego testu. DAC-80 jest jednym z kilku przetworników firmy i jest wśród nich najlepszy, na co nie od razu wskazują niewielkie gabaryty, a także szarobure...
3 400 zł
1/2017 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 9 sklepach
RDD-1580

ROTEL RDD-1580

Przetworniki C/A

Zestawianie systemu audio z klocków o szerokości ok. 43 cm nie jest już takie oczywiste, zwłaszcza DAK-i masowo karleją. Pełnowymiarowe modele można wciąż jednak znaleźć na "wyższej półce". Chociaż RDD-1580 odpowiada cenowym rygorom tego testu, to można go zaliczyć już do innej kategorii - Rotel nie pierwszy raz oferuje poważne urządzanie w przystępnej cenie.
3 400 zł
1/2017 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 14 sklepach
MX-DAC

MUSICAL FIDELITY MX-DAC

Przetworniki C/A

Sprzęt Musical Fidelity zawsze wyróżniał się oryginalnym stylem, często odbiegającym od klasycznych form, czego najbardziej spektakularnym etapem była seria X, czyli “prosiaczków". Dzisiaj, oprócz sprzętu "poważnego", są w ofercie kompaktowe linie V oraz MX, do której należy MX-DAC - przedwzmacniacz phono i wzmacniacz słuchawkowy.
iDAC2+iUSB3.0

IFI AUDIO iDAC2+iUSB3.0

Przetworniki C/A

Srebrne "papierośnice" iFi Audio, już dobrze rozpoznawalne, okazały się formą funkcjonalną i atrakcyjną dla wielu małych urządzeń o różnym przeznaczeniu (oczywiście w ramach systemu audio), kreujących firmową specjalizację. "Kreujących" to słowo użyte z namysłem, bowiem ifi Audio jest firmą bardzo kreatywną, ma na koncie "wynalazki" i kombinacje, jakich gdzie indziej nie znajdziemy. Testujemy "systemik" składający...
3 600 zł
1/2017 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 2 sklepach
irDAC-II

ARCAM irDAC-II

Przetworniki C/A

Od kilku lat Arcam ma w ofercie kompaktowy przetwornik irDAC, jednak rozwój w technice przetwarzania i parametrach sygnałów wymusił zmiany. Przy okazji, bazując na pierwszej wersji, poprawiono cechy użytkowe.
3 000 zł
1/2017 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 33 sklepach
di322

WADIA di322

Przetworniki C/A

Już na przełomie lat 80. i 90. Wadia wyspecjalizowała się w urządzeniach cyfrowych. Teraz przetworniki C/A wracają w nowej, samodzielnej roli, której nawet Wadia ćwierć wieku temu przewidzieć nie mogła, ale jej doświadczenie na pewno nie jest przeszkodą. Wypada jednak wspomnieć, że wraz z włączeniem fimy do grupy Fine Sounds zmienił się zespół konstruktorów i pojawiły świeże pomysły. Prezentowany niedawno...
12 900 zł
03/2016 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 16 sklepach
Neo 280D Mind

SIMAUDIO (Moon) Neo 280D Mind

Przetworniki C/A

Firma stojąca za marką Moon powstała już ponad 35 lat temu. Sima Electronics początkowo skupiała się na rynku profesjonalnego sprzętu audio, a Hi-Fi zajęła się po dziesięciu latach, co zbiegło się ze zmianą nazwy na Simaudio.
10 000 zł
03/2016 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 13 sklepach
DAC 100

CARY DAC 100

Przetworniki C/A

Chociaż historia Cary Audio nie jest bardzo długa (marka powstała w 1989 roku), to od samego początku jest związana z lampami. Nie spotkamy ich jednak w każdym urządzeniu firmy, Cary nie jest aż tak "ideowe". Firma zaangażowała się również, i to już dawno, w technikę cyfrową, a najlepszym tego przykładem jest źródło sieciowe DMS-500 i dwa przetworniki C/A – DAC-200 oraz testowany DAC-100.
11 000 zł
03/2016 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 7 sklepach
Mojo

CHORD Mojo

Przetworniki C/A

Nietrudno pokazać, jak wielki kontrast może być między przetwornikami na wskroś nowoczesnymi. W poprzednim numerze testowaliśmy Kalliope, referencyjny przetwornik Gryphona, urządzenie potężne, gabarytami i masą przypominające największe wzmacniacze zintegrowane. Teraz bohaterem testu będzie najnowszy przetwornik brytyjskiego Chorda - mały, klasycznie przenośny Mojo, którego wprowadzenie na rynek było do ostatniej...
2 500 zł
12/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 17 sklepach
Kalliope

GRYPHON Kalliope

Przetworniki C/A

Kalliope oznacza w mitologii greckiej muzę poezji epicznej, która (wraz z innymi muzami Olimpu) uświetniała śpiewem biesiady. W innym znaczeniu jest to po prostu "piękny głos", a od początku 2014 roku również przetwornik cyfrowo-analogowy duńskiej marki Gryphon. Z "lwiego" sprzętu audio płyną na ogół setki (lub tysiące watów), jednak Gryphon zajmuje się również produkcją zespołów głośnikowych i źródeł. Przez...
85 000 zł
11/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 14 sklepach
HA-2

OPPO HA-2

Przetworniki C/A

Oppo HA-2 to najdroższy model w tym teście, ale już wyjmując to urządzenie z pudełka czujemy i widzimy, za co płacimy. Sprzęt jest wielkości nowoczesnego smartfona, całkowicie metalową obudowę "obszyto" czarnym materiałem imitującym skórę - wszystko wygląda pierwszorzędnie.
1 800 zł
09/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 15 sklepach
Explorer II

MERIDIAN Explorer II

Przetworniki C/A

Explorer to miniaturowe i wyjątkowo lekkie (waży ok. 50 g) urządzenie zamknięte w obudowie o kształcie spłaszczonej tuby. Wykonana niemal w całości z metalu (tylko krańcowe "zatyczki" są plastikowe) wygląda jak przedmiot luksusowy, a nie tylko użytkowy.
1 000 zł
09/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 3 sklepach
DA-10

DENON DA-10

Przetworniki C/A

Denon DA-10 ma rozmiary zbliżone do nowoczesnego smartfona, choć jest od niego znacznie grubszy. Tutaj spłaszczanie, jakie widać w przypadku smartfonów, jest niemożliwe do zrealizowania. Mimo to poręczną kostkę DA-10 można ze sobą zabrać dosłownie wszędzie, nie poświęcając przy tym zbyt wiele miejsca w plecaku.
1 500 zł
09/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 48 sklepach
 Sound Blaster E5

CREATIVE Sound Blaster E5

Przetworniki C/A

Następcami kart dźwiękowych są zewnętrzne urządzenia, przeznaczone dla złącza USB, chociaż w nomenklaturze audiofilskiej oznacza to nic innego, jak przetwornik USB- -DAC. Do testu wybrałem model E5 - jeden z wielu Sound Blasterów, wyróżniający się ceną i parametrami.
1 000 zł
09/2015 Numer AUDIO
X1

ADL X1

Przetworniki C/A

ADL produkuje słuchawki (które już testowaliśmy), kable, a także elektronikę - przede wszystkim przetworniki C/A i wzmacniacze słuchawkowe. Część z nich jest przygotowana do współpracy z urządzeniami przenośnymi i właśnie z tej rodziny pochodzi model X1 - flagowy, mobilny USB-DAC.
1 200 zł
09/2015 Numer AUDIO
Essence One mk2

ASUS Essence One mk2

Przetworniki C/A

Dla firmy, która wcześniej zaliczała się do wybitnie komputerowych, bodźcem do wejścia na rynek audio było gwałtownie rosnące zapotrzebowanie właśnie na przetworniki C/A. Z racji pokrewnej dziedziny (przecież każdy komputer jest wyposażony w konwerter C/A), jak i chłonności rynku, o porażce raczej nie mogło być mowy. Mimo to sukces Asusa jest zaskakująco spektakularny.
2 100 zł
02/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 5 sklepach
Micro iDSD

IFI AUDIO Micro iDSD

Przetworniki C/A

iFi Audio specjalizuje się w produkcji mikrourządzeń. Przetworniki, wzmacniacze słuchawkowe i różnego rodzaju akcesoria, które można - bez większego kompromisu dla jakości - zamknąć w niewielkich obudowach. Na tym polu iFi Audio szybko wyrosło na lidera.
2 150 zł
02/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 2 sklepach
Director

MERIDIAN Director

Przetworniki C/A

Wysokotonowe fajerwerki
Meridian ma w swojej ofercie szereg urządzeń strumieniujących, ale tylko dwa klasyczne przetworniki C/A. W dodatku obydwa należą do kategorii przenośnych mikrusów, chociaż testowany Director jest trochę większy od Explorera. Wyraźnie inne są zadania Directora - to DAC do domowych systemów audio.
2 000 zł
02/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 3 sklepach
D1050

NAD D1050

Przetworniki C/A

Nowa generacja urządzeń NAD-a, dedykowanych komputerom, serwerom czy smartfonom, pociągnęła za sobą zmianę stylistyki i porzucenie szaroburych obudów, na "wdzięki” których wrażliwi są starsi audiofi le, ale niekoniecznie młodzi klienci. Nie licząc stacji dokujących, pierwszymi urządzeniami o kompletnie odmienionym wzornictwie są wzmacniacze D3020 i D7050 oraz przetwornik DAC D1050.
2 000 zł
02/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 26 sklepach
HD-DAC1

MARANTZ HD-DAC1

Przetworniki C/A

Marantz może się pochwalić kilkoma odtwarzaczami strumieniowymi (w tym flagową "11-tką"), ale wejścia cyfrowe (w tym najważniejsze USB) trafiają na szeroką skalę do wzmacniaczy i odtwarzaczy producenta właściwie dopiero w tym sezonie. Obecna oferta klasycznych przetworników DAC liczy… jeden model - wprowadzony kilka miesięcy temu HD-DAC1.
3 400 zł
01/2015 Numer AUDIO
Sprawdź dostępność
w 43 sklepach

 

 

Audio - lipiec - sierpień 2017

Strefa Magazynu

Audio 7-8/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
OPERA LOUDSPEAKERS Quinta SE

OPERA LOUDSPEAKERS
Quinta SE

Wśród wszystkich konstrukcji tego testu Opera Quinta SE wcale nie jest "naj" pod żadnym oczywistym względem. Nie jest na...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio