Izabela Kopeć gościem studia U22

Izabela Kopeć gościem studia U22

Newsy

Dodano: 19 wrzesień 2017

W piątek 15 września swoją oficjalną premierę miało wydawnictwo "Songs & Fantasmagories". W tej okazji w warszawskim Studio U22 odbył się premierowy odsłuch albumu oraz spotkanie z jego autorami: mezzosopranistką Izabelą Kopeć, pianistką Ewą Pelwecką oraz dyrygentem Orkiestry Narodowej Teatru Wielkiego, Łukaszem Borowiczem.

"Zaintrygował mnie ten nieznany artysta z Lublina" - powiedziała Izabela Kopeć. "Jego mistycyzm, wrażliwość na piękno i bezkompromisowość wskazywały na twórcę niezmiernie interesującego. Zaczęłam poszukiwania. Nie było to łatwe, bo jego muzyka wokalno-instrumentalna nie została nigdy wcześniej nagrana".

W ten sposób mezzosopranistka Izabela Kopeć rozpoczęła opowieść o tym, jak doszło do zarejestrowania albumu "Songs & Fantasmagories", czyli dwupłytowego wydawnictwa, które wypełniają jedyne zachowane i artystycznie ciekawe kompozycje Ludomira Michała Rogowskiego. Materiał na płycie jest efektem 4-letniej badawczej i artystycznej pracy polskiej mezzosopranistki nad dorobkiem kompozytora.

Izabela Kopeć gościem studia U22

Izabela Kopeć gościem studia U22

Izabela Kopeć gościem studia U22

 

W czasie śniadania prasowego zaprezentowany został również teledysk do utworu "Berceuse", który promuje album "Songs & Fantasmagories" wydany nakładem wydawnictwa DUX.

Śniadanie prasowe odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

Fot. D. Kawka

Black Record Store
Harry Potter
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>CHINA MOSES</span> Nightintales

CHINA MOSES Nightintales

<span>WOLFGANG HAFFNER</span> Kind of Spain

WOLFGANG HAFFNER Kind of Spain

<span>KATHRINE WINDFELD</span> Latency

KATHRINE WINDFELD Latency

<span>PORTUGAL. THE MAN</span> Woodstock

PORTUGAL. THE MAN Woodstock

<span>STEPHAN MICUS</span> Inland Sea

STEPHAN MICUS Inland Sea

<span>RIDE</span> Weather Diaries

RIDE Weather Diaries

<span>CHUCK BERRY</span> Chuck

CHUCK BERRY Chuck

<span>JOONSAM</span> A Door

JOONSAM A Door

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio