Nagrody EISA 2019-2020


 

Świat urządzeń audio jest coraz bardziej różnorodny, co demonstruje liczny zbiór nagród. Kilka podstawowych, tradycyjnych kategorii sprzętowych, nie wyczerpuje już tematu. Więcej jest też członków EISA, która staje się organizacją o zasięgu globalnym, pod każdym względem - nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystkich kontynentów, a jej europejski "środek ciężkości" daje specjalny splendor. AUDIO jest polskim ekspertem w panelach Hi-Fi i Audio Kina Domowego. Niniejszym prezentujemy w sumie 29 najlepszych produktów sezonu 2019/2020. Wyjątkowy autorytet EISA czyni te nagrody najważniejszymi wśród wszystkich tytułów i wyróżnień, jakie można zdobyć w świecie audio. 

www.eisa.eu

 

NAGRODY EKSPERTÓW HI-FI

 

AKTYWNE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE STEREO EISA 2019–2020
Elac
Navis ARB-51
ELAC wprowadził do oferty serię Navis, a wraz z nią dwa modele aktywnych zespołów głośnikowych. Większy to wolnostojący ARF-51, a mniejszy to podstawkowy ARB-51, który szczególnie zwrócił naszą uwagę - maleństwa grają jak znacznie większe kolumny. Zastosowano głośniki własnego projektu, tworząc w małej obudowie zaawansowany układ trójdrożny z koncentrycznym modułem średnio-wysokotonowym. Poszczególne przetworniki z niezależnymi końcówkami mocy i filtrami analogowymi mają być najlepszą kombinacją służącą uzyskaniu najwyższej jakości dźwięku. Zespoły można podłączyć do przedwzmacniacza kablami RCA lub XLR, a także bezprzewodowo – za pośrednictwem firmowych hubów AirX2. Rezultaty potwierdzają, że przyszłość należy do głośników aktywnych.

 
 

SYSTEM ALL-IN-ONE
EISA 2019–2020
Naim
Naim Mu-So 2nd Generation
Wprowadzając pierwszą wersję Mu-so, Naim wykreował nowy sektor rynku: wysokiej klasy, strumieniujące systemy "all-in-one". Wraz z drugą generacją Mu-so, sięgnął po sprawdzoną formułę i udoskonalił ją, dodając zarówno nowe funkcje, jak też poprawiając jakość dźwięku. W tym celu zastosował całkowicie nowe głośniki, opracowane we współpracy ze specjalistą w tej dziedzinie – firmą Focal. Sam Naim przygotował "Platformę Przyszłości", oferującą szeroki wybór opcji strumieniowania, aż do 384 kHz/32 bit, i wielką liczbę serwisów dostępnych poprzez Chromecast Audio. Dodanie wejścia HDMI-ARC pozwala podłączyć telewizor, ale największą rewelacją jest dźwięk – obszerny, dynamiczny, szybki, detaliczny – ustanawiający najwyższy standard dla systemów zintegrowanych. 
 
 

WZMACNIACZ BEST BUY EISA 2019–2020
Rotel
A11
Przystępne cenowo wzmacniacze, pozbawione bajerów, ale wyposażone w potrzebne funkcje, a przede wszystkim świetnie brzmiące, odegrały największą rolę w prawie 60-letniej historii firmy Rotel. Najnowszym modelem kontynuującym tę tradycję jest A11. Konstrukcja bazuje na klasycznych wzmacniaczach w klasie AB, jej deklarowana moc to 50 W na kanał, ale w rzeczywistości jest znacznie wyższa, zwłaszcza na 4 Ω, które A11 z łatwością "obsługuje". Zestaw wejść będzie wystarczający dla większości użytkowników, obejmując cztery liniowe, gramofonowe (MM) i komunikację Bluetooth aptX odpowiednią dla urządzeń przenośnych. Wyśmienity dźwięk to rezultat starannego projektu, selekcjonowanych komponentów i doświadczenia. Atrakcja i okazja dla każdego, kto szuka dobrego wzmacniacza.    
 
 

GRAMOFON BEST BUY
EISA 2019–2020
Pro-Ject
X1
Nazwa Pro-Ject stała się synonimem dobrych i niedrogich gramofonów produkowanych w Europie. Od 1991 roku firma przewodziła odrodzeniu się winylu, a gramofon X1 jest najnowszym modelem, odwołującym się do klasycznego Pro-Jecta 1, od którego wszystko się zaczęło. Poprawiono wszystkie elementy konstrukcji: plintę, talerz, zawieszenie silnika, sterowanie obrotami, ramię – teraz karbonowo-aluminiowe. Nowa jest też wkładka, przygotowana we współpracy z Ortofonem. Wykończenie jest luksusowe, jak na produkt w tej klasie cenowej – wysoki połysk uzyskano poprzez nałożenie ośmiu warstw lakieru i kolejne etapy ręcznego polerowania. To z pewnością najlepszy gramofon poniżej 1000 euro.

 

PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2019–2020
Monitor Audio
Gold 100
Firma Monitor Audio już od prawie pół wieku projektuje mniejsze i większe zespoły głośnikowe. Pochodząca z najnowszej edycji Gold 100 to konstrukcja podstawkowa, której brzmienie zadziwia siłą i obfitością. Wykorzystuje najlepsze wersje głośników; w nisko-średniotonowym membrana RDT II łączy warstwę C-CAM ze strukturą "plastra miodu", a głośnik wysokotonowy awansował do typu MPD. Dźwięk jest mocny, bezbłędnie spójny, z niskim i soczystym basem. Technicznie wyrafinowana konstrukcja jest też pięknie wykończona, dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, fornirowanych i lakierowanych.

 

KOMPAKTOWY SYSTEM STEREO EISA 2019–2020
Marantz
Melody-X (M-CR612)
Łącząc styl, łatwą obsługę, wszechstronność i zaawansowanie, seria kompaktowych systemów Melody firmy Marantz od dawna cieszy się uznaniem, a M-CR612, znany też jako Melody X, jest najlepszym, jaki do tej pory powstał. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – błyszczącej czerni i, klasycznym dla Marantza, "szamapańskim złocie" – odtwarza płyty CD, muzykę z sieci i serwisów, w tym Spotify, Tidal, Deezer, TuneIn Radio, z eteru FM/DAB+, ma wejścia analogowe i cyfrowe, LAN, Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay 2. Nie zabrakło wyjścia słuchawkowego, jest nawet subwooferowe. Melody X, kompatybilny z systemem HEOS, może zostać użyty jako część bezprzewodowego systemu strefowego. Jest też sterowany przez wszystkie główne typy asystentów głosowych (Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri). Dwie pary zespołów głośnikowych, które podłączymy, będą miały niezależną regulację głośności, opcjonalnie będzie można podwoić moc dostarczaną do jednej pary. System jest więc wybitnie elastyczny, a jego brzmienie soczyste i przyjemne.

 

PRZETWORNIK DAC
EISA 2019–2020

Chord Electronics
Qutest
Nowy Qutest, zaplanowany jako następca doskonałego 2Qute, w odróżnieniu od pozostałych DAC-ów firmy Chord nie ma wzmacniacza słuchawkowego, ale wszystkie środki skierowano na osiągnięcie jak najlepszej jakości przetwarzania cyfrowo-analogowego. Oparty na doskonałej, firmowej platformie FPGA, zaczerpniętej z modelu Hugo 2, Qutest przyjmie sygnały cyfrowe przez wejścia optyczne i koaksjalne, a z komputera – przez USB-B. Regulowany poziom na wyjściach analogowych pozwala na bezpośrednie sterowanie końcówką mocy, oczywiście możliwe jest podłączenie wzmacniacza zintegrowanego, przedwzmacniacza lub wzmacniacza słuchawkowego. Wszystko zapakowano w charakterystyczną, efektowną i solidną obudowę, wykonaną z frezowanego aluminium. Brzmienie jest spektakularne, ekspresyjne i detaliczne.
 
 

ŹRÓDŁO CYFROWE EISA 2018–2019

Pro-Ject
CD Box RS2 T/Pre Box RS2 Digital
Pro-Ject, najlepiej znany dzięki gramofonom, zdobył reputację również jako specjalista od audio cyfrowego, a nagrodzony teraz zestaw transportu CD i przetwornika C/A (z przedwzmacniaczem) jest jego największym osiągnięciem w tej dziedzinie. Transport CD Box RS2 T zawiera mechanizm CD-Pro 8 oparty na obudowie częściowo odlewanej, częściowo wykonanej z karbonu, z najwyższej klasy elektroniką czytająco-sterującą. Połączenia cyfrowe, przygotowane do współpracy z nadzwyczaj wszechstronnym przetwornikiem Pre Box RS 2 Digital, obejmują nawet HDMI z zegarem synchronizującym. DAC jest wyposażony w USB-B, wejścia optyczne i koaksjalne, Bluetooth, a sygnał analogowy odbierzemy na wyjściach układu tranzystorowego lub lampowego. Jest też siedem opcji pracy filtrów cyfrowych i wsparcie dla MQA. Zestaw zapewnia najlepsze rezultaty, jakie można uzyskać z płyt CD i źródeł hi-res. Audiofilskie szczyty z tak niewielkich urządzeń – Pro-Ject znowu postawił na swoim.

 
 

SŁUCHAWKI EISA 2019–2020

Focal
Elegia
Elegia to pierwsze słuchawki Focala o konstrukcji zamkniętej, dookołauszne, reprezentujące najwyższą audiofilską klasę. Zawierają szeroką paletę firmowych rozwiązań, służących osiągnięciu brzmienia zarówno mocnego, jak i dokładnego. Otrzymujemy jeszcze więcej – dźwięk naturalny i przyjemny, rozpięty między pulsującym basem a subtelnościami wysokich tonów, niezakłócony szumem z zewnątrz, dzięki izolującym właściwościom konstrukcji zamkniętej. Przetworniki z membranami o profilu M są połączone z precyzyjnym zawieszeniem i bezkarkasowymi cewkami drgającymi. Słuchawki są też bardzo wygodne, pozwolą na długie sesje w domu i na zewnątrz.    

 
 

HI-FI UPGRADE EISA 2019-2020

IsoAcoustics 
Gaia
Kiedy chcemy osiągnąć najlepsze rezultaty, musimy zadbać o mechaniczną izolację, zarówno urządzeń elektronicznych, jak i zespołów głośnikowych. Ale dopiero gdy usłyszymy wpływ absorberów GAIA na brzmienie tych ostatnich, zrozumiemy, że powszechnie stosowane, stare i wierne "spajki" nie są wcale najlepszym rozwiązaniem. Cylindry GAIA, przymocowane do dna obudowy (lub do cokołu), izolują wibracje i nie pozwalają kolumnom się poruszać. Typowym efektem jest obniżenie poziomu szumu, poprawa sceny i kontroli basu. Wykonane ze stali nierdzewnej, chromowane, mogą podtrzymywać masę do 100 kg. Wyglądają elegancko i pomagają każdej muzyce.

 
 

WZMACNIACZ HI-END
EISA 2019–2020

Hegel
H390
Na pierwszy rzut oka H390 wygląda jak mniejsza wersja potężnego modelu H590... I nie będzie zaskoczenia – tak jest w rzeczywistości. Ale jest też coś jeszcze: H390 oferuje niemal wszystkie możliwości swojego "większego brata" za połowę jego ceny. Oznacza to moc 250 W na kanał i zdolność do współpracy z dowolnymi zespołami głośnikowymi, zainstalowane strumieniowanie UPnP i AirPlay2, dekodowanie MQA i DSD, certyfikat Roon Ready; dostęp do serwisów internetowych, wejścia dla źródeł cyfrowych i analogowych, odbiór muzyki ze smartfona... Ten wizualnie niepozorny wzmacniacz potrafi wszystko.
 
 

ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE HIGH-END
EISA 2019–2020

KEF
R11

KEF oferuje wspaniałe głośniki od prawie 60 lat, ale nowa seria R przenosi nas do następnej epoki. Ten styl, te możliwości, a przy tym relatywnie umiarkowane ceny, zwrócą uwagę wszystkich zainteresowanych. Najlepszy model w serii – R11 – zawiera wszystkie elementy tego sukcesu, a jednocześnie jest wyjątkowy. Modułowi Uni-Q najnowszej generacji towarzyszą cztery przetworniki niskotonowe w konfiguracji symetrycznej. Układ zapewnia doskonałą stereofonię, przejrzystość, precyzję wysokich tonów, dynamiczny bas, gęstą średnicę – z kolumny szczupłej, wizualnie bardzo atrakcyjnej i łatwej do ustawienia, zarazem bardzo solidnej. Maskownica nowego typu nie zakłóca promieniowania, a wykończenie obudowy też nie pozostawia wątpliwości, że to prawdziwy high-end, chociaż nie kosztuje fortuny.

 
 

ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE
EISA 2019–2020
Bowers & Wilkins
603
Seria 600 już dawno temu ustanowiła standard przystępnych cenowo zespołów głośnikowych, wraz z każdą kolejną wersją podnosząc poprzeczkę. Najlepszy w najnowszej edycji jest wolnostojący model 603, przedstawiający uderzającą kombinację zaawansowanej techniki, możliwości brzmieniowych i wyśmienitej relacji jakości do ceny. Wiele rozwiązań zostało zapożyczonych z referencyjnej serii 800 Diamond, "zracjonalizowanych" i sprowadzonych do cech zasadniczych. Głośnik wysokotonowy z kopułką Decoupled Double Dome, średniotonowy z membraną "Continuum", niskotonowe z membranami celulozowymi, w obudowie bas-refleks z tunelem "Flowport" tworzą zgrany team dostarczający dźwięk bogaty, wyrazisty, detaliczny. Wyjątkowo zaawansowana konstrukcja w tej klasie cenowej. 
 
 

WZMACNIACZ "SMART"
EISA 2019–2020
NAD
M10
Kiedy wreszcie firma NAD pojawiła się w świecie sieciowych systemów all-in-one, pokazała urządzenie warte długiego oczekiwania. M10 to mały gabarytami, a wielki swoimi możliwościami, sensacyjny wzmacniacz. Wystarczy do niego podłączyć głośniki, ewentualnie słuchawki, a materiał przesłać bezprzewodowo z sieci, urządzenia mobilnego lub komputera. Wyświetlacz, będący panelem dotykowym, zajmuje cały front urządzenia; w jednym z trybów zamienia się w wychyłowe wskaźniki mocy! Przygotowano dostęp do internetowych serwisów muzycznych, system BluOS pozwala na współpracę w systemach strefowych z urządzeniami Bluesound, jest Bluetooth i AirPlay 2, są wejścia cyfrowe i analogowe, a gniazdo HDMI-ARC zachęca do podłączenia telewizora. Bardzo ważnym atutem jest zaawansowany system korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live. To niewielkie urządzenie ma też niewiarygodny potencjał czystej mocy. Dzięki firmowej technice wzmacniaczy HybridDigital, dostarcza ponad 2 x 150 W do obciążenia 8-omowego i ponad dwa razy tyle do kolumn 4-omowych! M10 to perfekcyjne połączenie wszystkich ważnych cech nowoczesnego wzmacniacza z dodatkiem zalet zupełnie unikalnych.
 

STEREO SYSTEM EISA 2019–2020

Primare 
CD 35/I35 Prisma
Po zdobyciu nagrody EISA w poprzednim sezonie, Primare nie spoczęło na laurach i w tym roku zasłużyło sobie na wyróżnienie wzmacniacza I35 wraz z odtwarzaczem CD35 Prisma. Modułowa konstrukcja wzmacniacza pozwala dodać do niego opcjonalnie przetwornik C/A i układ sieciowo-strefowy, końcówki mocy bazują na firmowej technice UFPD2. Odtwarzacz jest już w pełni "usieciowiony", oferuje przewodowe i bezprzewodowe połączenia w standardach AirPlay, Bluetooth, Spotify Connect, a Chromecast zapewnia dostęp do serwisów strumieniujących. To znacznie więcej niż tradycyjny system odtwarzacza CD i wzmacniacza – to obraz przyszłości domowego hi-fi w wysokiej rozdzielczości. 
 

PRZETWORNIK STRUMIENIUJĄCY EISA 2019–2020

Mytek
Brooklyn Bridge 
Jak sugeruje sama jego nazwa, najnowszy produkt firmy Mytek jest pomyślany jako pomost między sieciowym audio a tradycyjnym systemem hi-fi, i znacznie wykracza poza taką rolę. To rozwinięcie firmowego przetwornika DAC+ z dodatkiem odtwarzacza sieciowego i przedwzmacniacza, z wejściami cyfrowymi i analogowymi, a wśród tych drugich jest nawet wejście gramofonowe. Wyjścia obejmują standardy RCA, XLR i słuchawkowe 6,3 mm. Sterowany smartfonową aplikacją, odtworzy materiał ze źródeł sieciowych, strumieniowanie obejmuje serwisy Tidal i Qobuz. Połączenie z komputerem zapewnia USB, możliwy jest też odczyt nośników USB. Kompaktowy, ale wybitnie wszechstronny i świetnie brzmiący.
 

GRAMOFON EISA 2019–2020

Mo-Fi
Ultra Deck+M 
Ta sama firma, która oferuje płyty winylowe pod marką Mobile Fidelity Sound Lab, produkuje też pierwszorzędne gramofony. UltraDeck+M jest nie tylko solidny i po audiofilsku dopracowany, ale też okazuje się kompletnym rozwiązaniem, pozwalającym słuchać muzyki w kilka minut po pierwszym podłączeniu. W komplecie jest wysokiej klasy, dopasowana wkładka MoFi MasterTracker. Eksperci wiodącej wytwórni płytowej gwarantują pełny profesjonalizm, wyrażający się w idealnej stabilności, wydobyciu z nagrań ich całej jakości i dotarciu do esencji muzyki. Dzięki "swoim" gramofonom winyle Mobile Fidelity (i nie tylko) brzmią jeszcze lepiej.
 

BEZPRZEWODOWE STEREOFONICZNE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2019–2020

KEF
LSX

KEF wywołał spore zamieszanie, gdy przedstawił bezprzewodową wersję LS50, monitorów nagrodzonych wcześniej przez EISA. Przekształcił w ten sposób wyśmienite, pasywne zespoły głośnikowe w niemal kompletny system hi-fi. LSX to realizacja tej koncepcji w wydaniu mniejszym i tańszym, ale wciąż zaawansowanym i atrakcyjnym. W efektownej obudowie, dostępnej w dużym wyborze wyrazistych kolorów, połączono moduł Uni-Q, wzmacniacze w klasie D i bezprzewodowe strumieniowanie. Z pomocą AirPlay2 i Bluetooth, dostępem do serwisów Spotify i Tidal oraz sterowaniem za pomocą aplikacji na smartfonie może to być cały system hi-fi, jakiego potrzebuje wielu zainteresowanych rozwiązaniami nowoczesnymi, prostymi i kompaktowymi, a jednocześnie trzymającymi się zasad dobrego stereo.
 
 

AKCESORIA AV EISA 2019–2020

IsoTek
Smart Delta

Każdy system AV potrzebuje zasilania, ale tylko czysta moc pozwoli wszystkim komponentom, zarówno audio jak wideo, w pełni pokazać swoje możliwości. IsoTek SMART Power to seria urządzeń, których działanie sięga dalej. "Czyszczą" prąd, usuwają szum, zabezpieczają przed przepięciami, a przy tym mogą pracować jako programowalny system, automatycznie włączany i wyłączany. Sterując przez LAN lub Wi-Fi, można ustalić kolejność uruchamiania, przypisać nazwy poszczególnym gniazdom, a nawet ustalić to wszystko za pomocą aplikacji na smartfonie. .
 

NAGRODY EKSPERTÓW KINA DOMOWEGO

 

AMPLITUNER AV EISA 2018–2019

Denon
AVR-X2600H
Denon AVR-X2600H to połączenie łatwej obsługi z czystą mocą. Ze wsparciem dla Dolby Atmos, DTS:X i wirtualnymi trybami wysokości sceny dźwiękowej, amplituner formatu 7.2 odpowiada wymaganiom współczesnego, wielokanałowego pola walki. Typowe dla Denona wyposażenie obejmuje strefowe strumieniowanie HEOS i pomagający w ustawieniach Setup Assistant, do czego dodano AirPlay 2 i eARC. Słuchawki podłączymy również przez Bluetooth, a funkcje wybiegające jeszcze bardziej w przyszłość to HDCP 2.3 i ALLM, dedykowane graczom konsolowym. Sterowanie głosem jest możliwe w systemach Google Assistant i Siri. Dla wielu użytkowników najważniejsza będzie jednak jakość brzmienia, a ta jest odpowiednia zarówno dla emocji filmowych, jak i muzycznych wzruszeń.
 

SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO BEST BUY
EISA 2019–2020
Dali
Oberon Series
Seria OBERON firmy DALI udowadnia, że połączenie skandynawskiego wzornictwa, duńskich kompetencji w technice głośnikowej i doświadczenia w kreowaniu dźwięku tworzy produkt wybitny. Od najmniejszego modelu OBERON 1, przez większy podstawkowy OBERON 3, już wolnostojący OBERON 5, aż po najmocniejszy OBERON 7, relacja jakości do ceny jest doskonała. W serii jest też naścienny OBERON On-Wall i centralny VOKAL, więc można złożyć system kina domowego. Wykorzystując rozwiązania wcześniej wprowadzone w wyższych seriach EPICON i RUBICON, a ograniczając tylko luksusowe wykończenie obudów, DALI przygotowało zespoły głośnikowe potrafiące zachwycić swoim brzmieniem nawet wybrednych audiofilów, co przekłada się też na spektakularne efekty podczas odtwarzania ścieżek dźwiękowych.

 

HIGH-END KINA DOMOWEGO EISA 2019–2020
Focal
Astral 16
Procesor 16-kanałowy, do tego 12 końcówek mocy – Astral 16 to ekstremalnie kompletne rozwiązanie do kina domowego najwyższej jakości. Parametry są wyżyłowane, a możliwości kalibracyjne wyjątkowo zaawansowane. Tuzin końcówek mocy w klasie D ma po 200 W, co jest fundamentem dźwięku muskularnego, organizowanego w trybach Dolby Atmos, DTS:X lub Auro-3D, lub w tradycyjnych formatach surround. System korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live EX optymalizuje charakterystykę w całym pasmie. Elastyczność jest nieograniczona; twórcy rozbudowanych systemów docenią możliwości wielostrefowe, integrację z systemami inteligentnego domu, funkcję "Remote Monitoring" i dostęp do 4K HDMI. Sami użytkownicy będą zafascynowani przede wszystkim dźwiękiem.

 

SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO EISA 2019–2020
Arendal Sound
1723 Monitor S THX 5.1
System głośnikowy firmy Arendal Sound ma certyfikat THX Ultra i przenosi nas do Hollywood. Podstawkowe, dwudrożne 1723 Monitor S THX grają dźwiękiem dynamicznym, skoncentrowanym i przejrzystym. Podobny układ głośnikowy i profil brzmieniowy został powtórzony w kanale centralnym, przez co scena jest płynna i precyzyjna. Natomiast głośniki Tri-Axial Surround S THX, dzięki dodatkowym przetwornikom skierowanym w przeciwne strony, wytwarzają z tyłu szerokie, rozproszone pole dźwiękowe. 1723 Subwoofer 2 to źródło potężnego, niskiego basu, a do tego świetnie kontrolowanego. Nic dziwnego, skoro konstrukcja opiera się na dwóch 35-cm przetwornikach (ustawionych naprzeciw siebie), w obudowie zamkniętej.

 

SUBWOOFER KINA DOMOWEGO EISA 2019–2020

SVS
SB3000
Projektując SB-3000, SVS trzymało się koncepcji swoich najlepszych subwooferów, zamierzając przy tym zaoferować niższą cenę. Nowy 35-cm głośnik pracuje w obudowie zamkniętej o relatywnie kompaktowej wielkości, podłączony do wzmacniacza 800 W i procesora DSP.  Ten basowy specjalista potrafi zejść nisko i szybko, a także dać czadu. Ścieżki dźwiękowe mają moc i kinowy klimat, a muzyka jest rytmiczna i bogata w niuanse. Bluetooth z aplikacją sterującą pozwala na parametryczną equalizację, aby dopasować charakterystykę do pomieszczenia, szybką regulację poziomu i wybór wśród presetów. 

 


AMPLITUNER AV KLASY PREMIUM 2019–2020

NAD
T 758 V3
Wyjątkowość T 758 V3 polega na połączeniu nowoczesnego wyposażenia i audiofilskiego dźwięku. Siedmiokanałowy format Dolby Atmos / DTS:X można rozwinąć do 7.1.4, dodając zewnętrzne wzmacniacze. Automatyczna korekcja akustyki Dirac Live jest najlepszym tego typu systemem w tej klasie. Modułowa konstrukcja (MDC) pozwala na dodawanie układów z nowymi funkcjami, zapobiegając "zestarzeniu się" urządzenia. Integracja z BluOS zapewnia dostęp do serwisów strumieniujących i systemów wielostrefowych opartych na urządzeniach Bluesound. Dostępne jest odtwarzanie MQA. Ostatecznie głównym atutem, dzięki któremu ten amplituner jest unikalny i „Premium”, jest brzmienie – naturalne, pełne subtelności, a kiedy trzeba dynamiczne i uderzające – sprawdzające się czy to w kinie, czy w muzyce.
 

SOUNDBAR PREMIUM
EISA 2019–2020
Sennheiser
AMBEO Soundbar
Wraz ze swoim pierwszym soundbarem, Sennheiser zasadniczo zmienił perspektywę możliwości tego typu urządzeń. Duży, w pełni zintegrowany system kreuje wciągające, przestrzenne, kinowe efekty, do jakich do tej pory nawet nie zbliżył się żaden soundbar. Zdolny do odtwarzania materiałów Dolby Atmos i DTS:X, przetwarza sygnały stereo i 5.1 przez układ AMBEO 3D. System głośnikowy składa się z 13 przetworników, rozmieszczonych na całym froncie i na górze. Bas jest niesamowity, nie wymagając zewnętrznego subwoofera. Kalibracja (na wyposażeniu jest mikrofon ze statywem) pozwala precyzyjnie dopasować wszystkie parametry i uzyskać najlepsze rezultaty. Trzy wejścia HDMI, w tym jedno z kanałem zwrotnym eARC, Bluetooth, Chromecast i łączność z siecią, pozwalają wykorzystać AMBEO jako wszechstronne centrum systemu, z łatwością sterowane przez aplikację na smartfonie. Raz usłyszany, nigdy nie będzie zapomniany.

 

SOUNDBAR EISA 2019–2020

LG
SL8Y
Przeznaczony do współpracy z telewizorami o przekątnej 49 cali i większymi, SL8Y dysponuje systemem głośnikowym 3.1.2, a soundbarowi towarzyszy bezprzewodowo sterowany subwoofer. Dekoduje formaty Dolby Atmos i DTS:X, kreuje dużą scenę i skalę, w czym pomaga układ DSP przygotowany przez firmę Meridian Audio. Przestrzeń może zostać dodatkowo rozwinięta do 5.1.2 przez opcjonalne, bezprzewodowe głośniki tylne, a muzyka przesłana przez Bluetooth 4.2 lub Chromecast. Połączenie HDMI pozwoli przesłać sygnał ze źródeł 4K HDR, Google Assistant posłuży do integracji w inteligentnym domu, przygotowano też kilka profili brzmieniowych na różne okazje. 

 

SYSTEM DŹWIĘKOWY TV EISA 2019–2020
Dali
Katch One
Jak poprawić głośniki bezprzewodowe KATCH? Poprzez ich powiększenie i rozwinięcie funkcjonalności do formy odpowiedniej dla zastosowania zarówno pod telewizorem, jak i w wielu innych miejscach, w których tylko słuchamy muzyki. Przygotowano kilka opcji montażu – zarówno naściennego, jak i "stolikowego" – wraz z odpowiednimi akcesoriami. Stereofoniczny układ głośnikowy KATCH ONE zawiera 6 przetworników i 4 membrany bierne, 4 wzmacniacze z procesorem DSP, a wszystko to bardzo zręcznie "spakowano" w płytkiej, stylowej obudowie. Możemy dostarczyć sygnał z telewizora lub źródeł muzycznych (przez HDMI ARC, cyfrowe optyczne, analogowe 3,5 mm lub Bluetooth aptX), a otrzymamy zaskakująco dojrzały, zrównoważony, naturalny i plastyczny dźwięk, jakiego z tańszych soundbarów nie uświadczymy. Czystość wokali i dialogów jest wyśmienita, bas – nasycony i ładnie rozciągnięty. Urządzenie jest też łatwe w obsłudze, zdalnie sterowane pilotem własnym lub telewizora. To dyskretne, praktyczne, ale i wyrafinowane rozwiązanie stereofoniczne.

 

ODTWARZACZ UNIWERSALNY EISA 2019–2020 
Pioneer
UDP-LX500
UDP-LX500 to maszyna o wielu talentach. To jednocześnie najwyższej klasy Blu-ray 4K, jak i pierwszorzędny odtwarzacz audio, odpowiedni do każdego systemu kina domowego. W zakresie wideo obsługiwane są formaty wysokiej rozpiętości dynamicznej HDR10+ jak i Dolby Vision, uwzględniając przy tym informacje metadata i możliwość dokładnej konfiguracji odbiornika, niezbędne do precyzyjnej kalibracji systemu.
Audiofile będą kręcić płytami CD, SACD i DVD-Audio, odczytają też pliki hi-res, w tym DSD. Brzmienie jest dokładne i detaliczne, a płyty UHD imponują ostrością i kolorami. Doskonała jakość dotyczy też solidnej budowy i kultury działania mechanizmu – bardzo cichego i szybkiego.
 
 

POZOSTAŁE NAGRODY EISA 2018-2019

WIDEO KINA DOMOWEGO
TELEWIZOR 8K EISA 2019–2020
Samsung QE82Q950R
TELEWIZOR OLED BEST BUY EISA 2019–2020
Philips 55OLED803
PROJEKTOR BEST BUY EISA 2019–2020
BenQ CinePrime W2700
PROJEKTOR KINA DOMOWEGO EISA 2019–2020
BenQ CinePrime W5700
TELEWIZOR KINA DOMOWEGO EISA 2019–2020
Philips 65OLED984
TELEWIZOR OLED PREMIUM EISA 2019–2020
LG OLED65E9
TELEWIZOR SMART EISA 2019–2020
LG 65SM9010
SPRZĘT PRZENOŚNY
SMARTFON EISA EISA 2019–2020
Huawei P30 Pro
SMARTFON ZAAWANSOWANY EISA 2019–2020
OnePlus 7 Pro
SMARTFON BEST BUY EISA 2019–2020
Xiaomi Redmi Note 7
SŁUCHAWKI DOUSZNE EISA 2019–2020
JBL Reflect Flow
SŁUCHAWKI Z REDUKCJĄ SZUMU EISA 2019–2020
Sony WH-1000XM3
SŁUCHAWKI KONSUMENCKIE Z REDUKCJĄ SZUMU EISA 2019–2020
JBL LIVE 650BTNC
ELEKTRYCZNY POJAZD EISA 2019–2020
Xiaomi Mi Scooter Pro
SMARTFONE LIFESTYLE EISA 2019–2020
Honor 20 Pro
GŁOŚNIK PRZENOŚNY EISA 2019–2020
LG XBOOM Go PK7
GŁOŚNIK IMPREZOWY EISA 2019–2020
JBL PartyBox 100
BEZPRZEWODOWE SŁUCHAWKI DOUSZNE EISA 2019–2020
OnePlus Bullets Wireless 2
SPRZĘT SAMOCHODOWY
JEDNOSTKA CENTRALNA EISA 2019–2020
KENWOOD DMX8019DABS
PROCESOR SAMOCHODOWY EISA 2019–2020
Brax DSP
WZMACNIACZ SAMOCHODOWY EISA 2019–2020
ESX QE1200.4
SYSTEM GŁOŚNIKOWY EISA 2019–2020
Morel Elate Carbon 603
SUBWOOFER SAMOCHODOWY EISA 2019–2020
Ground Zero GZPW 10SQ
SMART UPGRADE EISA 2019–2020
Alpine PWD-X5
DASHCAM EISA 2019–2020
Alpine DVR-F800PRO
SAMOCHODOWY HIGH-END EISA 2019–2020
Eton Core S3
SAMOCHODOWA INNOWACJA EISA 2019–2020
Zapco HDSP-Z16V
FOTO
APARAT EISA 2019–2020
Nikon Z 6
APARAT FOTO/WIDEO EISA 2019–2020
Sony α6400
APARAT ZAAWANSOWANY EISA 2019–2020
Fujifilm X-T3
APARAT PEŁNOKLATKOWY ZAAWANSOWANY EISA 2019–2020
Panasonic LUMIX DC-S1R
APARAT PEŁNOKLATKOWY BEST BUY 2019–2020
Canon EOS RP
APARAT KOMPAKTOWY EISA 2019–2020
Sony Cyber-shot RX100 VI
INNOWACYJNY APARAT EISA 2019–2020
Fujifilm GFX100
INNOWACYJNY OBIEKTYW EISA 2019–2020
Canon RF 28–70 mm F2L USM
OBIEKTYW ZOOM BEST BUY EISA 2019–2020
Tamron 35–150 mm F2.8-4 Di VC OSD
EINNOWACJA FOTO EISA 2019–2020
Sony Real-time Eye AF
SOFTWARE FOTO EISA 2019–2020
Skylum Luminar
OBIEKTYW PORTRETOWY EISA 2019–2020
Sony FE 135 mm F1.8 GM
PROFESJONALNY STANDARDOWY OBIEKTYW ZOOM EISA 2019-2020
Nikon NIKKOR Z 24-70 mm f/2.8 S
PROFESJONALNY OBIEKTYW TELEFOTO ZOOM EISA 2019–2020
SIGMA 70–200 mm F2.8 DG OS HSM | Sports
STANDARDOWY OBIEKTYW EISA 2019–2020
Canon RF 50 mm F1.2L USM
STANDARDOWY OBIEKTYW ZOOM EISA 2019–2020
Canon RF 24–105 mm F4L IS USM
OBIEKTYW SUPER-TELEFOTO EISA 2019–2020
Canon EF 600 mm f/4L IS III USM
OBIEKTYW TELEFOTO EISA 2019–2020
Sony FE 400 mm F2.8 GM OSS
OBIEKTYW TELEFOTO ZOOM EISA 2019–2020
SIGMA 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM | Sports
OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY EISA 2019–2020
Sony FE 24 mm F1.4 GM
OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY ZOOM EISA 2019–2020
Tamron 17–28 mm F2.8 Di III RXD
 
 
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio lipiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu