Nagrody EISA 2023-2024

Nagrody EISA 2023-2024

Od taniego soundbara po 15-kanałowy wzmacniacz AV, od przenośnego DAC-a po high-endowe kolumny – EISA rzuca światło na najlepsze urządzenia Hi-Fi i Kina Domowego. AUDIO ma zaszczyt zaprezentować zwycięzców, zdobywców nagród EISA. Stowarzyszenie liczy 58 członków z 29 krajów z całego świata, a AUDIO należy do niego od 26 lat. W oparciu o specjalistyczne testy wskazujemy na produkty wyjątkowe zarówno pod względem brzmienia, jak i funkcjonalności. Dostrzegamy innowacje, szanujemy klasyczne rozwiązania. Nagradzamy urządzenia z różnych półek cenowych, kierowane do różnych odbiorców. Wśród wielu tegorocznych nagród każdy znajdzie to, czego szukał. Eksperci EISA są niezawodni.

www.eisa.eu
ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE HIGH-END EISA 2023–2024
ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE HIGH-END EISA 2023–2024
ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE HIGH-END EISA 2023–2024
Wilson Audio
Alexia V
Alexia V może być uznana za wzorcowy przykład zasad projektowania, na których opierają się zespoły głośnikowe Wilson Audio; począwszy od niestandardowych przetworników i materiałów, z których wykonano obudowę, aż po możliwość dostrojenia i szereg luksusowych opcji wykończenia. To konstrukcja trójdrożna z często stosowanym przez firmę połączeniem różnej wielkości przetworników niskotonowych (tutaj 22-cm i 26-cm), z oddzielnymi obudowami głośników średniotonowego i wysokotonowego, które można regulować w celu osiągnięcia precyzyjnego wyrównania czasowego. Dzięki temu charakterystyki Alexia V można dokładnie dopasować do ściśle określonego miejsca odsłuchowego. Brzmienie jest dynamiczne, swobodne, z pełnym wglądem w nagranie, szczegółowe i emocjonujące.
WZMACNIACZ ZINTEGROWANY EISA 2023–2024
WZMACNIACZ ZINTEGROWANY EISA 2023–2024
WZMACNIACZ ZINTEGROWANY EISA 2023–2024
NAD
C 3050
C 3050 nawiązuje wyglądem do najwcześniejszych projektów firmy NAD, ale pod każdym innym względem jest to nowoczesny wzmacniacz zintegrowany pod hasłem "potrafię wszystko". Moc 2 x 100 W płynie z końcówek w klasie D, a łączność obejmuje HDMI eARC, wejście gramofonowe MM, nie wymieniając wielu innych, standardowych gniazd. Po podłączeniu opcjonalnej karty BluOS-D funkcjonalność rozszerza się o doskonałe opcje strumieniowania (w tym sterowanie aplikacjami i kompatybilność z multiroom), a także kalibrację pomieszczenia Dirac. Korzystając z tych możliwości i wysokiej jakości dźwięku, można jednocześnie cieszyć oczy dużymi wskaźnikami VU.
WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
Bowers & Wilkins
703 S3
Imponujący bas, szczegółowość wysokich tonów i przejrzysta scena dźwiękowa są owocem zaawansowanej techniki i umiejętności konstruktorów firmy Bowers & Wilkins, które wykorzystano przy opracowaniu trzeciej generacji serii 700, czerpiącej w dużej mierze z rozwiązań stosowanych w modelach najlepszej serii 800 D4. Teraz widać to wyraźnie również w modelu 703, który w wersji S3 może po raz pierwszy pochwalić się przetwornikiem wysokotonowym ponad obudową, współtworzącym układ trójdrożny z parą niskotonowych (membrany Aerofoil) i średniotonowym (membrana Continuum). Smukła kolumna wolnostojąca jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych – białej, czarnej i Mocha. Wygląd, podobnie jak brzmienie, jest inspirujący i efektowny.
ODTWARZACZ STRUMIENIOWY EISA 2023–2024
ODTWARZACZ STRUMIENIOWY EISA 2023–2024
ODTWARZACZ STRUMIENIOWY EISA 2023–2024
iFi Audio
NEO Stream
NEO Stream iFi Audio, pełniąc zarówno rolę zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego, jak i transportu cyfrowego, imponuje swoją wszechstronnością, a jednocześnie urzeka jakością dźwięku. Obsługuje pliki do 768 kHz PCM i DSD512 niezależnie od tego, czy są przesyłane strumieniowo z sieci domowej, zintegrowanej usługi lub podłączonego dysku twardego, podczas gdy wyjścia cyfrowe obejmują optyczne i I2S. Takie możliwości, wzbogacone o kontrolę aplikacji i wybór filtrów, sprawiają, że NEO Stream będzie pożytecznym dodatkiem do każdego systemu, a ułatwi to jeszcze kompaktowa forma umożliwiająca ustawienie pionowe lub poziome. NEO Stream swoją funkcjonalnością przewyższa wielu droższych rywali.
AKTYWNE PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
AKTYWNE PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
AKTYWNE PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
Klipsch
The Sevens
Stylowa podstawkowa konstrukcja głośnikowa Klipscha czerpie akustyczne wzorce z jego prestiżowej serii Heritage i łączy je z nowoczesnymi funkcjami. W rezultacie powstał system wyróżniający się estetyką, techniką, wszechstronnością i brzmieniem. Przetwornik wysokotonowy z tubą Tractrix i 18-cm jednostka nisko-średniotonowa są podłączone do wydajnych wzmacniaczy i niestandardowych procesorów DSP. Dźwięk Sevens jest obfity, mocny i szczegółowy, a charakterystyka może zostać dostrojona do upodobań użytkownika za pomocą intuicyjnej aplikacji Connect. Do dyspozycji jest rozwinięta łączność, w tym HDMI ARC, USB-B, Bluetooth, analogowa (także gramofon MM), a ponadto odtwarzanie muzyki w wysokiej rozdzielczości (do 192 kHz/24 bit). To system gotowy na wszystko!
ODTWARZACZ CD HIGH-END EISA 2023–2024
ODTWARZACZ CD HIGH-END EISA 2023–2024
ODTWARZACZ CD HIGH-END EISA 2023–2024
Hegel
Viking
Nowy odtwarzacz norweskiej marki cechuje się wybitnie purystycznym podejściem, skoncentrowanym na wyciśnięciu wszystkich soków z płyt CD. W tym celu Hegel zaprojektował wysokiej jakości stopień C/A oparty na układach AKM i w pełni zbalansowane wyjście analogowe, dedykując tym obwodom oddzielne zasilacze, podczas gdy firmowa technika SoundEngine działa również w celu tłumienia cyfrowego jittera. Klasa dźwięku Vikinga jest oczywista: wyrazisty, trójwymiarowy, różnicujący, wierny materiałowi, sprawia, że długie sesje odsłuchowe są przeżyciem i przyjemnością. Estetycznie dopasowany do najnowszych przedwzmacniaczy i wzmacniaczy Hegla, doskonale wykonany i łatwy w obsłudze z pewnością znajdzie godne miejsce w systemach u kolekcjonerów "kompaktów".
WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY HIGH-END EISA 2023–2024
WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY HIGH-END EISA 2023–2024
WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY HIGH-END EISA 2023–2024
Hegel
H600
Dzięki zmodernizowanemu stopniowi cyfrowemu, utworzonemu wokół nowego układu przetwornika C/A i karty sieciowej, Hegel H600 jest godnym następcą spektakularnego wzmacniacza strumieniującego H590, który 5 lat temu zdobył nagrodę EISA. Opracowana przez firmę technika redukcji błędów – SoundEngine 2 – zapewnia dźwięk o wysokiej szczegółowości i kontroli, a kompleksowo przeprojektowany stopień przedwzmacniacza wnosi do brzmienia naturalną muzykalność. Do współpracy są zaproszone wszystkie typy zespołów głośnikowych, dla żadnego nie zabraknie mocy, skoro sięga ona 2 x 300 W. Szeroki zestaw gniazd cyfrowych obejmuje, oprócz portu LAN, wejścia USB-B (384 kHz/32 bit; DSD256), trzy optyczne i dwa koncentryczne.
SŁUCHAWKI HIGH-END EISA 2023–2024
SŁUCHAWKI HIGH-END EISA 2023–2024
SŁUCHAWKI HIGH-END EISA 2023–2024
Yamaha
YH-5000SE
YH-5000SE to spektakularny powrót na arenę słuchawek high-end jednego z pionierów techniki planarnej. Rodowód tego projektu sięga słynnych HP-1 Yamahy z lat 70. ubiegłego wieku. Nowoczesny design i konstrukcja nowych, ultralekkich słuchawek nausznych są oszałamiające. Otwarte muszle i wybór dwóch wysokiej jakości materiałów nauszników zapewniają wysoki komfort, a dynamika i szczegółowość dźwięku zapierają dech w piersiach. Istnieje wielu pretendentów do tytułu najlepszych słuchawek na świecie, nowa propozycja Yamahy należy bez wątpienia do tej grupy.
KOMPAKTOWY WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY EISA 2023–2024
KOMPAKTOWY WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY EISA 2023–2024
KOMPAKTOWY WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY EISA 2023–2024
Bluesound
POWERNODE EDGE
Dzięki smukłej obudowie, POWERNODE EDGE można zainstalować praktycznie wszędzie, w tym zamontować na ścianie, jego kompaktową formę wypełnia bogata, funkcjonalna treść. Ten dyskretny wzmacniacz typu "po prostu dodaj głośniki", sterowany za pomocą intuicyjnej aplikacji BluOS firmy Bluesound, może uzyskać dostęp do serwisów streamingowych, radia internetowego i plików muzycznych z sieci lub pamięci USB, a złącza – w tym HDMI eARC i dwukierunkowy Bluetooth – jeszcze bardziej zwiększają jego wszechstronność. Obsługa sygnałów hi-res pozwala wspiąć się na wyżyny, a dźwięk potrafi być naprawdę mocny. POWERNODE EDGE może być używany jako dyskretny wzmacniacz w samodzielnej konfiguracji lub w połączeniu z innymi urządzeniami BluOS, tworząc system multiroom.
WZMACNIACZ ZINTEGROWANY HIGH-END EISA 2023–2024
WZMACNIACZ ZINTEGROWANY HIGH-END EISA 2023–2024
WZMACNIACZ ZINTEGROWANY HIGH-END EISA 2023–2024
Musical Fidelity
Nu-Vista 800.2
Flagowy wzmacniacz zintegrowany Musical Fidelity przejmuje formę i funkcje swojego wysoko cenionego poprzednika, prezentując jednocześnie poprawę parametrów i estetyki. Hybrydowa konstrukcja, łącząc półprzewodnikową końcówkę mocy z nuvistorowymi, lampowymi stopniami wejściowymi i sterującymi, oferuje to, co najlepsze: dźwięk gładki, płynny, z ogromną sceną dźwiękową, ale także odpowiednio potężny i wyrazisty. Wydajność jest bezproblemowa, moc 2 x 330 W wystarczy każdym kolumnom, z którymi przyjdzie się zmierzyć, a udoskonalony wyświetlacz ułatwia obsługę.
AMPLITUNER STRUMIENIUJĄCY EISA 2023–2024
AMPLITUNER STRUMIENIUJĄCY EISA 2023–2024
AMPLITUNER STRUMIENIUJĄCY EISA 2023–2024
Yamaha
R-N2000A
Japońska tradycja i rzemiosło hi-fi łączą się z najnowocześniejszą techniką cyfrową, dzięki czemu amplituner sieciowy R-N2000A jest solidny, innowacyjny i wszechstronny. Na inspirowanym stylem vintage panelu przednim pysznią się tradycyjne mierniki VU, mechaniczne pokrętła i przełączniki, ale w nawigowaniu po zaawansowanych funkcjach pomaga dyskretnie wkomponowany panel OLED. Doskonała aplikacja Yamaha MusicCast zapewnia opcje przesyłania strumieniowego i funkcjonalność multiroom, są też wejścia dla telewizora i gramofonu a także radio FM. Sprawdzona technika wzmacniaczy zapewnia dźwięk muzykalny i wyrafinowany, z szeroką i głęboką sceną okraszoną delikatnymi szczegółami, a korekcja akustyki pomieszczenia – Yamaha YPAO – pozwala zabrzmieć co najmniej dobrze w każdej sytuacji.
WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY BEST VALUE EISA 2023–2024
WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY BEST VALUE EISA 2023–2024
WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY BEST VALUE EISA
SVS
Prime Wireless Pro SoundBase
SVS Prime Wireless Pro SoundBase łączy zaawansowane funkcje i solidne wzmocnienie, oferując użytkownikowi dobitny dźwięk i łatwą obsługę – wystarczy dodać własne głośniki i wszystko gotowe. Obsługuje aptX HD podczas przesyłania strumieniowego przez Bluetooth, pozwala na podłączenie telewizora przez HDMI eARC, odtwarzanie muzyki w wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem aplikacji DTS Play-Fi (lub jednej z wielu innych opcji przesyłania strumieniowego) oraz oferuje różne opcje sterowania, w tym fizyczny pilot i głos Google/Siri/Alexa. Ten kompaktowy wzmacniacz za umiarkowaną cenę zdecydowanie wyróżnia się swoimi talentami wśród konkurentów.
PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
MoFi
SourcePoint 8
Chociaż MoFi Electronics dopiero wkracza na rynek zespołów głośnikowych, to doskonała jakość SourcePoint 8 świadczy o dużym doświadczeniu projektanta, a wygląd w klimacie retro nie przeszkadza technicznej i brzmieniowej nowoczesności. Znany konstruktor Andrew Jones, specjalizujący się w układach koncentrycznych, przygotował tego typu rozwiązanie również tym razem, strojąc wszystkie elementy z największą starannością i osiągając wybitne charakterystyki. Połączone idealnie pod każdym względem 20-cm nisko-średniotonowy i 25-mm kopułka wysokotonowa zapewniają zrównoważone, nasycone, angażujące brzmienie. SourcePoint 8 są odpowiednie do małych i średnich pomieszczeń, będą też łatwym obciążeniem dla każdego wzmacniacza dzięki 8-omowej impedancji.
WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE PREMIUM EISA 2023–2024
WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE PREMIUM EISA 2023–2024
WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE PREMIUM EISA 2023–2024
Perlisten
R7t
Chociaż to konstrukcja nieco skromniejsza od flagowego modelu S7t, jednak z firmową referencją łączy ją bardzo wiele. Kluczowy jest opatentowany przez firmę układ DPC (Directivity Pattern Control), a jego centralne miejsce zajmuje zoptymalizowane trio jednostek średnio- i wysokotonowych, umieszczone pomiędzy przetwornikami nisko-średniotonowymi i niskotonowymi, w oryginalnej aranżacji układu czterodrożnego. Obudowa może pracować jako zamknięta lub bas-refleks, odpowiednio do warunków akustycznych i systemowych. R7t tworzy pełnoskalowy, sugestywny dźwięk, oparty na solidnym fundamencie kontrolowanego basu, płynnie połączonego z klarowną średnicą i delikatną górą pasma.
GRAMOFON EISA 2023–2024
GRAMOFON EISA 2023–2024
GRAMOFON EISA 2023–2024
Thorens
TD 204
Ten niedrogi gramofon, będący "pomostem” pomiędzy podstawowymi konstrukcjami Thorensa a modelami z wyższej półki, jest skierowany do miłośników płyt winylowych poszukujących rozwiązania typu "wszystko w jednym", ale z możliwością rozbudowy. TD 204 wyposażony w ramię w kształcie litery J, wkładkę MM firmy Audio-Technica i zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy, niemal natychmiast po wyjęciu z pudełka nagradza właściciela dźwiękiem prezentującym wnikliwość średnich tonów, otwartą sceną dźwiękową i doskonałą stabilnością obrotów. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy można wyłączyć z toru sygnału, więc TD 204 jest przygotowany do użycia zewnętrznej korekcji, jak też do wymiany wkładki.
SYSTEM SŁUCHAWKOWY HIGH-END EISA 2023–2024
SYSTEM SŁUCHAWKOWY HIGH-END EISA 2023–2024
SYSTEM SŁUCHAWKOWY HIGH-END EISA 2023–2024
dCS
Lina System
dCS Lina to nadzwyczajny dodatek do high-endowego krajobrazu head-fi. System składa się z sieciowego przetwornika cyfrowo-analogowego, zegara głównego i analogowego wzmacniacza słuchawkowego. Wszystkie komponenty zaprojektowano tak, aby można je było zgrabnie ustawić w jeden stos. Przetwornik cyfrowo-analogowy Lina, obsługujący strumieniowe i przewodowe źródła cyfrowe do 384 kHz/DSD128, wykorzystuje sprawdzoną technologię RingDAC firmy dCS, podając muzykę z niezwykłą klarownością i szczegółowością. W pełni zbalansowany wzmacniacz ma energię i siłę przebicia, aby współpracować nawet z najbardziej wymagającymi słuchawkami. Interoperacyjność między trzema jednostkami jest obsługiwana przez łączność "Power Link", a aplikacja dCS Mosaic Control oferuje wybór muzyki, upsamplingu/filtra i wiele innych opcji.
SYSTEM GRAMOFONOWY EISA 2023–2024
SYSTEM GRAMOFONOWY EISA 2023–2024
SYSTEM GRAMOFONOWY EISA 2023–2024
Pro-Ject
T2 W
T2 W to zuchwałe połączenie analogowego odtwarzania z cyfrową wygodą. Podstawą jest gramofon z napędem paskowym, z 9-calowym aluminiowym ramieniem i wkładką Sumiko MM oraz elektroniczną kontrolą prędkości. T2 W ma dodatkowo zintegrowany moduł bezprzewodowy, który pozwala przesyłać muzykę do odpowiednio wyposażonych głośników i systemów hi-fi. Aplikacja Pro-Ject Control ułatwia konfigurację i obsługę, z opcjami obejmującymi bezstratne wyjście 48 kHz/24bit FLAC i automatyczne strumieniowanie po opuszczeniu igły. Słuchanie winyli nigdy nie było łatwiejsze.
AMPLITUNER AV EISA 2023–2024
AMPLITUNER AV EISA 2023–2024
AMPLITUNER AV EISA 2023–2024
Primare
SPA25
Wracając do tematu amplitunerów AV, Primare przygotowało potężną, wielokanałową maszynę, która sprawdzi się zarówno podczas odtwarzania filmów, jak i muzyki. Dziewięć kanałów mocy w klasie D opartych na układach Hypex może zostać wykorzystanych w wielu konfiguracjach, częściowo także do bi-ampingu kolumn przednich. Dźwięk SPA25 łączy delikatną gładkość z atakiem transjentów, potężnym basem i naturalną sceną dźwiękową, a charakterystykę można precyzyjnie dostroić za pomocą oprogramowania Dirac Live. Inne funkcje, w tym platforma streamingowa Prisma o wysokiej rozdzielczości i wejście USB DAC, zainteresują audiofilów skupionych na odtwarzaniu dwukanałowym. Elegancja i jakość wykonania zadowolą wszystkich użytkowników.
BEZPRZEWODOWE REGAŁOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
BEZPRZEWODOWE REGAŁOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
BEZPRZEWODOWE REGAŁOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
KEF
LSX II
W przypadku modernizacji prowadzącej do drugiej generacji nagrodzonych już wcześniej przez EISA głośników LSX, KEF rozszerzył funkcjonalność o dodatkowe wejścia USB-C i HDMI ARC oraz nową bezprzewodową platformę sterowania, dostarczaną za pośrednictwem doskonałej aplikacji. Ta ostatnia umożliwia nawigację po serwisach streamingowych, przełączanie między źródłami i dostęp do kompleksowych ustawień EQ, a następnie korzystanie z elektroakustycznej jakości LSX II. W niewielkiej obudowie bas-refleks zainstalowano koncentryczny układ Uni-Q, którego przetworniki nisko-średniotonowy i wysokotonowy podłączono do niezależnych wzmacniaczy. LSX II, dostępny w kilku atrakcyjnych wersjach kolorystycznych, może zastąpić kompletny zestaw hi-fi.
BEZPRZEWODOWE WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
BEZPRZEWODOWE WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
BEZPRZEWODOWE WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
Dynaudio
Focus 50
Wykorzystując sprawdzoną technikę przetworników z high-endowych konstrukcji Confidence i Contour razem z zaawansowaną amplifikacją Pascala, trójdrożne Focus 50 dostarczają muzykę o doskonałej dynamice i panoramie. Wysokiej jakości połączenie między głośnikami w standardzie WiSA oraz korekcja akustyki pomieszczenia Dirac Live pomagają w ustawieniu i uzyskaniu doskonałych rezultatów. Obsługiwana jest szeroka gama źródeł – od serwisów streamingowych i Roon po fizyczny sprzęt podłączony przez wejścia analogowe i cyfrowe. Focus 50 to kompletny system muzyczny, który pokazuje potencjał nowoczesnych aktywnych zespołów głośnikowych, a wrażenia estetyczne wzmacniają cztery piękne opcje wykończenia.
BEZPRZEWODOWE NAŚCIENNE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
BEZPRZEWODOWE NAŚCIENNE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
BEZPRZEWODOWE NAŚCIENNE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024
System Audio
Silverback 1
Silverback 1, chociaż niewielkie, z frontem o formacie kartki A4, wykorzystują bliskość dużej powierzchni ściany, na której mogą zostać zawieszone, aby wzmocnić niskie częstotliwości i wykreować dobrze zrównoważone brzmienie, odpowiednie do małych i średniej wielkości pomieszczeń, w których ważna jest oszczędność miejsca albo dyskretna instalacja. Układ dwudrożny z parą 15-cm nisko-średniotonowych i 25-mm tekstylną kopułką jest podłączony do wzmacniaczy sterowanych przez procesor DSP. Możemy dodać moduł Stereo Hub kompatybilny z WiSA, a więc zbierający bezprzewodowo sygnały z różnych źródeł. Wygodne i nowoczesne Silverback 1 równie dobrze nadają się do odtwarzania muzyki i poprawy dźwięku z telewizora.
PRZETWORNIK C/A EISA 2023–2024
PRZETWORNIK C/A EISA 2023–2024
PRZETWORNIK C/A EISA 2023–2024
Ferrum Audio
Wandla
WANDLA, kolejny produkt polskiej firmy Ferrum Audio, to innowacyjny przetwornik cyfrowo-analogowy połączony z przedwzmacniaczem, wyjątkowy dzięki integracji układu ESS Sabre DAC, niestandardowego procesora DSP i oryginalnej elektroniki analogowej. Osiągi są doskonałe, a muzyka każdego gatunku zostaje wiernie odwzorowana, pełna szczegółów, podczas gdy funkcja Dynamicznego Filtrowania Cyfrowego, wykorzystująca filtry specjalistycznego oprogramowania Signalyst, pozwala indywidualnie szlifować brzmienie. Chcesz jeszcze bardziej poprawić jakość dźwięku z WANDLA? Dodaj nagrodzony już wcześniej przez EISA zasilacz HYPSOS.
SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE PREMIUM EISA 2023–2024
SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE PREMIUM EISA 2023–2024
SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE PREMIUM EISA 2023–2024
T+A
Solitaire T
W swoich najnowszych słuchawkach Solitaire T firma T+A zademonstrowała mistrzostwo inżynierii. Połączyła rozwiązania dedykowane audiofilom skupionym na jakości dźwięku z funkcjami potrzebnymi w nowoczesnych, bezprzewodowych słuchawkach mobilnych. Lekkie, eleganckie, solidne i wygodne Solitaire T zapewniają doskonałą redukcję szumów i brzmienie rywalizujące z najlepszymi konstrukcjami przewodowymi. Oddzielny przetwornik cyfrowo-analogowy ESS obsługuje tryb odsłuchu HQ, wysokiej klasy chipset Bluetooth jest kompatybilny z aptX HD, dostępne są także złącza USB-C i analogowe. Przetworniki dynamiczne o średnicy 42 mm pracują w zamkniętych muszlach połączonych aluminiowym pałąkiem. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne – biała i czarna.
PRZENOŚNY PRZETWORNIK C/A EISA 2023–2024
PRZENOŚNY PRZETWORNIK C/A EISA 2023–2024
PRZENOŚNY PRZETWORNIK C/A EISA 2023–2024
iFi Audio
GO pod
Dzięki GO pod firmy iFi Audio wielbiciele wysokiej klasy przewodowych słuchawek dousznych mają znacznie większe możliwości. Ten nowatorski system składa się z dwóch inteligentnych, sterowanych dotykowo adapterów, które ściśle przylegają do ucha i łączą się bezpośrednio z wybranymi słuchawkami – w zestawie znajdują się standardowe złącza 2-pinowe i MMCX, a inne są dostępne jako opcjonalne dodatki. W każdą "kapsułę" wbudowany jest przetwornik cyfrowo-analogowy i wzmacniacz słuchawkowy zdolny wysterować nawet najbardziej wymagające słuchawki douszne, a szerokie wsparcie dla kodeków Bluetooth (w tym aptX Adaptive i LDAC) zapewnia wysoką jakość transmisji bezprzewodowej; etui GO pod jest wyjątkowo pomocne, bowiem ładuje 7-godzinne baterie adapterów.
RODZINA ZESPOŁÓW GŁOŚNIKOWYCH EISA 2023–2024
RODZINA ZESPOŁÓW GŁOŚNIKOWYCH EISA 2023–2024
RODZINA ZESPOŁÓW GŁOŚNIKOWYCH EISA 2023–2024
KEF
R Series
Technika przygotowana dla wyższej klasy konstrukcji KEF-a, w tym najnowszej generacji moduł Uni-Q z układem MAT (Metamaterial Absorption Technology), określa charakter i jakość nowej serii R. Rodzina siedmiu modeli obejmuje kolumny wolnostojące, podstawkowe, centralne i surround z obsługą Dolby Atmos; jest więc odpowiedni wybór zarówno dla entuzjastów kina domowego, jak i hi-fi. Kolumny R Meta, niezależnie od tego, czy są używane do słuchania muzyki, czy oglądania filmów, zapewniają dźwięk dynamiczny, szczegółowy i naturalny, z nisko rozciągniętym basem i otwartą górą pasma. Różne opcje kolorystyczne, wśród których wyróżniają się specjalne edycje podstawkowych R3 i wolnostojących R7, pozwalają dopasować ich wygląd do każdego wnętrza.
SŁUCHAWKI EISA 2023–2024
SŁUCHAWKI EISA 2023–2024
SŁUCHAWKI EISA 2023–2024
Meze Audio
109 PRO
Dla firmy znanej z luksusowych i wielokrotnie nagradzanych słuchawek izodynamicznych model 109 PRO jest czymś wyjątkowym, odmiennym od wcześniejszych rozwiązań. To słuchawki otwarte z 50-mm przetwornikami dynamicznymi, jednak ich wydajność dowodzi wszechstronności producenta. Połączenie ekspansywnej, szczegółowej sceny dźwiękowej i zwartego, kontrolowanego basu pozwala z przyjemnością słuchać każdego rodzaju muzyki. Wygląd jest nie mniej efektowny – akustycznie dopracowana konstrukcja została stworzona na bazie muszli z czarnego orzecha i smukłej, lekkiej ramy, a wygodę zapewnia elegancki, samoregulujący pałąk i welurowe poduszki.
ODTWARZACZ CYFROWY EISA 2023–2024
ODTWARZACZ CYFROWY EISA 2023–2024
ODTWARZACZ CYFROWY EISA 2023–2024
Volumio
Rivo
Rivo to jedno z trzech nowych urządzeń wprowadzonych przez Volumio, obsługujących oprogramowanie o tej samej nazwie. Rivo koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości sygnałów do przetwornika cyfrowo-analogowego lub wzmacniacza zintegrowanego, bez zbędnych komplikacji. Połączenie dobrze wykonanego sprzętu i sprawdzonego oprogramowania pozwala na strumieniowanie w wielu opcjach, w tym z własnej biblioteki muzycznej, i odtwarzanie plików z pamięci USB, a elastyczność umożliwia dodawanie dalszych funkcji (w tym DSP) za pomocą wtyczek.
WZMACNIACZ AV PREMIUM EISA 2023–2024
WZMACNIACZ AV PREMIUM EISA 2023–2024
WZMACNIACZ AV PREMIUM EISA 2023–2024
Denon
AVC-A1H
AVC-A1H firmy Denon to referencyjny wzmacniacz AV łączący 15.4-kanałowe przetwarzanie sygnału z 15-kanałową końcówką mocy, zatem jest zdolny do pracy w najbardziej rozbudowanych systemach kina domowego. Solidność i dbałość o szczegóły zarezerwowana dla modelu A1 rozciąga się od ważącego 11,5 kg, wydajnego transformatora i oddzielnego zasilacza dla stopnia C/A po 32-bitowy procesor DSP i pieczołowicie zaprojektowany tor sygnału. Wysokiej jakości inżynieria w połączeniu z opcjami kalibracji Audyssey MultEQ XT i Dirac Live prowadzi do wyjątkowych rezultatów dźwiękowych. Brzmienie łączy energię i skalę z rozdzielczością i szczegółowością. Żaden inny zintegrowany wzmacniacz wielokanałowy nie może się z nim równać.
SOUNDBAR BEST BUY EISA 2023–2024
SOUNDBAR BEST BUY EISA 2023–2024
SOUNDBAR BEST BUY EISA 2023–2024
JBL
Bar 300
Bar 300 jest gotowy zapewnić telewizorowi z płaskim ekranem poważne wzmocnienie dźwięku, przy tym nie sprawi kłopotu swoją kompaktową, łatwą do instalacji konstrukcją, a jego możliwości są znacznie większe, niż sugeruje to umiarkowana cena. Sześć przetworników z odpowiednim zestawem wzmacniaczy pracuje w systemie MultiBeam, z dekodowaniem Dolby Atmos, kreując dobrze zrównoważony, pełnozakresowy dźwięk z prawidłowym rozplanowaniem efektów. W tej generacji JBL udoskonalił zarówno pilot zdalnego sterowania, jak też wprowadził nową aplikację, dzięki czemu można łatwo ustawić korekcję EQ, uruchomić procedurę automatycznej kalibracji i bezproblemowo przesyłać muzykę.
SOUNDBAR PREMIUM EISA 2023–2024
SOUNDBAR PREMIUM EISA 2023–2024
SOUNDBAR PREMIUM EISA 2023–2024
Bang & Olufsen
Beosound Theatre
Beosound Theatre nie jest typowym, cienkim soundbarem, który wizualnie znika pod telewizorem. Jednak dzięki swojej wielkości, zapewniającej optymalne warunki pracy poważnego układu głośnikowego, dostarcza nieporównywalnie lepsze brzmienie. Zaawansowany system wysokiej jakości przetworników, w tym koncentryczny moduł dwudrożny dla kanału centralnego i para 18-cm głośników niskotonowych, przygotowują dźwięk, którego dynamika, bas i naturalność wykraczają poza dotychczasowy soundbarowy schemat. Filmowe ścieżki dźwiękowe są bogate i emocjonujące, podczas gdy muzyka – zarówno stereo, jak i przeskalowana do pola dźwiękowego Dolby Atmos – zwraca uwagę na świetną formę tonów średnich. Rozbudowana komunikacja obejmuje cztery porty HDMI i przewodowe/bezprzewodowe łącza PowerLink służące uruchomieniu dodatkowych głośników B&O. Obsługa jest łatwa dzięki aplikacji otwierającej opcję strumieniowego przesyłania muzyki. Elastyczna konstrukcja mechaniczna i różne opcje instalacji pozwalają na dopasowanie Beosound Theatre do telewizorów o różnych wielkościach.
SUBWOOFER KINA DOMOWEGO EISA 2023–2024
SUBWOOFER KINA DOMOWEGO EISA 2023–2024
SUBWOOFER KINA DOMOWEGO EISA 2023–2024
Perlisten
D212s
Specyfikacja D212s jest wprost porażająca. Dwa 30-cm głośniki niskotonowe, ustawione w konfiguracji push-pull, podłączone do wzmacniacza o mocy 2,4 kW, zapewniają rozciągnięcie charakterystyki poniżej 20 Hz i bardzo wysoki poziom maksymalny. Ale to tylko filary bardziej skomplikowanej konstrukcji i jej niezwykłych możliwości. Ten skrupulatnie zaprojektowany subwoofer potrafi uderzyć mocno i szybko, zarazem zagrać subtelnie i szczegółowo. Kontrolę sprawuje zaawansowany procesor DSP, który – w połączeniu z aplikacją Perlisten i parametrycznym korektorem – umożliwia dokładne dostrojenie do środowiska odsłuchowego. To subwoofer, który ma siłę i rozum!
KOŃCÓWKA MOCY KINA DOMOWEGO EISA 2023–2024
KOŃCÓWKA MOCY KINA DOMOWEGO EISA 2023–2024
KOŃCÓWKA MOCY KINA DOMOWEGO EISA 2023–2024
Musical Fidelity
M6x 250.7
M6x 250.7 to idealny partner dla najlepszych i najbardziej wymagających kolumn w zaawansowanym kinie domowym. Oferuje dynamikę, obfity bas i wrażenie niespożytej energii. Wewnątrz solidnej metalowej obudowy, za frezowanym aluminiowym frontem, para transformatorów toroidalnych Musical Fidelity – Super Silent – zasila siedem niezależnych modułów o mocy 150 W każdy. Możliwy jest bi-amping, a sygnał dostarczymy do wejść zbalansowanych i niezbalansowanych. To wzmacniacz wagi ciężkiej, jednak jego dźwięk jest też doskonale przejrzysty, barwny i różnicujący.
SOUNDBAR EISA 2023–2024
SOUNDBAR EISA 2023–2024
SOUNDBAR EISA 2023–2024
Loewe
klang bar3 mr
Elegancki klang bar3 mr firmy Loewe powinien zainteresować wszystkich, którzy chcą szybko i skutecznie poprawić dźwięk z telewizora, a także mieć perspektywę dalszego rozwinięcia systemu wielokanałowego. Mimo swojej skromnej specyfikacji wyjściowej 3.1, obsługuje Dolby Atmos i serwuje bogaty w szczegóły, emocjonujący dźwięk. Dzięki parze 10-cm głośników niskotonowych zainstalowanych na górze, brzmi też poważnie i naturalnie, jednak dla zwiększenia basowej potęgi można dodać subwoofer, podłączając go bezprzewodowo, podobnie jak głośniki tylne służące wrażeniom przestrzennym. Wykorzystując platformę DTS Play-Fi, klang bar3 mr oferuje różnorodne opcje strumieniowania i jest przystosowany do konfiguracji multiroom, a wyjścia liniowe dla pięciu kanałów to unikalna funkcja umożliwiająca stworzenie prawdziwie dookólnego systemu z głośnikami aktywnymi.
AMPLITUNER AV BEST BUY EISA 2023–2024
AMPLITUNER AV BEST BUY EISA 2023–2024
AMPLITUNER AV BEST BUY EISA 2023–2024
Onkyo
TX-RZ50
Dzięki rozbudowanemu zestawowi funkcji, w tym pełnopasmowej korekcji Dirac Live, amplituner Onkyo TX-RZ50 prezentuje imponujący stosunek jakości do ceny. Co więcej, wspiera to wyrazistym brzmieniem, wydobywającym szczegóły z filmowych ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos i DTS:X. Wysoka moc płynie z 9-kanałowej końcówki Dynamic Audio Amplification, a 11-kanałowy procesor pozwala na rozbudowę systemu. Odtwarzanie muzyki możliwe jest na wiele sposobów: dwukierunkowy Bluetooth, tuner DAB+, Apple AirPlay 2, Chromecast, DTS Play-Fi multiroom. Udogodnienia dopełnia aplikacja Onkyo Controller, a także opcja aplikacji Dirac, dzięki której obsługa będzie dziecinnie prosta.
SYSTEM SOUNDBAROWY EISA 2023–2024
SYSTEM SOUNDBAROWY EISA 2023–2024
SYSTEM SOUNDBAROWY EISA 2023–2024
Yamaha
True X series
System kina domowego Yamaha True X to kombinacja soundbara SR-X40A, subwoofera SW-X100A i głośników surround WS-X1A połączonych ze sobą bezprzewodowo. Niezależnie od tego, czy odtwarzamy ścieżki dźwiękowe filmów lub gier, czy też muzykę, prezentacja jest energetyczna i szczegółowa, z płynną i precyzyjną sceną dźwiękową, również w formacie 3D. Sterowanie systemem jest możliwe za pomocą pilota, aplikacji lub głosu (za pośrednictwem wbudowanego mikrofonu Alexa). Jest jeszcze jedna ”sztuczka” – znajdujące się w komplecie głośniki tylne mogą działać zupełnie niezależnie od systemu, jako przenośne (i wodoodporne) głośniki Bluetooth.
ODTWARZACZ PŁYT KINA DOMOWEGO EISA 2023–2024
ODTWARZACZ PŁYT KINA DOMOWEGO EISA 2023–2024
ODTWARZACZ PŁYT KINA DOMOWEGO EISA 2023–2024
Magnetar
UDP800
Gdy wymagamy najwyższej jakości dźwięku i obrazu, nadal nic nie przebije płyty Ultra HD Blu-ray, zwłaszcza gdy wyląduje w takim odtwarzaczu, jak Magnetar UDP800. To gwiazda, której potrzebujesz, aby rozświetlić swoje kino domowe, łącząc odtwarzanie DVD, Blu-ray i Ultra HD Blu-ray z obsługą formatów muzycznych, w tym DVD-A i SACD. Wyczerpujące menu i łączność sprawiają, że mimo swojej złożoności urządzenie to jest przyjazne dla użytkownika, a jego cena adekwatna do zalet. UDP800 zapewnia odtwarzanie płyt 4K (w tym Dolby Vision lub HDR10+) z ostrymi detalami i płynną gradacją kolorów przez HDMI, a muzyka wysłana przez wyjścia analogowe (RCA lub XLR) okazuje się urzekająco naturalna. UDP800 to długo oczekiwany, nowy król dysków.
POZOSTAŁE NAGRODY EISA 2023-2024
NAGRODY EKSPERTÓW FOTO

APARAT EISA 2023–2024
Nikon Z 8
ZAAWANSOWANY APARAT PEŁNOKLATKOWY EISA 2023–2024
Sony Alpha A7R V
APARAT PEŁNOKLATKOWY EISA 2023–2024
Canon EOS R6 Mark II
APARAT DO TWORZENIA TREŚCI EISA 2023–2024
Sony ZV-E1
APARAT APS-C EISA 2023–2024
Fujifilm X-H2
APARAT BEST BUY EISA 2023–2024
Canon EOS R8
APARAT VLOGERA EISA 2022–2023
Sony ZV-E10
APARAT FOTO/VIDEO EISA 2022–2023
Panasonic Lumix DC-GH6
APARAT FOTO/VIDEO EISA 2023–2024
Panasonic Lumix S5IIX
OBIEKTYW EISA 2023–2024
Sony FE 20–70 mm F4 G
OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY ZOOM EISA 2023–2024
TAMRON 20–40 mm F/2.8 Di III VXD
OBIEKTYW STANDARD PRIME EISA 2023–2024
Sony FE 50 mm F1.4 GM
OBIEKTYW PORTRETOWY EISA 2023–2024
Nikon NIKKOR Z 85 mm f/1.2 S
OBIEKTYW TELEFOTO EISA 2023–2024
Canon RF 135 mm F1.8L IS USM
OBIEKTYW SUPERTELEFOTO EISA 2023–2024
Nikon NIKKOR Z 400 mm f/4.5 VR S
OBIEKTYW TELEFOTO ZOOM EISA 2023–2024
TAMRON 50–400 mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD
OBIEKTYW SUPERTELEFOTO ZOMM EISA 2023–2024
SIGMA 60–600 mm F4.5-6.3 DG DN OS | Sports
OBIEKTYW MAKRO EISA 2023–2024
OM System M. Zuiko Digital ED 90 mm F3.5 Macro IS Pro

NAGRODY EKSPERTÓW WIDEO KINA DOMOWEGO

TELEWIZOR OLED PREMIUM EISA 2023–2024
Samsung 77S95C
TELEWIZOR OLED BEST BUY EISA 2023–2024
Philips 55OLED808
TELEWIZOR MINI LED EISA 2023–2024
Ηisense 65U8KQ
ELEWIZOR MINI LED KINA DOMOWEGO EISA 2023–2024
TCL 65C845
TELEWIZOR MINI LED BEST BUY EISA 2023–2024
Ηisense 65U7KQ
TELEWIZOR RODZINNY EISA 2023–2024
Philips 55PUS8808
TELEWIZOR DLA GRACZY EISA 2023–2024
TCL 55C745
TELEWIZOR GIGANTYCZNY EISA 2023–2024
TCL 98C735
PROJEKTOR KINA DOMOWEGO EISA 2023–2024
BenQ W4000i
PROJEKTOR BEST BUY EISA 2023–2024
XGIMI HORIZON Ultra

NAGRODY EKSPERTÓW SPRZĘTU PRZENOŚNEGO

SMARTFON EISA 2023–2024
OPPO Reno10 Pro
SMARTFON BEST BUY EISA 2023–2024
Honor 90
SMARTFON MULTIMEDIALNY EISA 2023–2024
Sony Xperia 1 V
SMARTWATCH EISA 2023–2024
Honor Watch GS 3
SMARTWATCH PREMIUM EISA 2023–2024
Huawei Watch Ultimate
SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE BEST BUY EISA 2023–2024
Philips Fidelio L4
SŁUCHAWKI DOUSZNE EISA 2023–2024 Philips Fidelio T2
PRZENOŚNY GŁOŚNIK PREMIUM EISA 2023–2024
Bang & Olufsen Beosound A5
PRZENOŚNY GŁOŚNIK BEST BUY EISA 2023–2024
Pure Woodland
PRZENOŚNY PROJEKTOR EISA 2023–2024
XGIMI MoGo 2 Pro

NAGRODY EKSPERTÓW SPRZĘTU SAMOCHODOWEGO

JEDNOSTKA CENTRALNA EISA 2023–2024
Alpine HDS-990 Status
WZMACNIACZ EISA 2023–2024
Ground Zero GZUA 6SQ
WZMACNIACZ DSP EISA 2023–2024
Mosconi Gladen One 8|10 DSP
PROCESOR DŹWIĘKU EISA 2023–2024
ESX QE812SP
OPROGRAMOWANIE DSP EISA 2023–2024
Audison bit Drive
SYSTEM GŁOŚNIKOWY EISA 2023–2024
Ground Zero GZPC 165.3SQ-ACT
SUBWOOFER EISA 2023–2024
Morel Ultimo PowerSlim PS12D
SYSTEM AUDIO PREMIUM OEM EISA 2023–2024
Maserati GranTurismo with Sonus faber High Premium Audio System
INTEGRACJA SAMOCHODOWA EISA 2023–2024
Helix Compose Platform
KOMPONENT MOTOCYKLOWY EISA 2023–2024
Rockford Fosgate HD9813RG-STAGE3

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu