Nagrody EISA 2018-2019


 

Świat urządzeń audio jest coraz bardziej różnorodny, wręcz nieokiełznany. Demonstruje to zbiór nagród, których z roku na rok jest coraz więcej. Kilka podstawowych, tradycyjnych kategorii sprzętowych, nie wyczerpuje już tematu. Więcej jest też członków EISA, która staje się organizacją o zasięgu globalnym, pod każdym względem - nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystkich kontynentów, a jej europejski "środek ciężkości" daje specjalny splendor. AUDIO jest polskim ekspertem w panelach Hi-Fi i Audio Kina Domowego; wraz z kilkoma urządzeniami audio przenośnego prezentujemy w sumie 35 najlepszych produktów sezonu 2018/2019. Wyjątkowy autorytet EISA czyni te nagrody najważniejszymi wśród wszystkich tytułów i wyróżnień, jakie można zdobyć w świecie audio. 

www.eisa.eu

 

NAGRODY EKSPERTÓW HI-FI

 

ANALOGOWY SYSTEM MUZYCZNY EISA 2018–2019
Pro-Ject
Juke Box 2
Wraz z odrodzeniem się płyt gramofonowych, rośnie grupa zainteresowanych prostym, ale kompletnym rozwiązaniem – urządzeniem, z którego szybko popłynie dźwięk czarnej płyty. Dokładnie takie zadanie spełnia Pro-Ject Juke Box S2, będąc "aktywnym gramofonem" z wbudowanym premapem phono, wzmacniaczem i modułem Bluetooth. W komplecie można kupić podstawkowe głośniki Speaker Box 5S2 albo podłączyć jakiekolwiek inne. Łatwość obsługi jest kluczowa w tego typu produktach, więc wkładka Pro-Jecta jest już zainstalowana, a ramię wyregulowane. Wystarczy zdjąć osłonkę igły, założyć pasek napędu i można grać! Brzmienie jest obszerne, nasycone i wciągające, ożywia nowe i stare winyle.

.

 
 

KOMPAKTOWY SYSTEM MUZYCZNY EISA 2018–2019
DENON
Ceol N10
Najnowsza wersja kompaktowego systemu CEOL jest pierwszą ze strumieniowaniem HEOS, dzięki któremu to małe, zgrabne urządzenie jest jeszcze bardziej uniwersalne. W obudowie o podstawie mniejszej od formatu A4, CEOL N10 mieści odtwarzacz CD, tuner radiowy i paletę opcji strumieniowania. Poprzez wygodną aplikację HEOS można słuchać muzyki z popularnych serwisów internetowych lub ściągać muzykę wysokiej rozdzielczości z sieci albo podręcznego nośnika USB. Można też przesyłać muzykę bezprzewodowo – komunikacją Bluetooth lub AirPlay2. Wzmacniacz (w klasie D) zadziwia silnym brzmieniem – absolutnie niespodziewanym z tak niewielkiego systemu. 
 
 

SYSTEM ALL-IN-ONE EISA 2018–2019
Naim
Uniti Atom
Wspaniała metalowa obudowa jest tutaj czymś znacznie więcej niż luksusowym "opakowaniem". Duży, zamontowany na górze regulator głośności działa intuicyjnie, a zwięzły, dobrze zorganizowany wyświetlacz znacznie ułatwia dostęp do nieprzebranych funkcji Atoma. Odtwarzacz strumieniowy, DAC i przedwzmacniacz towarzyszą solidnym końcówkom mocy, o podobnej konstrukcji, jak w audiofilskich wzmacniaczach zintegrowanych NAIT. Urządzenie jest niezwykle „elastyczne” zawierając: Google Chromecast, Tidal, Spotify Connect i radio internetowe, a do tego pozwalając na transmisję AirPlay 2 i Bluetooth aptX HD. Towarzyszące aplikacje Naima są dobrze przemyślane i łatwe w użyciu, gotowe do zastosowań w systemach multiroom. A na końcu wszystkich opcji jest kapitalny dźwięk – dynamiczny i detaliczny.
 
 

SYSTEM BEZPRZEWODOWY EISA 2018–2019
Dali
Callisto 6C & Sound Hub
Jednym z podstawowych problemów dotykających poważne systemy hi-fi jest nieuchronny gąszcz kabli. DALI przezwyciężyło tę trudność projektując aktywne zespoły głośnikowe Callisto, pracujące w systemie z firmowym urządzeniem Sound Hub. Stabilna transmisja w rozdzielczości 96 kHz/24 bit zapewnia wspaniały dźwięk stereofoniczny. System Callisto/Sound Hub działa bezproblemowo, ściągając sygnał przewodowo z takich źródeł, jak odtwarzacz CD, lub strumieniując przez Bluetooth aptX HD. Dodając kartę NMP-1, możemy rozszerzyć kompatybilność na całą platformę BluOS multiroom. Dzięki zaskakująco łatwemu uruchomieniu, szybko będziesz cieszył się muzyką i doskonałym brzmieniem, które zapewnią kolumny bazujące na najlepszych przetwornikach DALI.

 

STEREOFONICZNY SYSTEM EISA 2018–2019
Marantz
ND8006/PM8006
Oferując wspaniałe możliwości za umiarkowaną cenę, duet ND8006/PM8006 (odtwarzacz strumieniujący/wzmacniacz zintegrowany) jest zdolny odtwarzać praktycznie każdy muzyczny format z każdego źródła. ND8006 kręci płytami CD i strumieniuje przez AirPlay 2, Bluetooth, Spotify Connect, Tidal, Deezer. Jednocześnie kompatybilność z systemem HEOS pozwala współdziałać, z odpowiednimi urządzeniami, w ustawieniach multiroom. Poprzez wiele wejść cyfrowych, dzięki przetwornikowi ESS, przyjmuje sygnał 192 kHz/32 bit, a użytkownik może dokonać wyboru wśród kilku filtrów cyfrowych Marantza. Do wzmacniacza PM8006, wyposażonego w doskonały phono-stage, podłączymy gramofon. Zasilacz bazuje na podwójnie ekranowanym transformatorze toroidalnym, wzmacniacze operacyjne – na układach HDAM, a na wyjściach dostaniemy 70 W na kanał. Klasycznie i nowocześnie.

 

STEREOFONICZNY AMPLITUNER EISA 2018–2019
Yamaha
R-N803D
To urządzenie najlepiej pokazuje, jak daleko zaszły udoskonalenia przystępnego cenowo sprzętu Hi-Fi. Yamaha R-N803D to zaawansowany amplituner stereofoniczny, zaprojektowany jednocześnie z dbałością o krótką ścieżkę sygnału, jak też bogato wyposażony w nowoczesne układy, w tym przetwornik C/A ESS Sabre i system YPAO – firmowy układ optymalizacji charakterystyki działający bardzo efektywnie. Wysoka moc, zarówno przy wysokiej, jak i niskiej impedancji, pozwala podłączyć większość kolumn, wydobyć brzmienie swobodne i przy tym precyzyjne, znacznie przekraczające oczekiwania, jakie dotąd mieliśmy w stosunku do sprzętu w tym zakresie cenowym. Do dyspozycji jest komunikacja Bluetooth, a firmowa platforma MusicCast pozwala połączyć się z serwisami Tidal, Spotify, Deezer oraz Qobuz. R-N803D to "szwajcarski scyzoryk" wśród wzmacniaczy stereofonicznych.

 

WZMACNIACZ EISA 2018–2019

Primare
I15 Prisma
Charakterystyczny, industrialny design Primare w pełni przemawia z tego stylowo minimalistycznego wzmacniacza w formacie slim-line, "trzy czwarte". Jego możliwości brzmieniowe i wyposażenie znacznie wyrastają poza umiarkowane gabaryty. Obok konwencjonalnych wejść analogowych, wewnątrz kryje się przetwornik hi-res PCM/DSD i funkcjonalność Prisma, obejmująca połączenia cyfrowe, Bluetooth, AirPlay, Spotify Connect i Chromecast. Dźwięk jest detaliczny, a jednocześnie supergładki, kremowy, z zaznaczoną głębokością sceny. Wzmacniacz w klasie D jest dostatecznie wydajny, aby podłączyć do niego większość kolumn. Wyrazisty wyświetlacz OLED śledzi podłączone źródło dźwięku i poziom głośności. Smukła i solidna obudowa podkreśla wyjątkowość I15 Prisma.
 
 

WZMACNIACZ BEST BUY EISA 2018–2019
Pioneer
A40-AE
Celebrując 80. jubileusz, Pioneer zaprezentował wzmacniacz zintegrowany, którego możliwości znacznie przekraczają oczekiwania, jakie można mieć w stosunku do urządzeń tej klasy cenowej. Łącząc wszechstronność i gładki dźwięk, A-40AE wyposażony jest w pięć wejść liniowych, wejście gramofonowe (MM) i wbudowany DAC, dzięki czemu może być centrum niskobudżetowego, ale pełnowartościowego systemu hi-fi. Z poważną mocą, płynącą z firmowych końcówek "Direct Energy", wzmacniacz będzie z gracją współpracował z większością kolumn. Jego brzmienie jest urzekające i angażujące, tworzy szeroką scenę, wypełnioną żywością i dynamiką.

 
 

WZMACNIACZ HIGH-END EISA 2018–2019
NAD
M32
Solidny i wyrafinowany M32 to jeden z niewielu "naprawdę" cyfrowych wzmacniaczy w klasie D. Wykorzystano w nim firmową technikę "DirectDigital", zapewniającą 180 W w każdym kanale. Rozwiązanie łączące przedwzmacniacz i końcówkę mocy w ramach pojedynczego stopnia, jest zarówno technicznie innowacyjne, jak też funkcjonalne i uniwersalne. Opcjonalny moduł  BluOS zapewnia strumieniowanie i pracę w sieci muzycznej, przygotowując urządzenie do przyszłych opcji. Brzmienie jest zdecydowane, przekonujące, detaliczne i ekspansywne – roztacza szeroką panoramę każdej muzyki. Ekran dotykowy i sterowanie aplikacją sprawiają, że NAD M32 jest też efektowny i przyjemny w obsłudze, podczas gdy ciężka aluminiowa obudowa kojarzy się z esencjonalnością dźwięku.

 
 

STREAMER EISA 2018-2019

Pro-Ject
Stream Box S2 Ultra
Czy naprawdę potrzebujemy kolejnego urządzenia strumieniującego? Wydaje się, że nie... Jednak Stream Box S2 Ultra jest czymś znacznie więcej – to wielki sieciowy most, który przyjmuje muzykę z wielu źródeł. Wystarczy podłączyć DAC-a, a Stream Box S2 Ultra odtworzy muzykę z dysku za pośrednictwem wejść USB-A, Bluetooth atpX i serwisów strumieniujących, takich jak Tidal, Spotify czy Shoutcast. Można podłączyć dyski NAS (DLNA), a także skorzystać z transmisji Wi-Fi. Urządzenie jest przygotowane do pracy z ROON-em i ma wyjście wideo HDMI. Dostępna jest też wygodna aplikacja sterująca dla systemów iOS i Android. Łebscy użytkownicy znajdą wiele sposobów na dostosowanie urządzenia do swoich potrzeb, a już dzisiaj obsługuje ono sygnał PCM 352 kHz/32 bit oraz DSD256.

 
 

DAC EISA 2018–2019

Chord Electronics
Hugo 2
Pierwszy, zasilany akumulatorowo DAC i jednocześnie wzmacniacz słuchawkowy był urządzeniem niezwykłym i trudnym do poprawienia, jednak nowy Hugo 2 okazuje się wielkim krokiem naprzód. Wewnątrz awangardowo nowoczesnej, aluminiowej obudowy znajduje się  niestandardowy układ przetwornika i filtra, bazujący na platformie FPGA, brzmiący zupełnie wyjątkowo. Ta kompaktowa muzyczna maszynka, pędząc do przodu dźwiękiem rytmicznym i wibrującym, zostawia z tyłu wszystkie konwencjonalne przetworniki C/A tej klasy cenowej. Czy to ze standardowych płyt CD, czy też z PCM lub DSD wysokiej rozdzielczości, muzyka pojawia się z energią i emocjami. Akumulator wystarcza na 14 godzin pracy, odtwarza praktycznie każdy format, pozwala na przełączanie filtrów, a na dodatek zabawia użytkownika, mieniąc się kolorami sygnalizującymi różne funkcje. Fantastyczny! 
 
 

GRAMOFON EISA 2018–2019

Technics
SL-1200GR

Kiedy trzy lata temu Technics przywrócił do życia swój ikoniczny gramofon SL-1200, jego wspaniała konstrukcja i piękne brzmienie wywołały sensację. Najnowsza wersja SL-1200GR jest przeznaczona dla miłośników winyli, którzy liczą się z kosztami – oferuje większość cech słynnego pierwowzoru za przystępniejszą cenę. Poprawiona wersja firmowego napędu bezpośredniego, sterowanego kwarcowo, stabilizuje prędkość lepiej niż szwajcarski zegarek, podczas gdy aluminiowa baza chłonie wibracje jak gąbka. Ramię typu "S" jest solidne, wygodne w obsłudze i zasługuje na dobrą wkładkę. Rezultatem jest dźwięk – odważny, mocny, wyrazisty, jednocześnie gęsty i bogaty w detale. To wspaniały sposób, aby zakręcić najcenniejszymi winylami.

 
 

ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2018–2019
Elac
Adante AS-61
Adante AS-61 wyglądają dość skromnie, ale to tyko pozory. Staranne zastosowanie specjalnego rozwiązania głośnikowego – obudowy z filtrem akustycznym – pozwoliło wydobyć z podstawkowej konstrukcji dźwięk niesamowicie dynamiczny, spójny, a często potężny. Konstruktorem jest Andrew Jones, dla którego technika ta nie ma żadnych tajemnic. Nowa wersja koncentrycznego układu średnio-wysokotonowego współpracuje z systemem niskotonowym, składającym się umieszczonego wewnątrz głośnika, sprzęgniętego przez specjalną komorę z membraną bierną promieniującą na zewnątrz, i wewnętrznego układu rezonansowego (tunel łączy obydwie komory). Oprócz wyjątkowej siły, brzmienie demonstruje wyśmienitą panoramę, głębokość sceny i wyrównaną charakterystykę. Adante AS-61 to jedna z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych, nowych konstrukcji głośnikowych.
 
 

ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY BEST BUY EISA 2018–2019
Q Acoustics
3050i 
Marka Q Acoustics już od dekady jest poważnym graczem na rynku głośników niskobudżetowych, ale model 3050i staje się zdecydowanie najlepszym produktem Q Acoustics w tym segmencie. To coś więcej niż kolejne pudło z głośnikami. Układ dwudrożny wykorzystuje nowe przetworniki, izolując jednocześnie wysokotonowy od wibracji obudowy, która z kolei jest wyposażona w wewnętrzny układ "pułapki basowej", wyrównującej charakterystykę w zakresie niskich częstotliwości, a na zewnątrz promieniuje klasyczny bas-refleks. Brzmienie prezentuje zarówno siłę i autorytet, jak też kontrolę i delikatność. Wybór wśród czterech wersji wykończeniowych podnosi walory estetyczne, dzięki czemu wygląd 3050i jest równie elegancki i atrakcyjny.
 

GŁOŚNIK SMART EISA 2018–2019

Harman Kardon 
Citation 500
Harman Kardon przypomniał o swoim legendarnym produkcie – Citation – nadając taką nazwę zupełnie nowemu urządzeniu: luksusowemu głośnikowi bezprzewodowemu. Citation 500, obleczony ekskluzywną tkaniną, pochodzącą z duńskiej firmy designerskiej Kvadrat, wygląda świetnie i gra podobnie. Stereofoniczny, dwudrożny system głośnikowy, wspierany membraną bierną, wypełnia dźwiękiem nawet duże pomieszczenie, a jego kultura i detaliczność są na poziomie spodziewanym po tej firmie. Wyróżniającą cechą jest bezbłędna integracja Google Assistant, pozwalająca sterować głosem. Citation 500 staje się też sercem "smart domu", przekazując komendy do urządzeń kompatybilnych z Google Assistant lub Chromecast. Bystry i stylowy. 
 

SŁUCHAWKI EISA 2018–2019

Sennheiser
HD 660 S 
Firma Sennheiser, licząca sobie już siedemdziesiąt trzy lata, długo dominowała na rynku słuchawek hi-fi. Najnowsze HD 660 S dobrze pokazują – dlaczego. Ta nowoczesna przeróbka klasycznej, otwartej konstrukcji odpowiada najnowszym możliwościom i potrzebom, zawierając selekcjonowane przetworniki i wytrzymałe, odłączalne kable. Poduszki wokółuszne i taśma nagłowna mają grube wypełnienie, zapewniając komfort podczas długiego użytkowania. Trudno też nie polubić ich ciepłego, relaksującego dźwięku, który tymi cechami pokonuje wiele znacznie droższych słuchawek. To właściwy wybór zarówno dla entuzjastów hi-fi, jak też dla szerszej grupy odbiorców szukających słuchawek przyjemnych i wygodnych.
 

SŁUCHAWKI HIGH-END EISA 2018–2019
Focal
Clear 
Czyste z nazwy, czyste z natury. Te słuchawki dostarczają brzmienie cudownie otwarte i przejrzyste. To zaawansowana konstrukcja, bazująca na oryginalnych rozwiązaniach i doskonale wykonana. Relatywnie kosztowna, ale Focal mierzył wysoko. Podobnie jak nieco tańsze Eleary i droższe Utopie, przetworniki Clear mają specjalnie wyprofilowane membrany oraz zawieszenia optymalizujące charakterystykę i usuwające rezonanse. Prowadzi to do uzyskania dźwięku szybkiego, dokładnego, dającego pełen wgląd w nagranie, wspartego mocnym basem, jednocześnie angażującego i łatwego w odbiorze. Poduszki, komfortowe i trwałe, wykończone skórą, pozwalają cieszyć się tym dźwiękiem bez żadnych ograniczeń.
 

INNOWACJA HI-FI EISA 2018–2019

Micromega
M-One M-150

M-150, najlepszy w serii M-One, jest też najbardziej oryginalnym i intrygującym wzmacniaczem zintegrowanym w tym sezonie. W obudowie o ekstremalnie niskim profilu, dostępnej w szerokiej gamie kolorystycznej, umieszczono najnowocześniejszą technikę i wielkie możliwości. Mocny układ DSP zaprogramowano do kontroli wszystkich funkcji, nawet korekcji RIAA, a także obsługi systemu MARS – korekcji akustyki pomieszczenia pozwalającej zoptymalizować charakterystykę w zakresie niskich częstotliwości. 150-watowy wzmacniacz mocy (w klasie A/B) jest chłodzony powietrzem przepływającym przez specjalny tunel, ze wspomaganiem wentylatorowym (przy wysokich temperaturach) i zasilany ze specjalnego układu RPS (resonant power supply). M-150 oddaje do dyspozycji dużą paletę wejść cyfrowych i analogowych (w tym MM/MC), strumieniowanie i wzmacniacz słuchawkowy z dźwiękiem binaural. Brzmienie ma czyste uderzenie, jest żywe i angażujące.
 

NAGRODY EKSPERTÓW KINA DOMOWEGO

 

WZMACNIACZ KINA DOMOWEGO EISA 2018–2019
Denon
AVC-X8500H
Flagowy wzmacniacz AV Denona wypełnia wszystkie zadania, jakie można postawić przed tego typu urządzeniem, w najbardziej zaawansowanym systemie kina domowego. To konstrukcja wagi ciężkiej, z olbrzymim zasilaczem, dzięki któremu każdy z trzynastu kanałów mocy ma 210 W, będąc przygotowanym do podłączenia najbardziej wymagających kolumn w dowolnej konfiguracji, zapewniając wspaniałą dynamikę zarówno w układzie 9.1.4, jak 7.1.6. AVC-X8500H, zdolny obsługiwać Dolby Atmos, DTS:X i Auro-3D, tak jak i pliki audio 192 kHz/24bit, został wyposażony w szereg wejść i funkcje sieciowo-strumieniujące. Najbardziej zaawansowany system kalibracji i equalizacji – Audyssey MultEQ XT32 – wspomaga uzyskanie wspaniałego, kinowego brzmienia. Wyraźnie przerasta rywali.
 

AMPLITUNER KINA DOMOWEGO EISA 2018–2019

Pioneer
VSX-933
W kontraście do swojej umiarkowanej ceny, VSX-933 przedstawia ambitną specyfikację i długą listę wyposażenia. Będzie wszechstronną centralą w systemach kina domowego, sięgających formatu 7.2, mając na pokładzie siedem końcówek mocy i dekodując Dolby Atmos oraz DTS:X. Specjalnym dodatkiem jest "regulator odbić", wspomagający głośniki promieniujące do góry, pozwalający uzyskać właściwe efekty w akustycznie trudnych pomieszczeniach. Solidny i uniwersalny VSX-933 łączy funkcje kinowe z bezprzewodową obsługą stref, wsparciem dla hi-res, strumieniowaniem i współpracą z serwisami Tidal, Spotify i Deezer. Jest też Chromecast, a dźwięk zostaje dopieszczony przez firmowy system autokalibracji MCACC.

 

SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO EISA 2018–2019
KEF
Q Series
Seria Q utrwaliła swoją reputację w ciągu ponad dwóch dekad, w czasie których pojawiło się wiele jej generacji. Najnowsza modyfikacja wprowadza zarówno udoskonalenia techniczne, jak i zmiany wzornicze, dostosowane do wymagań współczesnego klienta. Stylowe konstrukcje są wyraźnie naznaczone przez koncentryczny układ Uni-Q, dzięki któremu cały zakres średnich i wysokich częstotliwości dociera do słuchacza z akustycznie zintegrowanego źródła. Mocny bas dostarcza głośnik i para membran biernych, zainstalowanych w Q750. Centralny Q650c i surroundowe Q350 gwarantują dokładne i spójne odtworzenie dialogów, sceny i panoramy dźwięku dookólnego. Specjalne rozciągnięcie basu zapewni aktywny subwoofer Kube12b, podczas gdy głośniki Q50, promieniujące do góry, pozwolą entuzjastom rozwinąć system do formatu Dolby Atmos 5.1.4.

 

SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO "BEST BUY" 2018-2019
Jamo
S 809 HCS / S 810 SUB / S 8 ATM
Studio 8 to seria pozwalająca tworzyć różne systemy kina domowego. Pakiet S 809 HCS jest dobrym punktem wyjścia, obejmującym parę kolumn wolnostojących, głośnik centralny i parę regałowych surroundów. Bas może zostać wzmocniony przez dodanie kompaktowego subwoofera S 810 SUB, podczas gdy promieniujące do góry głośniki 8 ATM, dopasowane do kolumn wolnostojących, przeniosą system na poziom Dolby Atmos. Dźwięk kinowy jest otulający, dobrze zrównoważony, a wąskie, eleganckie obudowy z szarymi maskownicami pozwalają też cieszyć się wyglądem systemu, który przy tylu zaletach kosztuje naprawdę niewiele.

 
ŚCIENNY ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2018–2019  Focal 300IWLCR6 / 300IW6
ŚCIENNY ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2018–2019

Focal
300IWLCR6 / 300IW6
Dla tych, którzy nie chcą zagracać swojego pomieszczenia, ani nawet ozdabiać go najbardziej imponującymi kolumnami, jakich w ofercie Focala przecież nie brakuje, firma oferuje inne rozwiązanie – serię 300 In-Wall, dzięki której bezkompromisowy dźwięk popłynie z dyskretnych instalacji ściennych. Montaż jest bardzo łatwy, dzięki sprytnemu mechanizmowi zaciskowemu, a magnetycznie mocowane maskownice ukryją źródła doskonałego brzmienia – to znane przetworniki Focala, głośniki niskotonowe i średniotonowe z membranami Flax oraz "odwrócone" kopułki wysokotonowe. Dokładny bas i wyraźny wokal, czysta i rozdzielcza góra pasma – to profil znany z najlepszych Focali, a poziom średnich i wysokich częstotliwości może być dodatkowo regulowany przełącznikami. Trójdrożne 300WLCR zbudują dynamiczną scenę z przodu, a mniejsze, dwudrożne 300IW6 uzupełnią panoramę dookólną. 

 

SOUNDBAR EISA 2018–2019

LG
SK10Y
Soundbar SK10Y Dolby Atmos, przeznaczony do ustawienia pod dużymi telewizorami, 65-calowymi i większymi, jest fascynującym rozwiązaniem dla kina domowego, gdy trzeba oszczędzać miejsce. Został wyposażony w funkcje sieciowe i jest kompatybilny z audio hi-res, Chromecast, a towarzyszy mu bezprzewodowy subwoofer. Wąski, elegancki, a przy tym rozbudowany, pracuje w konfiguracji 5.1.2-kanałowej i może zostać uzupełniony o głośniki bezprzewodowe SPK8-S, co rozszerzy pole dźwiękowe do 7.1.2. Przepuszcza 4K HDR przez łącza HDMI, a rezultaty dźwiękowe są wsparte techniką firmy Meridian Audio, jak też programowalnymi trybami EQ. Brzmienie ma dużą skalę i potężny bas, a głośniki promieniujące do góry wyraźnie zwiększają przestrzeń i detaliczność.
 

SOUNDBAR "BEST BUY" EISA 2018–2019
Polk Audio
MagniFi MAX
MagniFi MAX to soundbar komponujący się w każdym pomieszczeniu, a przy tym nafaszerowany funkcjami. Dekodowanie Dolby i DTS jest połączone z firmowym systemem DSP "Stereo Dimensional Array", zapewniającym efektowne przetwarzanie ścieżek filmowych i muzyki, podczas gdy technika strojenia głosu eksponuje dialogi, gwarantując ich czytelność w każdej sytuacji. Dodatkowy subwoofer przyjmuje sygnał bezprzewodowo. Połączenia HDMI ułatwiają instalację, a strumieniowanie z aplikacji odbywa się przez Wi-Fi lub Bluetooth. Jeżeli to wciąż mało... można też podpiąć głośniki Google Assistant, aby sterować odtwarzaniem muzyki za pomocą komend głosowych. Wygodny i wszechstronny.

 

SUBWOOFER EISA 2018–2019

SVS
SB-4000
Jeżeli chcesz bas nie tylko usłyszeć, ale i poczuć, potrzebujesz prawdziwego subwoofera. SB-4000 jest klasą dla siebie. Korzystając z techniki stosowanej w referencyjnym SVS 16-Ultra, ta zapierająca dech w piersiach maszyna jest wyposażona we wzmacniacz o mocy sięgającej 4000 W i 13,5-calowy przetwornik o dużym skoku membrany – zainstalowany w solidnej obudowie zamkniętej. Zaawansowany DSP przeprowadzi dokładną korekcję charakterystyki, z pełną equalizacją parametryczną, pozwalając SB-4000 zagrać precyzyjnie z każdego miejsca, a wszystkie regulacje mogą być zdalnie sterowane – pilotem lub aplikacją na smartfonie. Z bardzo wysokim poziomem SPL, potężnym uderzeniem i niesamowitym rozciągnięciem charakterystyki, ten subwoofer zatrzęsie nie tylko twoim kinem domowym, ale całym domem. 
 

ODTWARZACZ BLU-RAY HI-END EISA 2018-2019
Panasonic
DP-UB9000 series
Znakomita historia odtwarzaczy Blu-ray firmy Panasonic zostaje uzupełniona kolejną wyśmienitą konstrukcją – modelem DP-UB9000, kompatybilnym z Ultra HD Blu-ray (uwzględniając Dolby Vision i HDR10+), DVD, CD i audio wysokiej rozdzielczości. Specjalne operacje, selekcjonowane komponenty i zaawansowane ustawienia, pozwolą użytkownikowi wycisnąć ostatnie soki i detale z obrazu i dźwięku. Regulowany HDR Optimiser poprawia materiał UHD HDR10, podczas gdy DAC 768 kHz/32 bit osiąga audiofilskie szczyty. Konstrukcja mechaniczna jest imponująca – z aluminiową obudową, podwójną podstawą i podobną górną płytą, a także nowym napędem. Mistrz płyt Blu-ray jest gotowy do akcji.

 
 

ODTWARZACZ BLU-RAY "BEST BUY" EISA 2018–2019

Sony
UBP-X700
W drugiej generacji odtwarzaczy Ultra HD (4K) Blu-ray firmy Sony pojawił się model UBP-X700, który pozwala wejść w nowy świat UHD HDR bez odcinania się od przeszłości. Odtwarza on również "zwykłe" płyty Blu-Ray, DVD, a nawet SACD. Drugie wyjście HDMI, gdy będzie taka potrzeba, może wysłać tylko sygnał audio, podczas gdy główne wyjście jest odpowiedzialne za podanie sygnału wideo (w tym HDR10 i Dolby Vision) prosto do telewizora. Dodatkowym atutem jest możliwość połączenia się z internetowymi serwisami filmowymi i muzycznymi, takimi jak Netflix i YouTube; poprzez DLNA przesyłany jest obraz wysokiej jakości. W parze z każdym telewizorem 4K, UBP-X700 będzie źródłem wysokiej jakości obrazu, przy doskonałym stosunku jakości do ceny.
 
 

GŁOŚNIK INSTALACYJNY "SLIM" EISA 2018–2019

Morel
Virtus Nano Integra 602 & SoundWall PowerSlim PMC600
Morel Integra, zaprojektowany pod kątem łatwego montażu w ograniczonej przestrzeni, znajduje zastosowanie zarówno w systemach samochodowych, jak też domowych instalacjach ściennych. Dzięki umiarkowanej głębokości, może zmieścić się w odpowiednich ramkach, nie wymagając niemal w ogóle miejsca za sobą, a także w płytkich przestrzeniach samochodowych, o głębokości montażu 17 mm. Niezależne cewki membrany nisko-średniotonowej i kopułki wysokotonowej wykorzystują jeden układ magnetyczny, co nie tylko pozwala zredukować wielkość konstrukcji, ale też ustawia centra akustyczne w pozycjach zapewniających niemal perfekcyjną zgodność fazową. Dźwięk jest spójny i precyzyjny.

 

AUDIO PRZENOŚNE EISA 2018-2019

 
PRZENOŚNY DAC/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY EISA 2018–2019
ifi Audio
xDSD
Wobec tak wielu urządzeń przenośnych na rynku, przed firmą iFi Audio stało poważne wyzwanie – nadać nowemu xDSD cechy wyjątkowe. I to się udało. To błyskotliwy DAC i wzmacniacz słuchawkowy, zasilany przez USB lub z baterii, potrafiący zamienić smartfon, laptop lub przenośny odtwarzacz w źródło wspaniale brzmiącej muzyki. W solidnej i lekkiej  obudowie z magnezu przygotowano wejścia S/PDIF i USB-A, prowadzące sygnały PCM i DSD do DAC-a, a na końcu – poważny stopień analogowy, znacznie mocniejszy niż w poprzednim modelu. Przełączane filtry cyfrowe pozwalają wybrać między najrówniejszą charakterystyką a najszybszymi transjentami. Jeżeli więc xDSD nie jest tani, to dlatego, że nie jest byle jaki.

 
PRZENOŚNY ODTWARZACZ AUDIO EISA 2018–2019
Pioneer
XDP-02U
To jeden z pierwszych audiofilskich przenośnych odtwarzaczy, który kosztuje mniej niż 1500 złotych. Pioneer XDP-02U wyposażono w ekran dotykowy, zamknięty w ergonomicznie zaprojektowanej obudowie, dostępnej w wersjach białej, niebieskiej i różowej. Wbudowaną pamięć 16 GB można powiększyć do 512 GB poprzez dwa sloty dla kart microSD. Wzmacniacz 300 mW jest zdolny do obsłużenia najbardziej wymagających słuchawek, podłączanych do wyjścia standardowego (single-ended) lub zbalansowanego. Muzyka jest przesyłana przez Wi-Fi lub Bluetooth. Rozdzielczość plików sięga 192 kHz/32 bit. Bateria wystarcza na 15 godzin pracy. Brzmienie charakteryzuje się doskonałą mikrodynamiką i może być kształtowane za pomocą 10-pasmowego equalizera.
 
BEZPRZEWODOWE SŁUCHAWKI DOUSZNE EISA 2018–2019
JBL
Endurance Dive
Jest wiele słuchawek bezprzewodowych, ale ile z nich może z tobą pływać? Endurance DIVE są nie tylko wodoodporne, co potwierdza certyfikat IPX7, lecz dzięki konstrukcji typu "TwistLock" trzymają się uszu, bez względu na to, jak długo biegniesz, jak wysoko skaczesz lub jak szybko płyniesz. Podłącz Endurance DIVE do twojego smartfona za pomocą Bluetooth lub wykorzystaj wbudowane 1 GB pamięci, pozwalające zapisać 200 nagrań. Do 8 godzin pracy z jednego pełnego naładowania lub 1 godzina po szybkim, 10-minutowym podłączeniu – te słuchawki są perfekcyjnie przygotowane na ekstremalne sytuacje.

 
 
GŁOŚNIK PRZENOŚNY EISA 2018-2019
JBL
Extreme 2
JBL kontynuuje rozwój głośników bezprzewodowych, wprowadzając w tym sezonie model Xtreme 2. Akumulator 10 000 mAh wystarcza na 15 godzin pracy, podczas gdy certyfikat wodoodporności (IPX7) gwarantuje nieprzerwaną zabawę na plaży lub na basenie. Mocna obudowa z metalową podstawą, otwieracz do butelek przymocowany na pasku do przenoszenia... Xtreme 2 będzie niezawodnym towarzyszem przez całą noc. Dźwięk jest imponujący – para membran biernych dostarcza krzepki bas, a układ JBL Connect pozwala na momentalną synchronizację z innymi głośnikami JBL-a.

 
 

SŁUCHAWKI Z REDUKCJĄ SZUMÓW EISA 2018–2019
AKG
N700NC
AKG doskonali technikę komunikacji bezprzewodowej, jak też adaptacyjnej eliminacji hałasu (ANC). Słuchawki N700NC brzmią w każdym calu tak dobrze, jak wyglądają. Poduszki z pamięcią kształtu zapewniają komfort podczas najdłuższych lotów, swobodę wyboru pomiędzy zanurzeniem się tylko w muzyce, w całkowitej izolacji, a kontaktem ze światem (za dotknięciem przycisku). Tryby bezprzewodowe są łatwo sterowane aplikacjami AKG, a bateria o wysokiej pojemności oferuje 20 godzin bezprzewodowej pracy (przy włączonym ANC) lub 36 godzin z przewodem. Nieplączący się kabel (w tekstylnym oplocie) można odpiąć, słuchawki złożyć na płasko i schować do pokrowca. Doskonały kompan podróży.

 
 

GŁOŚNIK SZTUCZNEJ INTELIGENCJI EISA 2018–2019
LG
XBOOM AI ThinQ WK7
To wspaniałe, gdy Google Assistant odpowiada na pytania, ustawia alarm, przygasza światło lub włącza muzykę. Jednak do tej pory, głośniki ze sztuczną inteligencją nie były zdolne do osiągania wysokiej jakości dźwięku. LG XBOOM AI ThinQ WK7 wyłamuje się z tej reguły. To efekt współpracy ze specjalistą audio – firmą Meridian – co staje się oczywiste od pierwszych dźwięków, jakie usłyszymy z WK7. Czyste wokale, wyraźne wysokie tony i zaskakująco mocny bas – jeżeli umieścisz te głośniki w narożniku, wypełnią muzyką całe pomieszczenie. Podłącz swój smartfon lub inne podobne urządzenie przez Bluetooth lub Wi-Fi, powiedz "Hey Google" – i zacznie się zabawa.
 
 

POZOSTAŁE NAGRODY EISA 2018-2019

WIDEO KINA DOMOWEGO
TELEWIZOR KINA DOMOWEGO EISA 2018-2019
Philips 65OLED903
TELEWIZOR OLED "BEST BUY" EISA 2018-2019
Philips 55OLED803
TELEWIZOR LCD "BEST BUY" 2018-2019
TCL 55DC760
TELEWIZOR ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ EISA 2018-2019
LG 65SK9500PLA
TELEWIZOR OLED KLASY PREMIUM EISA 2018-2019
LGOLED65E8PLA
TELEWIZOR LCD KLASY PREMIUM EISA 2018-2019
Samsung 65Q9FN
INNOWACYJNY MONITOR EISA 2018-2019
Sharp Aquos LV-70X500E
PROJEKTOR "BEST BUY" EISA 2018-2019
BenQ W1700
PROJEKTOR KLASY PREMIUM EISA 2018-2019
Sony VPL-VW760ES
SPRZĘT PRZENOŚNY
SMARTFON KONSUMENCKI EISA 2018-2019
Nokia 7 Plus
SMARTFON LIFESTYLE EISA 2018-2019
Honor 10
SMARTFON "BEST BUY" EISA 2018-2019
NOA Element N10
SMARTFON EISA 2018-2019
Huawei P20 Pro
ELEKTRONICZNA GALANTERIA
Huawei Watch 2
SPRZĘT SAMOCHODOWY
SAMOCHODOWA JEDNOSTKA CENTRALNA EISA 2018-2019
Pioneer AVIC-Z910DAB
SAMOCHODOWY KOMPONENT HIGH-END EISA 2018-2019
Audison TH K2 II A Coro
SMART UPGRADE EISA 2018-2019
Match UP 7BMW
SUBWOOFER SAMOCHODOWY EISA 2018-2019
Audison APBX 10
SAMOCHODOWY PROCESOR EISA 2018-2019
Helix DSP MINI
SAMOCHODOWY WZMACNIACZ EISA 2018-2019
Ground Zero GZPA 4SQ
SAMOCHODOWY WZMACNIACZ DSP EISA 2018-2019
JL Audio VX800/8i
SAMOCHODOWA INTEGRACJA EISA 2018-2019
Mosconi Gladen Pico 8|12 DSP
SAMOCHODOWA INNOWACJA EISA 2018-2019
Gladen Aures
FOTO
APARAT FOTOGRAFICZNY EISA 2018-2019
Sony α7 III
APARAT PROFESJONALNY DSLR EISA 2018-2019
Nikon D850
APARAT DSLR EISA 2018-2019
Canon EOS 6D Mark II
APARAT FOTOGRAFICZNY "BEST BUY" EISA 2018-2019
Canon EOS M50
APARAT SUPERZOOM EISA 2018-2019
Sony Cyber-shot RX10 IV
APARAT BEZLUSTERKOWY EISA 2018-2019
Fujifilm X-H1
PROFESJONALNY APARAT BEZLUSTERKOWY EISA 2018-2019
Sony α7R III
OBIEKTYW DSLR ZOOM EISA 2018-2019
SIGMA 14-24mm F2.8 DG HSM | Art
OBIEKTYW DSLR TELEZOOM EISA 2018-2019
Tamron 70-210mm F/4 Di VC USD
OBIEKTYW DSLR PRIME EISA 2018-2019
Canon EF 85mm f/1.4L IS USM
OBIEKTYW PROFESJONALNY EISA 2018-2019
Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR
SZEROKOKĄTNY OBIEKTYW BEZLUSTERKOWY ZOOM EISA 2018-2019
Sony FE 16-35mm F2.8 GM
OBIEKTYW BEZLUSTERKOWY EISA 2018-2019
Tamron 28-75mm F/2.8 Di III RXD
OBIEKTYW BEZLUSTERKOWY TELEZOOM EISA 2018-2019
Sony FE 100-400mm F4.5-5.6 GM OSS
INNOWACJA FOTO EISA 2018-2019
Canon Speedlite 470EX-AI
USŁUGA FOTO EISA 2018-2019
CEWE Photobook Pure
APARAT FOTO-VIDEO EISA 2018-2019
Panasonic LUMIX DC-GH5S
 
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj