Nagrody EISA 2021 - 2022


 

Niniejszym prezentujemy 34 najlepsze produkty Hi-Fi i kina domowego sezonu 2021/2022. Wyjątkowy autorytet EISA czyni te nagrody najważniejszymi wśród wszystkich tytułów i wyróżnień, jakie można zdobyć w świecie audio.

Świat urządzeń audio jest coraz bardziej różnorodny, co demonstruje liczny zbiór nagród EISA. Tradycyjne kategorie sprzętu nie wyczerpują już tematu. Więcej jest też członków EISA, która staje się organizacją o zasięgu globalnym, pod każdym względem - nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystkich kontynentów, a jej europejski "środek ciężkości" daje specjalny splendor. AUDIO jest jedynym polskim członkiem-ekspertem EISA w panelach Hi-Fi i Audio Kina Domowego.

www.eisa.eu

 

NAGRODY EKSPERTÓW HI-FI

 

ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE HIGH-END 2021–2022
 
Wilson Audio
SabrinaX
Sabrina od dawna była uznawana za wyjątkową konstrukcję, pozwalającą zdobyć high-endowy dźwięk Wilson Audio za relatywnie umiarkowaną cenę. Teraz wersja X wprowadza poważne zmiany i zapewnia jeszcze lepsze rezultaty. Obudowa o umiarkowanej wielkości, ale wyrafinowanej formie, została w całości wykonana z kompozytu X i polakierowana z najwyższą precyzją na wysoki połysk. Przetwornik wysokotonowy wywodzi się z typu stosowanego w najlepszej konstrukcji firmy, zachwyca detalicznością i czystością. Średniotonowy z membraną celulozową zapewnia naturalną barwę, a silny układ napędowy niskotonowego stoi na straży zwartego, szybkiego basu. Scena jest szeroka, muzyka pełna klimatów, wybrzmień, z dobrym rytmem i swobodnym oddechem. 
 

SYSTEM STEREO EISA 2021–2022
 
Marantz
Model 30/SACD 30n
Seria 30 Marantza wprowadziła nowy styl łączący klasyczne wzornictwo firmy z aktualnymi możliwościami i nowoczesnymi materiałami. Wzmacniacz Model 30 i dopasowany do niego odtwarzacz SACD 30n to triumf zasad i funkcjonalności. Wzmacniacz koncentruje się na sygnałach analogowych, podczas gdy odtwarzacz daje dostęp źródłom cyfrowym, odtwarza płyty SACD i CD oraz czerpie muzykę z sieci. "Nowoczesny Luksus Muzyczny" – tak Marantz przedstawia tę kombinację, całkowicie spełniając oczekiwania fantastyczną jakością konstrukcji i mocnym, bogatym dźwiękiem.
 
SYSTEM STEREO EISA 2021–2022 Marantz Model 30/SACD 30n
PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2021–2022
 
KEF
LS50 Meta
Pierwsze LS50 zostały nagrodzone przez EISA i powszechnie docenione, ale inżynierowie KEF-a nie spoczęli na laurach i wprowadzili szereg udoskonaleń, m.in. zastosowali metamateriał w celu wyeliminowania rezonansów przetwornika wysokotonowego. Może się to wydawać drobną modyfikacją, ale rezultaty są słyszalne. Już wcześniej świetny monitor stał się teraz czymś wyjątkowym i najlepszą propozycją w tej klasie zespołów głośnikowych. Zapewnia wspaniałą scenę dźwiękową z precyzyjnymi lokalizacjami, a do tego dobrze rozwinięty bas. Jeżeli brakuje miejsca na duże kolumny – czy nawet jeżeli jest go wystarczająco – warto wziąć pod uwagę nadzwyczajne możliwości LS50 Meta, ich awangardowy wygląd i nieskazitelne wykonanie.
 
WZMACNIACZ ZINTEGROWANY EISA 2021–2022   Rotel Michi X3
WZMACNIACZ ZINTEGROWANY EISA 2021–2022
 
Rotel
Michi X3
Tańszy z dwóch wzmacniaczy zintegrowanych, jakie Rotel przygotował w serii Michi, potrafi już w zasadzie wszystko. Zdolny "napędzić" dowolne kolumny, łączy w swoim dźwięku ciepło i szybkość, siłę kafara z delikatnością dotyku babiego lata. Mocy nie zabraknie, jednak Michi X3 dostarcza ją z lekkością i zwinnością, kontrolą i detalicznością. Uniwersalna funkcjonalność, jakość konstrukcji i czysty styl – to integra mogąca stanąć w szranki z najdroższymi superwzmacniaczami.
 
CYFROWY ODTWARZACZ MUZYCZNY EISA 2021–2022  Bluesound NODE
CYFROWY ODTWARZACZ MUZYCZNY EISA 2021–2022

Bluesound
NODE
Bezprzewodowy system multiroom Bluesound był w swojej pierwszej odsłonie rewolucyjny; jego platforma BluOS od samego początku pozwalała odtwarzać materiały wysokiej rozdzielczości w sposób dopracowany i wyrafinowany. Ostatnia wersja odtwarzacza muzycznego NODE to prosty sposób, aby multiroom stał się częścią twojego systemu. Wi-Fi, Ethernet, Apple AirPlay 2, aptX HD Bluetooth i USB-A umożliwią odtworzenie materiału audio z serwisów streamingowych, radia internetowego i własnej kolekcji muzycznej. Nowy NODE jest wyposażony w HDMI ARC ułatwiający podłączenie sygnału audio z telewizora i konsol do gier. Wszystko pozostaje pod kontrolą intuicyjnej aplikacji BluOS Controller lub popularnych asystentów głosowych.
 

GRAMOFON BEST VALUE EISA 2021–2022

Pro-Ject
Debut PRO
Przygotowana z okazji 30-lecia firmy specjalna, wyrafinowana wersja podstawowego gramofonu Pro-Jecta ma wiele udoskonaleń, wśród których jednym z ważniejszych jest nowe ramię z karbonu i stopu metali lekkich. Talerz jest lepiej wytłumiony i niemagnetyczny, a zawieszenie zarówno ramienia, jak i silnika zostało wzmocnione. Nowa wkładka Pick it Pro jest już zamontowana, a gramofon niemal gotowy do pracy. Gramofon przedstawiony jako "ostateczny wyraz koncepcji Debut" brzmi pewnie i angażująco – to nokaut dla konkurencji, mistrz w swojej klasie.
 

ODTWARZACZ MUZYCZNY HIGH-END EISA 2021–2022

HiFi
Rose RS150
Już sam wygląd RS150 robi wrażenie i wywołuje spore oczekiwania. To solidna konstrukcja z szerokim, zapełnionym grafiką wyświetlaczem dotykowym, który jednak nie jest dekoracją, lecz przede wszystkim poważnym narzędziem do obsługi tego ekstremalnie uniwersalnego odtwarzacza i przetwornika C/A. Z jego pomocą zagramy praktycznie wszystko, poczynając od strumieni Bluetooth aż po materiały wysokiej rozdzielczości, z możliwością instalacji pamięci SSG, co połączy odtwarzacz z muzyczną biblioteką. Brzmienie jest bardzo dojrzałe, bogate i detaliczne. To bardzo udany debiut nowej koreańskiej marki.
 
BEZPRZEWODOWE WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2021–2022  System Audio Legend 40.2 Silverback
BEZPRZEWODOWE WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2021–2022

System Audio
Legend 40.2 Silverback
Elegancka, smukła konstrukcja aktywna System Audio jest pełna techniki i rozwiązań pozwalających użytkownikom na osiągnięcie optymalnego brzmienia, dopasowanego do warunków akustycznych i indywidualnych gustów. Wraz z opcjonalnym, bezprzewodowym modułem Stereo Hub możliwy jest wybór wśród automatycznych i ręcznie profilowanych korekcji, a firmowe "RAM Tweaks", ładowane przez port USB, mogą nawet zmienić konfigurację oryginalnego układu głośnikowego. Wśród tych atrakcji nietrudno będzie znaleźć doskonały dźwięk, imponujący siłą basu i dokładnością, wciągający rytmem i spójnością.
 
BEZPRZEWODOWE PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2021–2022  KEF LS50 Wireless II
BEZPRZEWODOWE PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2021–2022

KEF
LS50 Wireless II
Wywodzące się w modelu LS50W, wzbogacone tymi samymi udoskonaleniami, które wprowadzono w LS50 Meta, aktywne i bezprzewodowe LS50 Wireless II są czymś znacznie więcej niż parą monitorów. To kompletny, bezprzewodowy system hi-fi, który połączymy z urządzeniami przenośnymi, siecią i serwisami strumieniującymi. A wszystko to pod kontrolą wszechstronnej i wygodnej aplikacji. Odtworzymy zarówno pliki wysokiej rozdzielczości, jak i sygnał przesłany przez Bluetooth z telefonu. Ustawienie i konfiguracja są na tyle łatwe, że muzykę usłyszymy po kilku minutach. Starannie dobrane wzmacniacze i dodana korekcja zapewnia pełne wykorzystanie dwudrożnego układu Uni-Q, czego efektem jest dźwięk nie tylko dokładny i przestrzenny, ale też mocny i swobodny, jakiego zwykle nie spodziewamy się po monitorach tej wielkości. Wyglądają świetnie na dedykowanych podstawkach, ale i na zwykłej półce.  
 

SUBWOOFER HI-FI EISA 2021–2022

KEF
KC62
Czasami trudno skojarzyć sprzęt, który widzimy, z dźwiękiem, który słyszymy. Przykładem takiego zaskoczenia jest niezwykły subwoofer KC62 – niewielki, z parą 17-cm przetworników, dostarczający jednak niski, dynamiczny i dokładny bas. KC62 jest tak mały, że można go schować niemal wszędzie, a jego możliwości wiążą się z zaawansowaną techniką i zintegrowanym układem przetworników Uni-Core, przeciwdziałającym wibracjom obudowy i pozwalającym na ograniczenie szerokości obudowy. Każdy jest podłączony do wzmacniacza 500 W i kontrolowany procesorem DSP. A jeżeli okaże się, że to wciąż mało... można użyć dwóch – zwłaszcza w systemie stereofonicznym.
 
SŁUCHAWKI HIGH-END EISA 2021–2022  T+A Solitaire P-SE
SŁUCHAWKI HIGH-END EISA 2021–2022

T+A
Solitaire P-SE
Firma T+A wkroczyła na rynek słuchawkowy ambitnie, z luksusowymi produktami – słuchawkami Solitaire P i dopasowanym do nich wzmacniaczem HA200. Model P-SE jest nieco tańszy dzięki pewnym uproszczeniom w układach magnetycznych przetworników planarnych, pozostaje jednak konstrukcją na wskroś high-endową. To słuchawki zdolne do zaprezentowania muzyki w sposób szeroki i otwarty, jednocześnie nasycony i bogaty. Imponują one umiejętnością zachowania muzycznej integralności, połączenia siły i niuansowania, zapewniając przeżycia mocne i wysublimowane.
 

SYSTEM SŁUCHAWKOWY EISA 2021–2022

Naim
Uniti Atom Headphone Edition
Obserwując niepowstrzymany wzrost popularności słuchawek, Naim wszedł do tej gry ze specjalną wersją swojego najtańszego zintegrowanego systemu Uniti Atom, wyspecjalizowaną do obsługi słuchawek – chociaż nieograniczoną tylko do tego zadania. Technika wzmacniaczy została ściągnięta z referencyjnych konstrukcji Statement i sprzęgnięta z funkcjami sieciowo-strumieniującymi. Zbalansowane i niezbalansowane wyjścia słuchawkowe ucieszą najbardziej wymagających użytkowników słuchawek. Urządzenie może też służyć jako przedwzmacniacz podłączony do końcówek mocy lub kolumn aktywnych. W każdej konfiguracji dźwięk jest silny, bezpośredni i przekonujący. 
 
SŁUCHAWKI EISA 2021–2022  Focal Clear Mg
SŁUCHAWKI EISA 2021–2022

Focal
Clear Mg
Słuchawki Clear już w pierwszej wersji były wspaniałe, a wraz z pojawieniem się modelu Clear Mg w naszym zasięgu jest jeszcze lepszy dźwięk. Zmiany obejmują membrany przetworników – z czystego magnezu (stąd Mg w symbolu), dokładniejsze ustawienie przetworników względem uszu i skuteczniejsze tłumienie rezonansów w muszlach. Dźwięk jest jak wcześniej swobodny i otwarty, ale bardziej precyzyjny, czysty i szybki. Odkrywa jeszcze więcej detali i kreuje realistyczną atmosferę akustyczną przed głową, a nie w jej środku. Clear Mg są bardzo wygodne, a dodatkową przyjemność czerpiemy z ich rewelacyjnego wyglądu i wykonania. 
 

WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2021–2022

Monitor Audio
Silver 500 7G
Siódma generacja serii Silver przynosi szeroki zakres innowacji. Wszystkie znalazły zastosowanie w najlepszej, wolnostojącej konstrukcji Silver 500 7G. Wysokotonowy C-CAM (z membraną metalowo-ceramiczną) ma nowy napęd, a membrany RXT II (w głośnikach średniotonowym i niskotonowych) usztywniono udoskonaloną powłoką ceramiczną. Głośniki są mocowane za pomocą prętów zakotwiczonych w tylnej ściance pięknie wykończonej obudowy. Dopracowana zwrotnica kształtuje wyrównaną charakterystykę częstotliwościową, a wszystkie walory techniczne składają się na dźwięk mocny, zrównoważony, czysty i detaliczny.
 
SŁUCHAWKI BEST VALUE EISA 2021–2022  Sennheiser HD 560 S
SŁUCHAWKI BEST VALUE EISA 2021–2022

Sennheiser
HD 560 S
Sennheiser od dawna cieszy się wysoką renomą specjalisty zarówno jako producent doskonałych słuchawek, jak i dostawca profesjonalnych mikrofonów do najróżniejszych zastosowań. Jego referencyjne modele są wręcz ikoniczne, ale HD 560 S nie jest ani konstrukcją najlepszą, ani pełną nowoczesnych funkcji i gadżetów. Konwencjonalna, przewodowa technika i forma słuchawek dookołausznych, opracowanych na bazie ogromnych doświadczeń, znowu okazuje się dobrym sposobem zapewnienia naturalnego, zrównoważonego, uniwersalnego dźwięku, tutaj wzbogaconego o szeroką scenę, szybki bas i swobodne tony wysokie.
 
WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY EISA 2021–2022  Cambridge Audio EVO 150
WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY EISA 2021–2022

Cambridge Audio
EVO 150
WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY EISA 2021–2022  Cambridge Audio EVO 150
EVO 150 to urządzenie kompaktowe, wszechstronne i wydajne. Podłączymy do niego nawet "trudne" kolumny i wypełnimy duże pomieszczenie mocnym dźwiękiem. Muzyka może płynąć ze smartfona, komputera i serwisu strumieniującego. EVO 150 jest wszystkim, czego wielu użytkowników może potrzebować teraz i w przyszłości. Wspaniałe wyposażenie obejmuje wejścia zbalansowane, przedwzmacniacz gramofonowy i wiele innych funkcji, więc wrażenie robi też sposób, w jaki wszystko zorganizowano – obsługa jest bardzo łatwa, poczynając od instalacji po sterowanie aplikacją StreamMagic. Z EVO 150 pożytek będzie miała cała rodzina.
 
WZMACNIACZ MOCY EISA 2021–2022 NAD C 298
WZMACNIACZ MOCY EISA 2021–2022
 
NAD
C 298
Historia firmy NAD zaczęła się od wzmacniaczy, rozwijanych i udoskonalanych już od prawie pół wieku. Niepozornie wyglądająca końcówka mocy C 298 to kumulacja doświadczeń i wybór najnowszych rozwiązań, pozwalających pracować zarówno w konwencjonalnym zestawie hi-fi, w systemie kina domowego, jak też w ukrytej instalacji. Uniwersalność zapewniają wejścia zbalansowane i single-ended, a także czujnik sygnału wejściowego w trybie pracy zdalnej, podczas gdy technika wzmacniaczy Purifi Eigentakt jest nie tylko efektywna energetycznie, ale przede wszystkim pozwala podłączyć dowolne zespoły głośnikowe i dostarczyć do nich setki watów niosących spektakularny dźwięk. A jeżeli chcemy jeszcze więcej, możemy użyć dwóch w formie monobloków o mocy ponad 600 W każdy!
 
PRZETWORNIK C/A EISA 2021–2022 Cambridge Audio DacMagic 200M
PRZETWORNIK C/A EISA 2021–2022
 
Cambridge Audio
DacMagic 200M
Cambridge Audio zajmuje się przetwornikami C/A już od 1994 roku, a zdobyte doświadczenie widać w najnowszym urządzeniu serii DacMagic. W 200M nawiązano do wcześniejszych projektów solidnością i łatwością obsługi, dodając do tego szerokie spektrum obsługiwanych formatów, aż po 768 kHz/24 bity i DSD512 (przez wejście USB). 200M, wygodny i funkcjonalny, jest nie tylko doskonałym urządzeniem na biurko, pozwalającym podłączyć słuchawki, ale może też być pełnowartościowym komponentem głównego systemu audio, ożywiając jego brzmienie odważną wyrazistością i ekspresyjną detalicznością.
 
AKCESORIA HI-FI 2021–2022 Ferrum Hypsos
AKCESORIA HI-FI 2021–2022
 
Ferrum
Hypsos
Hypsos to zaawansowany, regulowany zasilacz prądu stałego, przygotowany przez polską firmę Ferrum. Pozwoli on zastąpić wszystkie podłe małe zasilacze, dostarczane obecnie z wieloma urządzeniami hi-fi, zasługującymi na lepsze "traktowanie". Hypsos zapewni stabilne napięcie w zakresie od 5 V do 30 V. Jest już wyposażony w ustawienia dla ponad 100 najpopularniejszych urządzeń, można też samodzielnie określić żądane parametry i precyzyjnie dostroić je w poszukiwaniu najlepszych rezultatów. To realna szansa na "upgrade" dla szerokiej gamy urządzeń, w tym USB-DAC-ów i wzmacniaczy słuchawkowych, których brzmienie może zyskać zarówno na sile, jak i gładkości.
 
GRAMOFON HIGH-END EISA 2021–2022 Thorens TD 124 DD
GRAMOFON HIGH-END EISA 2021–2022
 
Thorens
TD 124 DD
Minęła ponad połowa wieku od zakończenia jego produkcji, ale oryginalny Thorens TD 124 pozostał legendą, jest wciąż ceniony i poszukiwany. Najnowsza wersja przypomina z zewnątrz pierwowzór, jednak oznaczenie "DD" podpowiada, że tym razem jest to konstrukcja z napędem bezpośrednim (direct drive). Nowe, regulowane ramię, zakończone wkładką SPU 124, zaprojektowano w stylu retro; jest nawet adapter potrzebny do odtwarzania singli z szafy grającej. Cokolwiek włączymy na TD 124 DD, dotrze do nas zdrowa siła dźwięku masywnego i szybkiego. Gramofon wpisuje się w klimat vintage, ale jego brzmienie jest stuprocentowo aktualne.
 
PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY EISA 2021–2022 Hegel V10
PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY EISA 2021–2022
 
Hegel
V10
Hegel nie spieszył się z wprowadzeniem do swojej oferty przedwzmacniacza gramofonowego, ale warto było czekać. V10 został gruntownie przygotowany do obsługi wkładek MC i MM, umożliwia regulację wzmocnienia, dokładne dopasowanie do parametrów obciążenia i zakresu działania filtra subsonicznego. Ustawienia przeprowadzamy na matrycy przełączników DIP wewnątrz obudowy, ale wszyscy miłośnicy winylu nie pożałują czasu, by znaleźć optymalne ustawienie i osiągnąć wyśmienite brzmienie, jednocześnie wnikliwe i gładkie, dopasowane do charakteru innych urządzeń norweskiej firmy. 
 

WKŁADKA GRAMOFONOWA EISA 2021–2022
 
Ortofon
2M Black LVB 250
W ostatniej wersji długowiecznej wkładki 2M, ozdobionej wizerunkiem Beethovena, oddano hołd słynnemu kompozytorowi z okazji 250. rocznicy jego urodzin. Do takiej sygnatury dopasowano charakter brzmienia – aksamitny, wyrafinowany, szczególnie odpowiedni do muzyki klasycznej, jazzowej i akustycznej. Nowe zawieszenie połączono z igłą i wspornikiem podobnym jak we wkładce MC Cadenza Black. Scena dźwiękowa jest solidna, stabilna i precyzyjna, z wyjątkową głębią i płynnością, nadzwyczajnie procentującą przy odtwarzaniu instrumentów smyczkowych.
 
SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE EISA 2021-2022  Philips Fidelio L3
SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE EISA 2021-2022

Philips
Fidelio L3
Nosząc Fidelio L3, najlepsze słuchawki dookołouszne z nowej edycji ekskluzywnej serii Fidelio Philipsa, czujemy się delikatnie otuleni – świetnie zaprojektowane i wykonane zapewniają nadzwyczajne połączenie stylu, wygody i jakości dźwięku. System aktywnej redukcji zakłóceń wykorzystuje dwa mikrofony, jest skuteczny i przezroczysty dla sygnału muzycznego. Pasmo przenoszenia jest zadziwiająco szerokie, obejmuje silny i kontrolowany bas, przy bardzo niskich zniekształceniach. Komfort noszenia, bezprzewodowego połączenia, długi czas pracy baterii i niemęczące brzmienie pozwalają na długie sesje odsłuchowe. Są tak przyjemne, że nawet po wielu godzinach nie chce się ich zdejmować. 
 

SŁUCHAWKI DOUSZNE EISA 2021-2022

LG
TONE Free FP8* 
Bezprzewodowe słuchawki douszne TONE Free FP8, zaprojektowane we współpracy z firmą Meridian Audio, za przystępną cenę oferują kombinację atrakcyjnych funkcji i poważnych możliwości. Bateria zapewnia 10 godzin pracy, a parowanie przez Bluetooth 5.2 jest natychmiastowe. System redukcji szumu działa efektywnie, słuchawki są  wygodne, dzięki czemu możemy z nich korzystać długo i w różnych warunkach. Gdy nie są używane, można je ładować w eleganckim firmowym etui UVNano, które jednocześnie zdezynfekuje je za pomocą promieni UV LED. Hybrydowe, 8-mm przetworniki z membranami silikonowo-nomeksowymi odtwarzają klarownie połączenia głosowe, a muzykę – czysto i z głębokim basem. To słuchawki praktyczne i perspektywiczne. 
* Nagrodzone poszczególne modele serii FP8: DFP8, UFP8, DFP8W, FP8W, UFP8W, FP8E, TFP8E. 

NAGRODY EKSPERTÓW KINA DOMOWEGO

 

SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO EISA 2021–2022

Polk Audio
Reserve
Tworząc serię Reserve, Polk Audio przeniosło do niej rozwiązania wprowadzone wcześniej w referencyjnej serii Legend – w tym charakterystyczne membrany Turbine i przetwornik wysokotonowy Pinnacle. W serii Reserve pojawił się dodatkowo uniwersalny głośnik, który można zastosować w kanałach wysokości systemu Atmos, dodając go do kolumn kanałów przednich lub wieszając na ścianie. Są dwa modele głośników centralnych, dwa podstawkowe i aż trzy wolnostojące – wszystkie zapewniają zgranie tonalne złożonego z nich systemu. Brzmienie jest neutralne, różnicujące detale, wsparte czystym basem – to atrybuty wysokiej klasy, które docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy kina domowego. 
 

SOUNDBAR KINA DOMOWEGO EISA 2021–2022

Philips
Fidelio B97
Najlepszy soundbar Philipsa, którego brzmieniowe kompetencje wypełniają warunki certyfikatu IMAX Enhanced, nie zaniedbuje niczego, co mogłoby zwiększyć emocje w kinie domowym. Stylowy zestaw obejmuje pięciokanałowy soundbar, bezprzewodowe głośniki surround i subwoofer z 20-cm przetwornikiem, organizując w zręczny sposób system 7.1.2 i obsługując Dolby Atmos/DTS:X. Usłyszymy głęboki bas, czystą średnicę, szeroką scenę, odczujemy wciągającą atmosferę. Głośniki surround można fizycznie dołączyć do głównej części soundbara (w ten sposób ładujemy ich baterie), a podłączenia obejmują opcje przewodowe i bezprzewodowe, w tym HDMI eARC, Chromecast i DTS Play-Fi. Zafiksowane tryby dźwiękowe i elastyczna korekcja pomogą w dopasowaniu B97 do muzyki i gustu użytkownika.
 
AMPLITUNER KINA DOMOWEGO EISA 2021–2022
AMPLITUNER KINA DOMOWEGO EISA 2021–2022

Yamaha
RX-V6A
Siedmiokanałowy, sieciowy amplituner Yamahy zaprojektowano wedle nowych założeń. To urządzenie przyszłościowe. Siedem wejść (i jedno wyjście) HDMI jest gotowych do podłączenia zaawansowanych konsoli i źródeł 8K. Ale szykując wiele innych nowoczesnych "smartfunkcji", w tym opcję zastosowania głośników multiroom MusicCast w roli bezprzewodowych głośników surround, Yamaha nie zapomniała o podstawowych parametrach i jakości dźwięku. Opierając się na udoskonalonych wzmacniaczach i systemie Cinema DSP, wraz ze źródłami Dolby Atmos oraz DTS:X, RX-V6A buduje detaliczną i wciągającą przestrzeń, a stereo oraz inne opcje wielokanałowe odtwarza gładko i sugestywnie.
 

SOUNDBAR BEST BUY EISA 2021–2022

TCL
TS8132
Mimo że cena TS8132, jak i wielkość jego elementów są umiarkowane, to aranżacja przetworników okazuje się dobrze rozwinięta, tworząc system 3.1.2 z wydzielonym kanałem centralnym, parą promieniującą do góry i bezprzewodowym subwooferem, co tłumaczy inspirujące rezultaty dźwiękowe. Dialogi są mocne, efekty dobrze separowane, detale wyraźne, a w tworzeniu dużej skali ma udział niski bas. Możliwe jest odtwarzanie natywnego materiału Dolby Atmos, zaś stereo może być rozwinięte przez tryby surround. Dwa porty HDMI, USB i optyczne pozwalają podłączyć kablem wiele źródeł, a Chromecast (z Google Assistant), Apple AirPlay i Bluetooth dodają do tego opcje bezprzewodowe. To możliwości wykraczające poza standardowe wyposażenie soundbarów tej klasy cenowej.
 

SUBWOOFER KINA DOMOWEGO BEST BUY EISA 2021–2022

SVS
SB-1000 Pro
Możemy wybierać pomiędzy standardowym wykończeniem czarną folią drewnopodobną i luksusowym lakierowaniem na wysoki połysk – czarnym lub białym – ale najważniejsze rezultaty zawsze będą takie same. SB-1000 Pro to źródło poważnego, dobrze rozwiniętego basu, zdolne przekazać energię eksplozji ze ścieżek kina domowego, jak też zadbać o bogactwo i szybkość muzycznych detali. Głośnik 30-cm podłączono do wzmacniacza o mocy 325 W i procesora DSP. Sterowanie przez Bluetooth i aplikacja pozwalająca na ustalenie korekcji dopasowanej do warunków akustycznych, wcześniej występujące w najlepszej serii 16 Ultra, teraz stały się dostępne za umiarkowaną cenę.
 

SOUNDBAR KOMPAKTOWY EISA 2021–2022

JBL
Bar 5.0 Multibeam
Bar 5.0 Multibeam ukrywa w swojej niewielkiej obudowie wiele talentów technicznych i akustycznych. To soundbar z sekcją niskotonową – bez dodatkowego, zewnętrznego subwoofera, który zawsze wymaga przygotowania dodatkowego miejsca, co wielu użytkownikom sprawia nie lada kłopot. Pięć aktywnych przetworników różnych kanałów napędza cztery membrany bierne, zapewniające prawidłowy, dobrze zintegrowany bas. Procesor Virtual Dolby Atmos wraz z firmową, automatyczną kalibracją Multibeam kreuje scenę szeroką i wysoką, z dobrze lokalizowanymi efektami, podczas gdy stabilne i wiarygodne dialogi biegną z kanału centralnego. Odtwarzanie muzyki jest możliwe z różnych źródeł (Chromecast, Bluetooth, wejścia HDMI i optyczne).
 

SUBWOOFER KOMPAKTOWY EISA 2021–2022 
SVS
3000 Micro
Pozostałe modele amerykańskiego specjalisty od niskiego basu, tworzące serię 3000, wykorzystują pojedynczy, duży przetwornik niskotonowy w obudowie zamkniętej lub bas-refleks. Jednak w tej wyjątkowej konstrukcji zastosowano dwa 20-cm przetworniki (z membranami aluminiowymi) w niewielkiej, ale bardzo solidnej obudowie. 3000 Micro jest przeznaczony do zastosowania wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca, ale wciąż jest potrzebny doskonały bas, który znamy z większych konstrukcji firmy. Wzmacniacz o mocy 800 W, połączony z DSP, zapewnia zarówno brutalną siłę, jak też pełną kontrolę. Cena za taki pakiet możliwości jest bardzo umiarkowana.
 

SOUNDBAR INNOWACJA EISA 2021–2022
 
LG
Eclair QP5
Ultrakompaktowy soundbar Eclair QP5 możemy zainstalować w salonie, sypialni lub pokoju gracza. Mimo niewielkich rozmiarów, uruchomiono w nim zestaw pięciu przetworników z dedykowanymi kanałami sufitowymi Dolby Atmos, podczas gdy niskie częstotliwości przetwarza bezprzewodowy subwoofer z parą 15-cm przetworników. Tak skonfigurowany system 3.1.2 tworzy dużą i ofensywną scenę dźwiękową. Komunikacja HDMI 2.1 eARC, odtwarzanie DTS:X, strojenie prowadzone w czasie rzeczywistym przez sztuczną inteligencję, interaktywne połączenie z telewizorami LG – to wszystko tworzy innowacyjny i wszechstronny system audio. 
 

ODTWARZACZ UHD EISA 2021–2022

Reavon
UBR-X200
UBR-X200 zapewnia dużą uniwersalność – jest przygotowany do odtwarzania płyt Ultra HD Blu-ray, DVD, CD, SACD i DVD-Audio, także plików wysokiej rozdzielczości przez USB i sieci. Wykonanie obudowy jest pierwszorzędne, a wewnątrz pracuje ośmiokanałowy DAC Burr-Browna i kość MediaTek. Wyposażenie obejmuje zbalansowane wyjścia audio, menu ekranowe pozwala obserwować wszystkie ustawienia, a podświetlany pilot będzie pomocny w salonie kinowym. To obecnie najlepszy odtwarzacz dla fanów fizycznych nośników.
 

SOUNDBAR SMART EISA 2021–2022

Denon
Home Sound Bar 550
Z jednej strony to nowoczesny soundbar z Dolby Atmos i DTS:X, z drugiej – pełnowartościowy głośnik multiroom ekosystemu HEOS. Home Sound Bar 550 zapewnia wysoką jakość dźwięku przy odtwarzaniu filmów i muzyki, jak też możliwość rozwoju do sytemu wielokanałowego 5.1 z opcją podłączenia bezprzewodowych głośników surround i subwoofera. Przełącznik HDMI z przesyłem Dolby Vision należy do nowoczesnego wyposażenia sekcji wideo. Obsługa pilotem jest intuicyjna, ale możliwości aplikacji HEOS są znacznie większe – za jej pomocą można ściągać muzykę z serwisów, radia internetowego i własnej sieci. Amazon Alexa pozwala sterować głosem poprzez wbudowane mikrofony, chociaż do dyspozycji jest też wygodny panel dotykowy. Urządzenie robi doskonałe wrażenie swoim wzornictwem i wykonaniem. 
 

POZOSTAŁE NAGRODY EISA 2021-2022

WIDEO KINA DOMOWEGO
TELEWIZOR PREMIUM LCD EISA 2021-2022
TCL 65C825 (65C821 & 65C822)
TELEWIZOR KINA DOMOWEGO EISA 2021–2022
Philips 65OLED936
TELEWIZOR OLED BEST BUY EISA 2021-2022
Philips 55OLED806
TELEWIZOR PREMIUM UST EISA 2021–2022
Samsung The Premiere LSP9T
PROJEKTOR KINA DOMOWEGO EISA 2021–2022
Sony VPL-VW590ES
PROJEKTOR BEST BUY EISA 2021–2022
XGIMI Horizon Pro
PROJEKTOR LASEROWY EISA 2021–2022
BenQ V7000i/V7050i & ALRS01
SPRZĘT PRZENOŚNY 
SMARTFON MULTIMEDIALNY EISA 2021-2022
Sony Xperia 1 III
ZAAWANSOWANY SMARTFON EISA 2021-2022
OPPO Find X2 Pro
SMARTFON EISA 2021–2022
Apple iPhone 12 Pro Max
SKŁADANY SMARTFON EISA 2021–2022
Huawei Mate X2
SMARTFON BEST BUY EISA 2021–2022
TCL 20 Pro 5G
GŁOŚNIKI MOBILNE EISA 2021-2022
Loewe We. HEAR 2
EISA SMARTWATCH 2021-2022
Huawei Watch 3 Pro
SPRZĘT SAMOCHODOWY
JEDNOSTKA CENTRALNA EISA 2021-2022
Kenwood DMX8020DABS
SERIA GŁOŚNIKOWA EISA 2021-2022
Ground Zero Uranium SQ series
SYSTEM GŁOŚNIKOWY EISA 2021-2022
Eton ONYX 16, ONYX 80, ONYX 28
PROCESOR DŹWIĘKOWY EISA 2021-2022
ESX D68SP
WZMACNIACZ DSP EISA 2021-2022
Match UP 10DSP
SUBWOOFER KOMPAKTOWY EISA 2021-2022
Pioneer TS-WX010A
JEDNOSTKA DLA KAMPERÓW EISA 2021-2022
Alpine Adventure Audio
INNOWACJA EISA 2021-2022
Audiotec Fischer Conductor
INTEGRACJA EISA 2021-2022
Zenec Z-E2055
SYSTEM AUDIO PREMIUM EISA 2021-2022
Maserati MC20 with Sonus faber
FOTO
APARAT EISA 2021-2022
Sony α1
APARAT (APS-C) BEST BUY EISA 2021-2022
Fuji X-S10
APARAT PEŁNOKLATKOWY BEST BUY EISA 2021-2022
Nikon Z 5
APARAT ZAAWANSOWANY EISA 2021-2022
Nikon Z 6II
APARAT PREMIUM EISA 2021-2022
Canon EOS R5
APARAT PROFESJONALNY EISA 2021-2022
Fujifilm GFX 100S
APARAT FOTO/VIDEO EISA 2021-2022
Sony α7S III
OBIEKTYW EISA 2021-2022
Tamron 17-70 mm F/2.8 Di III-A VC RXD
OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY EISA 2021-2022
Sony FE 14 mm F1.8 GM
OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY ZOOM (APS-C) EISA 2021-2022
Tamron 11-20 mm F/2.8 Di III-A RXD
OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY ZOOM PEŁNOKLATKOWY EISA 2021-2022
Sony FE 12-24 mm F2.8 GM
OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY ZOOM EISA 2021–2022
Sigma 14–24 mm F2.8 DG DN Art
STANDARDOWY OBIEKTYW ZOOM EISA 2021–2022
Canon RF 24–70 mm F2.8L IS USM
OBIEKTYW STANDARDOWY EISA 2021-2022
Sony FE 50 mm F1.2 GM
OBIEKTYW TELEFOTO ZOOM EISA 2021-2022
Tamron 150-500 mm F/5-6.7 Di III VC VXD
PROFESIONALNY OBIEKTYW TELEPHOTO ZOOM EISA 2021-2022
Nikon NIKKOR Z 70-200 mm f/2.8 VR S
OBIEKTYW PORTRETOWY EISA 2021-2022
Sigma 85 mm F1.4 DG DN Art
OBIEKTYW RĘCZNY EISA 2021-2022
Laowa Argus 33 mm f/0.95 CF APO
OBIEKTYW MAKRO EISA 2021-2022
Nikon NIKKOR Z MC 50 mm f/2.8
OBIEKTYW SPECJALNEGO PRZEZNACZENIA EISA 2021-2022
Laowa 15mm f/4.5 Zero-D Shift
INNOWACYJNY OBIEKTYW EISA 2021-2022
Canon RF 100 mm F 2.8L Macro IS USM
FOTO SOFTWARE EISA 2021-2022
Zoner Photo Studio X
ZAAWANSOWANY FOTO SOFTWARE EISA 2021-2022
DxO PureRAW
FOTO USŁUGA EISA 2021-2022
CEWE Photoworld
DRUKARKA FOTO EISA 2021-2022
Epson SureColor SC-P700
 
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu