Lunatic Soul przedpremierowo w Studio U22

Lunatic Soul przedpremierowo w Studio U22

Newsy

Dodano: 19 wrzesień 2017

"Fractured" to najnowszy, piąty album Lunatic Soul – solowego projektu lidera grupy Riverside, Mariusza Dudy. Materiał z płyty został zaprezentowany podczas przedpremierowego odsłuchu na trzy tygodnie przed premierą, w warszawskim Studio U22.

Spotkanie artysty z dziennikarzami, które poprowadził znany m.in. z magazynu "Teraz Rock" Michał Kirmuć, odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV, "Piątki z Nową Muzyką".

"Fractured" to następca wydanego w 2014 roku "Walking on a Flashlight Beam". Premiera najnowszego wydawnictwa projektu Mariusza Dudy została zaplanowana na 6 października 2017 roku, ale podczas odsłuchu w Studio U22 zgromadzeni dziennikarze mogli wysłuchać całego materiału na wysokiej klasy sprzęcie zapewnionym przez Sveda Audio, trzy tygodnie przed jego oficjalną premierą.

Lunatic Soul przedpremierowo w Studio U22

Mariusz Duda w Studio U22

Lunatic Soul to od samego początku temat związany ze śmiercią - powiedział Mariusz Duda. Pierwsze dwie płyty to podróż w zaświaty, a ostatnia mówi o depresji. "Fractured" jest natomiast albumem przełomowym, gdyż śpiewam tam o czymś bardziej pozytywnym.  To płyta o kimś, kto traci kogoś bliskiego i próbuje się poskładać w jedną całość. Jest o przetrwaniu. Cieszę się, że są sposoby na walkę, a to, że  sztuka bierze się z nieszczęścia jest piękne. – podsumował Duda.

Podczas spotkania został zaprezentowany wideoklip do utworu "Anymore", który jest jednocześnie singlem promującym "Fractured". - "Anymore" jest inne niż wszystkie poprzednie lunatyczne kompozycje i otwiera nowy rozdział w mojej muzycznej karierze. Eksperymenty z subtelną elektroniką i inspiracje brzmieniem lat 80. zawsze były mi bliskie i tym razem odważniej niż zwykle chciałem wprowadzić je do świata Lunatic Soul. Tekst zainspirowany jest tragiczną śmiercią mojego ojca. – powiedział Mariusz Duda.

Black Record Store
Harry Potter
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>CHINA MOSES</span> Nightintales

CHINA MOSES Nightintales

<span>WOLFGANG HAFFNER</span> Kind of Spain

WOLFGANG HAFFNER Kind of Spain

<span>KATHRINE WINDFELD</span> Latency

KATHRINE WINDFELD Latency

<span>PORTUGAL. THE MAN</span> Woodstock

PORTUGAL. THE MAN Woodstock

<span>STEPHAN MICUS</span> Inland Sea

STEPHAN MICUS Inland Sea

<span>RIDE</span> Weather Diaries

RIDE Weather Diaries

<span>CHUCK BERRY</span> Chuck

CHUCK BERRY Chuck

<span>JOONSAM</span> A Door

JOONSAM A Door

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio