Otwarte seminaria i warsztaty na Audio Video Show 2016

26 października 2016 Promocje i prezentacje

Odsłuch The Beatles na magnetofonie szpulowym w towarzystwie Piotra Metza, spotkanie z ekspertem w dziedzinie masteringu płyt Jackiem Gawłowskim, wykład Wally`ego Malewicza na temat ustawiania gramofonów analogowych - między innymi takie atrakcje czekają na uczestników wystawy Audio Video Show 2016.

Na odwiedzających czeka ponad 20 otwartych prezentacji, prelekcji i seminariów, w tym występy artystów na żywo. Spotkania będą się odbywały w każdej z trzech lokalizacji.

Firma VOICE zaprasza wszystkich fanów The Beatles na wyjątkowy odsłuch albumu Magical Mystery Tour z taśmy analogowej. W prezentacji zostanie wykorzystany magnetofon szpulowy Studer A807 oraz niezwykły rarytas - pierwsza kopia oryginalnej taśmy-matki. Spotkanie poprowadzi największy znawca i fan zespołu - Piotr Metz.

Organizatorzy zapraszają na odsłuchy w piątek o godzinie 17.00, a w sobotę i niedzielę o 11.00 oraz 15.00 w sali Studio TV2.

W loży firmy Samsung odbędą się z kolei wykłady poświęcone technologii Ultra HD oraz wpływowi na jakość obrazu rozdzielczości 4K i technologii HDR. W trakcie spotkania zostaną wykorzystane najwyższej klasy telewizory Samsung SUHD, odtwarzacz Ultra HD Blu-ray oraz specjalistyczny sprzęt pomiarowy. Wykłady poprowadzą eksperci z portalu HDTVPolska.com Piotr Gmerek i Maciej Koper.

Spotkania odbędą się w sobotę i niedzielę w godzinach 10.30, 12.30 oraz 14.00 w sali Platynowej 3.

Firmy Ayon Audio oraz Nautilus zapraszają do hotelu Golden Tulip, gdzie wystąpi Jacek Gawłowski - jeden z najbardziej cenionych polskim masteringowców oraz zdobywca statuetki Grammy. Mistrz opowie o kulisach swojej pracy nad katalogiem Polish Jazz, zaprezentuje pliki nagrań wysokiej rozdzielczości oraz poruszy temat podziału w świecie audio na profesjonalny i konsumencki. Przed prezentacją należy pobrać darmowe miejscówki.

Organizatorzy zapraszają na seminarium w sobotę o godzinie 17.00 oraz 18.00 w sali TULIP II.

W hotelu Radisson Blu Sobieski miłośnicy czarnej płyty będą mieli najlepszą okazję, by poznać tajniki sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych. Wykłady na ten temat poprowadzi gość specjalny Audio Viedo Show - Wally Malewicz - światowej sławy specjalista od gramofonów analogowych z USA.

Seminaria odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 13.30 w sali Wilanów III.

Więcej informacji na stronie www.audioshow.pl.

Wystawa i towarzyszące jej seminaria odbędą się w dniach 4-6 listopada w warszawskich hotelach Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski oraz na stadionie PGE Narodowy.

Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu