Nowe niższe ceny urządzeń Musical Fidelity
27 czerwca 2018 Promocje i prezentacje

Musical Fidelity rusza z akcją promocyjną. Teraz ceny wybranych komponentów są obniżone o nawet 35%.

W nowej, niższej cenie dostępne są:

• Minisystem stereo Merlin System Zestaw stereo 2.0 - stara cena: 4999 zł, nowa cena: 3295 zł
• Gramofon analogowy Round Table - stara cena: 3995 zł, nowa cena: 2995 zł
• Wzmacniacz zintegrowany stereo V90-AMP - stara cena: 1495 zł, nowa cena: 1299 zł
• Przedwzmacniacz gramofonowy LX-LPS - stara cena: 1999 zł, nowa cena: 1799 zł

Minisystem stereo Musical Fidelity Merlin jest wyposażony w wyjście słuchawkowe, wyjście subwooferowe, wyjście liniowe dla aktywnych monitorów, wejścia cyfrowe, wejście cyfrowe USB dla PC-Audio, wejście gramofonowe i oferuje streaming bezprzewodowy Bluetooth aptX).

System bazuje na dwóch 24-bitowe przetwornikach Burr-Brown i dwóch modułach wzmacniacza klasy audiofilskiej, które działają w trybie monoblok o mocy szczytowej 50W RMS na kanał. Obudowa skrywa też wzmacniacz słuchawkowy znany z modelu V-90 HPA oraz przetwornik ADS pozwalający na przegrywanie zawartości płyt winylowych do plików cyfrowych. Jest też rozpraszacz wysokich tonów, który pozwala kolumnom na zawieszenie w powietrzu stabilnej sceny dźwiękowej z wyraźnym ogniskowaniem źródeł pozornych.

Musical Fidelity Round Table to analogowy gramofon zaprojektowany tak, aby środek płyty winylowej oraz środkowy punkt napędu, wokół którego pracuje łożysko talerza, było jednocześnie idealnym środkiem samego urządzenie. Zabieg ten pozwala na perfekcyjne mechaniczne zbalansowanie całości konstrukcji.

Producent wykorzystuje niskorezonansowe, 9-calowe ramię z magnetycznym antyskatingiem na stalowych łożyskach zabudowanych w cyrkonie z gumowym tłumieniem. Poziome łożyska kulkowe wykonane w standardzie ABEC7. Są to materiały, które wykorzystywane są również w kilkukrotnie droższych konstrukcjach.

Musical Fidelity Round Table

Musical Fidelity V90-AMP jest wysokiej jakości wzmacniaczem zintegrowanym stereo, który został zaprojektowany z myślą o systemach multiroom oraz biurkowych systemach PC Audio. Urządzenie oferuje zautomatyzowaną selekcję wejść, co oznacza, że automatycznie przełącza sygnał z wejścia, które aktualnie go otrzymuje. Pozwala to na wygodne odtwarzanie muzyki bez męczącego przełączania źródeł. Co więcej, automatyzację dopełnia w pełni odłączalna, cyfrowa regulacja głośności z precyzyjnym 0,5 decybelowym krokiem.

Wzmacniacz zintegrowany Musical Fidelity V90-AMP

Musical Fidelity LX-LPS to przedwzmacniacz gramofonowy, który można połączyć z dwoma odtwarzaczami czarnych płyt. Urządzenie jest wyposażone w oddzielne wejścia na wkładki MM i MC. Dzięki korekcji RIAA reguluje sygnał aż do 80 000Hz, dzięki czemu przy najwyższych tonach dźwięk pozbawiony jest dzwonienia lub trzeszczenia.

Przedwzmacniacz gramofonowy Musical Fidelity LX-LPS  

Źródło: Rafko

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu