HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

06 listopada 2018 Promocje i prezentacje

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.

Hegel H590 wykorzystuje opatentowaną technologię SoundEngine2 w zaawansowanej konstrukcji wzmacniacza o ogromnej mocy, a jednocześnie bardzo niskim poziomie zniekształceń. W efekcie uzyskano niespotykaną dynamikę brzmienia, które ma być "gładkie, naturalne i niezwykle bogate w informacje muzyczne".

Hegel H590 jest wyposażony w starannie zaprojektowane wejcia zbalansowane i niezbalansowane, z parowanymi ręcznie tranzystorami, które zapewniają minimalne zniekształcenie delikatnego sygnału z analogowego źródła, takiego jak przedwzmacniacz gramofonowy. Poprzez sekcję przedwzmacniacza z dedykowanymi wysokiej jakości zasilaczami i unikalną regulacją głośności, aż do potężnego stopnia wyjściowego, w którym znajduje się 12 superszybkich tranzystorów dużej mocy... na kanał.

Obecnie wielu ludzi słucha przede wszystkim muzyki w postaci cyfrowej, dlatego konstruktorzy szczególną uwagę poświęcili przetwornikowi cyfrowo-analogowemu, w którym wszystkie sygnały zachowują swoją oryginalną formę. Niezależnie od tego, czy pliki będą w wysokiej rozdzielczości, czy w formacie CD, wszystkie one zostaną odtwarzone w swojej natywnej postaci.

Wejście USB H590 obsługuje również najlepsze, gęste formaty, takie jak DSD. H590 został wyposażony w technologię dekodowania i renderowania MQA, która umożliwia odtwarzanie plików audio w formacie MQA z lokalnych nośników i serwisów streamingowych, dostarczając dźwięk o jakości identycznej z oryginalnym nagraniem.

Czytaj również testy urządzeń Hegel 

Hegel H590

Hegel H590 obsługuje streaming Upnp i jest wyposażona w autorską implementację AirPlay. Oznacza to łatwość obsługi oferowaną przez Apple Airplay w połączeniu z wysokiej jakości dźwiękiem Hegla. Oprogramowanie H590 może być aktualizowane, więc możliwe jest dodanie kolejnych funkcjonalności w przyszłości.

Jeśli mieszkamy w tzw. inteligentnym domu, H590 może stać się jego naturalną częścią. Dzięki takim usługom, jak wbudowany Control4 i dwukierunkowe sterowanie przez IP dla innych inteligentnych systemów sterowania domem, korzystanie z H590 może być równie łatwe, jak włączanie świateł.

Urządzenie pozwala na ustawienie żądanego maksymalnego poziomu głośności i jego zablokowanie. Można także używać H590, by poprawić brzmienie swojego kina domowego albo zbudować jeden wspólny system do słuchania muzyki i oglądania filmów.

Lubisz aplikacje Sonos lub Bluesound i chcesz z nich nadal korzystać, ale bez utraty wyjątkowej jakości dźwięku oferowanej przez H590? Nie ma problemu. Połącz je, zablokuj głośność na wejściu i już masz pełną kontrolę, używając (na przykład) aplikacji Sonos.

Hegel H590 - tylna ścianka

Dane techniczne:

- Moc na wyjściu głośnikowym: 301W /kanał dla 8 Ω, Dual Mono
- Minimalne obciążenie: 2Ω
- Wejścia analogowe: 2 zbalansowane (XLR), 3 niezbalansowane (RCA) Wejścia cyfrowe: 1 koaksjalne (BNC), 1 koaksjalne (RCA), 3 optyczne, 1 USB, 1 Ethernet Wyjścia cyfrowe: 1 koaksjalne (BNC) Wyjście liniowe: 1 x niezbalansowane o stałym poziomie sygnału (RCA), 1 x niezbalansowane o regulowanym poziomie sygnału (RCA)
- Pasmo przenoszenia: 5Hz-180kHz S/N: > 100dB
- Przesłuch między kanałami:  4000 (główna sekcja wyjściowa) - Zniekształcenia: <0.005% dla 50W 8Ω 1kHz
- Zniekształcenia intermodulacyjne:  <0.01% (19kHz + 20kHz) - Wymiary: 17,1cm x 43cm x 44,5cm (WxSxG) - Waga: 22 kg (sztuka)

Źródło: Meloman

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu