Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

10 grudnia 2018 Promocje i prezentacje

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie salon Q21 z Pabianic.

Meze Empyrean to zupełnie nowa, bardzo elegancka para słuchawek rumuńskiego producenta, który zapewnia, że jej stworzenie było przedsięwzięciem artystycznym, a nie biznesowym.

Empyrean to w rzeczywistości produkt dwóch firm - Meze i Rinaro - z których druga zaoferowała swoje doświadczenie w zakresie badań i rozwoju w dziedzinie płaskich magnesów. Rinaro to progresywna firma audio, ma w swojej siedzibie zespół badawczo-rozwojowy, od lat 80. będący na czele rozwoju układów planarnych. To, co pierwotnie rozpoczęło się jako finansowana przez państwo inicjatywa z naciskiem na innowacje, weszło teraz w nowy rozdział progresji audio wraz z otwarciem nowoczesnego zakładu przemysłowego na Ukrainie.

Przetwornik łączy dwie niezależnie ukształtowane cewki drgające w obrębie tej samej membrany, zapewniając bardziej selektywne działanie akustyczne w różnych obszarach struktury ucha. Co za tym idzie, słuchawki grają niezwykle przestrzenie i dynamicznie, ich brzmienie jest bardzo otwarte i szczegółowe.

Pełna specyfikacja techniczna słuchawek Meze Empyrean znajduje się na stronie www.q21.pl.

Źródło: Q21

Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu