Więcej niż retro. Odsłuchy kolumn Magnat Transpuls 1500 w salonie Q21

28 stycznia 2019 Promocje i prezentacje

To więcej niż tylko retro - salon audio-video Q21 zaprasza na odsłuchy kolumn Magnat Transpuls 1500.

Większość nowoczesnych głośników jest budowanych z zachowaniem wąskiej ścianki przedniej. Nie zawsze jednak tak było. Wiele głośników z gamy studyjnej oraz najlepsze legendarne konstrukcje lat 60., 70. i 80. miało znacznie szersze i obszerne obudowy.

Zastosowanie dużych przetworników basowych i pokaźnych objętości umożliwia uzyskanie bardzo dynamicznego i potężnego brzmienia muzyki. Wielu miłośników rocka, soulu, jazzu i popu, a także słuchaczy muzyki na żywo preferują ten pulsujący, mocny i bezpośredni dźwięk. Magnat Transpuls 1500, których możliwości można teraz osobiście przetestować w Q21, jsą wyposażone w klasyczne komponenty, ale zostały opracowane z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi programistycznych.

Przetwornik niskotonowy to 15 calowa/38-cm konstrukcja. Nie tylko jednak średnica głośnika decyduje o sile basu i dynamice - dla najlepszego funkcjonowania wewnętrzna objętość również musi być precyzyjnie zdefiniowana. Głośnik niskotonowy działa w specjalnej obudowie bass-reflex (CRA). Wymiarowanie portu bass-reflex zostało zaprojektowane w taki sposób, aby połączyć zalety bass-reflex i zamkniętej obudowy. Wynikiem tego jest bardziej precyzyjny, głębszy i wydajny bas.

Oprócz dużej i lekkiej membrany, 17-centymetrowy przetwornik ma zamknięty kosz; oznacza to, że został zaprojektowany jako czysty głośnik średniotonowy.

Kolumny Magnat Transpuls 1500

Wyjątkowy głośnik wysokotonowy także charakteryzuje kolumny Magnat Transplus 1500. Podobnie jak w przypadku wielu głośników studyjnych, zakres ten jest obsługiwany przez głośnik tubowy. Nie jest to jednak prosty głośnik; wykorzystano tu dwa przetworniki w jednej tubie, co skutkuje wyższą skutecznością i możliwością zagrania swobodniejszym, czystszym dźwiękiem.

Wytrzymała i sztywna obudowa z MDF w wykończeniu ciemnego drewna zapewnia optymalne akustyczne warunki. W połączeniu z solidną, zdejmowaną osłoną z tkaniny i elegancką metalową tabliczką z logo, Transpuls 1500 emanuje urokiem najwyższej klasy konstrukcji.

Wysoka skuteczność i łagodna krzywa impedancji sprawiają, że Transpuls współgra z wieloma wzmacniaczami - zarówno z nowoczesnymi impulsowymi, jak i klasycznymi tranzystorowymi czy też z konstrukcjami lampowymi.

Pełna specyfikacja techniczna kolumn znajduje się na stronie www.q21.pl.

Źródło: Q21

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio kwiecień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu