Prezentacja streamera Mark Levinson No 5101 podczas Dni Otwartych w Bielsku Białej

02 października 2020 Promocje i prezentacje

Na zakończenie Dni Otwartych do Bielska Białej zawita prawdziwa gwiazda w postaci streamera Mark Levinson No 5101. To wyjątkowa, choć nie jedyna, okazja, by posłuchać go na żywo.

Odsłuchy w najbliższym czasie odbędą się również w innych miastach w Polsce w salonach dealerów marki, między innymi w Katowicach, Gdyni, Słupsku i Rzeszowie.

Dni Otwarte w Hi Fi Studio oraz Cafe Zadymka w Bielsku Białej trwać będą jeszcze przez najbliższy weekend (2-3 października br.). Do high-endowego sprzętu dołączy prawdziwa gwiazda i zupełna nowość w postaci streamera Mark Levinson No 5101.

Sprawdź także: Revel & Mark Levinson & JBL - odsłuchy wyjątkowych systemów w Bielsku-Białej

Mark Levinson No 5101 - front

Mark Levinson No 5101 - obsługiwane formaty

Urządzenie zostało wyposażone w przetwornik cyfrowo-analogowy PrecisionLink II. Obsługuje wiele cyfrowych źródeł i formatów audio, dzięki czemu umożliwia odtwarzanie nośników fizycznych, w tym SACD, CD-A, CD-R i CD-RW.

Streamer obsługuje formaty FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA. Może również przesyłać sygnał strumieniowo z dysków NAS oraz urządzeń DLNA i UPnP podłączonych do tej samej sieci co No 5101 przez Ethernet lub WiFi.

Urządzenie potrafi także nawigować i odtwarzać pliki audio z napędu flash USB podłączonego do wejścia USB typu A. Dodatkowo, z jednym koncentrycznym i jednym optycznym wejściem cyfrowym S/PDIF, No 5101 służy jako samodzielny przetwornik cyfrowo-analogowy klasy premium dla źródeł cyfrowych.

Czytaj również testy urządzeń Mark Levinson

Mark Levinson No 5101 - złącza

Mark Levinson No 5101 - przetwornik C/A

Serce cyfrowego etapu przetwarzania dźwięku stanowi najnowszej generacji 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS PRO Sabre z układem eliminacji jittera stanowi.

Ponadto, obok wejść cyfrowych, Mark Levinson ma jedno wyjście koncentryczne i jedno optyczne wyjście cyfrowe S/PDIF, które będzie przekazywać sygnał stereo PCM do urządzeń takich jak wzmacniacze zintegrowane Mark Levinson No 5802 lub No 5805.

Transformator toroidalny powiązany z 13 600 uF pojemności filtra stanowi serce liniowego zasilacza, który zasila przetwornik cyfrowo-analogowy i wszystkie obwody analogowe. Poszczególne regulatory dla każdego kanału zapewniają autentyczną pracę dual - mono. Dyskretny stopień wyjściowy linii PurePath klasy A zapewnia wyjątkową przejrzystość i zakres dynamiki, z których słyną produkty Mark Levinson.

Mark Levinson No 5101 - wnętrze

Mark Levinson No 5101 - sterowanie

Mark Levinson No 5101 oferuje elastyczne sterowanie z integracją systemu, a porty komunikacyjne obejmują IP (Ethernet), RS-232, wejście IR i wejście wyzwalacza 12V. W zestawie jest aluminiowy pilot na podczerwień z serii 5000.

Kontrola systemu jest również możliwa za pośrednictwem aplikacji Mark Levinson 5000 Control na urządzenia z systemem iOS i Android oraz aplikacji Harman Luxury Music Life do agregacji treści i odtwarzania strumieniowych i lokalnych źródeł. Ponadto dostępne są sterowniki dla centralnych systemów sterowania.

Przedni panel No 5101 został wykonany z litego aluminium o grubości jednego cala. Jest piaskowany, anodowany na czarno i maszynowo wyprofilowany, aby płynnie przejść w elegancki szklany wyświetlacz, który jest z kolei wpuszczony w piaskowaną i anodowaną aluminiową ramkę.

Mark Levinson No 5101 - pilot

Mark Levinson No 5101 - dostępność

  • Audiostyl w Katowicach
  • Hi Fi Studio w Bielsku Białej
  • KK&RS w Słupsku
  • Albatros w Gdyni
  • Linia Dźwięku w Rzeszowie
  • HTAudio w Poznaniu
  • Planeta Dźwięku w Warszawie
  • AudioTrendt w Krakowie

Cena: 23 900 zł

Źródło: Suport

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, otrzymasz PDF
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu