Od Rzeszowa po Gdańsk, czyli Canor on tour. Trwają odsłuchy

17 stycznia 2024 Promocje i prezentacje

Odsłuchy trwają. Polskę objeżdża lampowy duet - najnowszy wzmacniacz zintegrowany w linii Premium - Virtus I2 i przedwzmacniacz gramofonowy Asterion V2 - oraz CD 1.10, czyli odtwarzacz CD z lampowym stopniem wyjściowym.

Canor Virtus I2

Canor Virtus I2 z linii Premium to zintegrowany wzmacniacz lampowy nowej generacji, który pracuje w czystej klasie A z funkcją automatycznego odchylenia (auto-bias) i katodowym sprzężeniem zwrotnym (cathode feedback).

Wzmacniacz zapewnia moc wyjściową 2 x 40W, wykorzystuje lampy dużej mocy KT88 i charakteryzuje się nową topologią. W urządzeniu zastosowano 4 lampy dużej mocy KT88, jedną 12AX7 i dwie 12AT7, które zostały dobrane po selekcji poprzedzonej 200-godzinnym wygrzaniem.

Canor Audio Virtus I2 pozwala na natychmiastowe przełączanie pomiędzy trybem triodowym i ultraliniowym. Tak jak wszystkie urządzenia marki Canor także i on został zaprojektowany i wyprodukowany w słowackiej fabryce, jednej z najnowocześniejszych na świecie. Zupełnie nowa topologia pozwoliła na uzyskanie jeszcze wyższej jakości dźwięku.

Czytaj również nasze testy urządzeń Canor

Canor Asterion V2

Canor Asterion V2 z linii Premium to w pełni lampowy przedwzmacniacz gramofonowy o wyjątkowej wydajności, który współpracuje zarówno z wkładkami gramofonowymi MM, jak i MC. Pozwala na wyjątkowy duży zakres regulacji wzmocnienia i doboru prawidłowych wartości rezystancji i pojemności dla wszystkich typów wkładek.

Wszystkie te ustawienia możemy wybrać wygodnie i w sposób intuicyjny za pomocą elementów sterujących znajdujących się na panelu przednim. W sytuacji, gdy gramofon posiada dwa ramiona i na jednym zamontowana jest wkładka MM, a na drugim MC, istnieje możliwość ich jednoczesnego podłączenia bez wzajemnego wpływu.

Canor CD 1.10

Canor CD 1.10 to referencyjna konstrukcja wyposażona w niezależny konwerter cyfrowo-analogowy 24-bit/192kHz, który obsługuje wszystkie wejścia oraz napęd CD. Symetryczne filtry pasywne wspomagają odtwarzanie formatów PCM 44kHz - 192 kH i DSD64 / DSD128 / DSD256.

Odtwarzacz CD 1.10 przejął ceniony wyświetlacz wielkoformatowy od swojego poprzednika, odtwarzacza CD2 VR. Wygląd CD 1.10 pasuje teraz do konstrukcji wzmacniaczy mocy, aby kontrola odtwarzacza stała się bardziej ergonomiczna.

Część konwertera DAC zawiera wejście koncentryczne, optyczne i USB 2.0. Wyjścia analogowe odtwarzacza to 2x RCA i zbalansowane 2x XLR oraz wyjście cyfrowe optyczne i cyfrowe koncentryczne.

Źródło: Rafko

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu