Na system składają się elektronika LEAK - modele Stereo 130 i 230 oraz głośniki Wharfedale Linton, które wyglądają jakby żywcem wyjęte z ekspozycji losowo wybranego salonu audio na wyspach w latach 60. i 70. XX wieku. Jedynie źródło muzyki w postaci transportu sieciowego azjatyckiego producenta MyMei wytrąca z nostalgii, uświadamiając o bieżącym roku szybciej, niż kartka z kalendarza.
Brytyjska firma Wharfedale nieprzypadkowo nazwała serię swoich głośników Heritage, co oznacza dziedzictwo. Kolumny nawiązują bowiem do oryginalnych wcieleń modelu z przełomu lat 60. i 70. oddając im hołd, lecz jednocześnie proponując zupełnie nową jakość.
Wzmacniacze Leak Stereo 130 i 230 również są udaną próbą reinkarnacji urządzeń z początku lat 70., ale podobieństwa kończą się na stylowej, imitującej drewno, obudowie. Elektronika spełnia wymagania naszych czasów.
Czytaj również test LEAK CDT/ 130 Stereo (+ Wharfedale Linton Heritage)
Leak oprócz wydajnego wzmacniacza dysponującego mocą 2 x 115W (4ohm) w klasie AB skrywa bardzo sprawny przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) ES9038Q2M 32-BIT, wejścia cyfrowe, odbiornik Bluetooth, a nawet HDMI Arc (w modelu 230). Konstruktorzy nie zapomnieli o fanach gramofonów, instalując też wejście phono dla wkładek MM i dali możliwość wyjścia na końcówkę mocy.
Jednym z wysoko cenionych rozwiązań w tych wzmacniaczach to klasyczna regulacja barwy dźwięku pozwalająca dopasować brzmienie do własnych upodobań. Jak mówią organizatorzy odsłuchów:
Urządzenia są prezentowane na włoskich meblach Solidsteel. Solidne wykonanie z materiałów najwyższej jakości współgra z luksusowym designem. Szeroki wybór wariantów oraz wykończenia pozwoli dopasować do własnego systemu i pomieszczenia.
System został połączony przewodami Esprit HIGH END AUDIO, ręcznie składanymi na południu Francji.
Audio-Mix
Konin, ul. Jasna 1
Tel. 508 097 185 | 63 240 69 85
e-mail: sklep@audio-mix.pl
www.audio-mix.pl
Źródło: Audio-Mix