Produkty Pioneer kompatybilne z technologią FireConnect
29 marca 2017 Sprzęt

Pioneer ogłosił dostępność aktualizacji wybranych amplitunerów, która zapewni współpracę z technologią FireConnect stworzoną przez Blackfire. Technologia ta jest protokołem bezprzewodowej komunikacji między urządzeniami audio pozwalającym na stworzenie stabilnego systemu multiroom.

Produkty Pioneer kompatybilne z technologią FireConnect

Wkrótce Pioneer opublikuje podobną aktualizację dla innych urządzeń takich jak odtwarzacze sieciowe i wybrane systemy Hi-Fi.

Głośniki Pioneer MRX-3 i MRX-5

Aby stworzyć domowy system multiroom, należ - oprócz amplitunera lub odtwarzacza - zaopatrzyć się w głośniki kompatybilne z FireConnect. Dlatego też, wraz z informacją o aktualizacji, firma zaprezentowała dwa modele głośników: Pioneer MRX-3 i Pioneer MRX-5.

Minimalistyczna, elegancka obudowa kryje dwa 77-milimetrowe woofery oraz 26-milimetrowy głośnik wysokotonowy. Głośniki połączą z domową siecią bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi lub przewodowo korzystając z gniazda sieciowego. Obydwa modele wyposażone są także w Bluetooth, przez co pozwalają bezprzewodowo odtwarzać muzykę także z urządzeń niekompatybilnych z FireConnect. Model MRX-5 ma dodatkowo wbudowany akumulator, dzięki czemu można go przenosić.

Głośniki Pioneer MRX-3 i MRX-5

Głośniki Pioneer FS-W40 i FS-W50

Jeszcze więcej możliwości oferują dwa systemy audio z nowej linii FS, także zaprezentowane przez Pioneer na początku marca: FS-W40 i FS-W50. Systemy składają się z jednostki głównej oraz dwóch głośników, które łączą się z jednostką centralną bezprzewodowo. Model FS-W50 dodatkowo dostarczany jest wraz z bezprzewodowym subwooferem tworząc system 2.1.

Systemy FS umożliwiają słuchanie muzyki z radia FM, pamięci USB, serwisów streamingowych: Deezer, Tidal, Spotify, TuneIn oraz z zewnętrznych urządzeń podłączonych za pomocą złączy audio i audio-video (HDMI). Wbudowana technologia Bluetooth umożliwia także bezprzewodowe odtwarzanie ze smartfonów i tabletów. Dzięki aktualizacji systemy FS pozwalają także na stworzenie systemu multiroom w połączeniu z kompatybilnymi głośnikami, jak np. opisywane wyżej głośniki MRX.

Głośniki Pioneer FS-W50

Głośniki Pioneer FS-W50

Gdy rozmieścimy już głośniki w różnych pomieszczeniach, za pomocą aplikacji sterującej Pioneer Remote App możemy w łatwy sposób wybrać te, w których chcemy słuchać muzyki. Jako że technologia FireConnect bazuje na domowej sieci, transmisja jest znacznie bardziej stabilna i ma większy zasięg niż w przypadku głośników korzystających wyłącznie z Bluetooth.

Na chwilę obecną, technologią FireConnect możemy bezprzewodowo transmitować muzykę z serwisów streamingowych takich jak TIDAL, Deezer oraz TuneIn czy Spotify. Wkrótce Pioneer opublikuje kolejne aktualizacje, które umożliwią także transmitowanie sygnału z innych źródeł, jak analogowe wejścia audio.

Głośniki Pioneer FS-W40 i FS-W50

Których urządzeń dotyczy aktualizacja?

Aktualizacja aktywuje FireConnect™ na urządzeniach: SC-LX901, SC-LX801, SC-LX701, SC-LX501, VSX-1131, VSX-831, VSX-S520D, VSX-S520, SX-S30DAB Na początku marca pojawi się aktualizacja aktywująca FireConnect™ na modelach: N-30AE, NC-50DAB, XC-HM86D, X-HM86D, X-HM76D oraz X-HM76.

Źródło: DSV

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu