Słuchawki HiFiMAN Susvara

26 czerwca 2017 Sprzęt

Na polskim rynku debiutują właśnie najnowsze słuchawki HiFiMAN, model Susvara. Zastosowano w nich membranę jeszcze lepszą niż ta, z której skorzystano przy budowie obsypanych nagrodami HE-1000.

Zniekształcenia jakie generuje, jak mówi producent, znajdują się poza skalą pomiarową nawet najczulszych urządzeń. Swój najnowszy przetwornik określił mianem zero distortion driver.

Ważną rolę w całości odgrywa napylona na nią cewka o grubości mniejszej niż jeden mikrometr. Zapewnia to super szybką reakcję membrany na impuls prądowy, co przekłada się na dźwięk porównywalny tylko z naturalnymi wrażeniami słuchowymi.

Budowa magnesów typu "stealth"

Nowe magnesy okalające membranę z napyloną cewką pozwalają na minimalizowanie negatywnych odbić generowanego dźwięku. Skonstruowano je w technologii przypominającej rozwiązania stealth pierwszy raz użyte w bombowcu F117, tak aby był on niewidzialny dla fal radarowych. Podobny cel przyświecał konstruktorom magnesów w SUSVARA, tak aby były one "niewidzialne" dla fal dźwiękowych, które są generowane przez bardzo cienką membranę.

Słuchawki HiFiMAN Susvara

Opatentowane maskownice "window shade"

W HiFiMAN SUSVARA zastosowano system metalowych maskownic zewnętrznych, których zadaniem jest tłumienie odbić dźwięku wydobywającego się ze słuchawek. Dzięki redukcji niechciany dyfrakcji praktycznie zlikwidowano odgłosy przepływającego przez szczeliny powietrza oraz wszelkie niechciane odgłosy z tym związane.

Hybrydowe nausznice

Asymetryczne nausznice słuchawek HiFiMAN łączą skórę z poliestrem w kształcie dopasowanym do fizjologii ludzkiego ucha. Zakrywają w całości małżowiny i opierają się bezpośrednio o skórę głowy. Poliestrowy materiał został zastosowany w celu uzyskania jak najwyższej rozdzielczości dźwięku.

Słuchawki HiFiMAN Susvara

HiFiMAN SUSVARA - wykonanie

W słuchawkach zastosowano pałąk klasy premium ze stopu rzadkich i bardzo lekkich metali. Za wygodę odpowiada specjalnie opracowana struktura łuku, pałąk na głowie opiera się na perforowanym pasie z naturalnej skóry dla lepszego odprowadzania ciepła. Obudowę przetworników fornirowano naturalnym drewnem.

Słuchawki HiFiMAN Susvara

Słuchawki HiFiMAN Susvara

Źródło: Rafko

Może Cię zainteresować
HiFiMAN testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu