Kolumny aktywne Quadral Aurum Alpha i Gamma

04 lutego 2019 Sprzęt

Firma Quadral wprowadziła do swojego portfolio dwa modele aktywnych kolumn głośnikowych Alpha i Gamma. Obie zasiliły szergi serii AURUM.

Quadral Aurum Alpha i Gamma - elektronika

W obu modelach przetworniki niskotonowe są napędzane przez wysokiej klasy wzmacniacze impulsowe klasy D, natomiast głośnik wysokotonowy współpracuje z muzykalnym wzmacniaczem analogowy.

Aurum Alpha osiąga moc 700W (THD @ 1%). Poszczególne wzmacniacze są sterowane za pomocą procesora cyfrowego o dużej mocy obliczeniowej. DSP ustanawia niezwykle precyzyjne wymagania dla każdego przetwornika. Aby zminimalizować wpływ pomieszczenia na jakość brzmienia, w pakiecie znajduje się pełna wersja systemu kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

Aurum Gamma jest przeznaczony do mniejszych pomieszczeń i osiąga moc 350W (THD @ 1%). Tu podobnie jak w modelu Alpha znajduje się procesor DSP i system kalibracji DIRAC®. Dostępne są: wejścia analogowe symetryczne/niesymetryczne, wejścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne S/PDIF.

Czytaj również testy z kategorii: Zespoły głośnikowe

Quadral Aurum Alpha i Gamma

Quadral Aurum Alpha i Gamma - konstrukcja

Przetworniki basowe znajdują się w obudowie zamkniętej, co ma dać reprodukcję czystych, mocnych impulsów, oraz melodyjnego i muzykalnego basu. Obudowa kolumn skrywa wzmacniacze 350 W i 700 W, które mają gwarantować "nieograniczoną dynamikę". Znajdują się one w wydzielonej wentylowanej komorze.

By zachować smukły przód z dobrą szeroką emisją dźwięku, głośniki niskotonowe są umieszczone z boku. Głośniki średniotonowe mają odpowiednio 15 cm i 18 cm.

W obu konstrukcjach zastosowano wstęgowy głośnik wysokotonowy quSENSE®. W modelu Alpha to nieco większy przetwornik o długości 90 mm, natomiast natomiast w modelu Gamma wstęga ma długość 70 mm. W obu wypadkach sygnał dochodzący do membran jest transformowany do niższego napięcia. Magnes jest neodymowy.

Quadral Aurum Alpha i Gamma - streaming

Kolumny dają możliwość strumieniowania muzyki i przesyłania jej z różnych źródeł. Najprostszy sposób to pamięć USB z plikami muzycznymi, wystarczy wybrać ja jako źródło w aplikacji. Można także połączyć z kolumnami swoją sieć domową i za pomocą aplikacji odtwarzać całą kolekcję muzyki zapisaną na dysku sieciowym. Aurum może również uzyskać dostęp do stacji radiowych lub podcastów za pośrednictwem Airable®. Ze względu na format danych o wysokiej rozdzielczości, ze znacznie lepszym dźwiękiem zintegrowano kolumny aktywne z portalem Tidal®.

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu