System nagłośnienia AMBEO w aucie Karma Revero GT 2020

17 września 2019 Sprzęt

Sennheiser zadebiutował w sektorze motoryzacyjnym z technologią dźwięku AMBEO 3D, rozpoczynając współpracę z producentem samochodów Karma Automotive z Południowej Kalifornii. Niemiecka firma zainstaluje w luksusowych autach Karma Revero GT 2020 system rozrywki i komunikacji, oferujący trójwymiarowe brzmienie i czysty dźwięk w rozmowach telefonicznych.

System nagłośnienia AMBEO w aucie Karma Revero GT 2020 składa się z wielokanałowych głośników ułożonych w dwóch głównych warstwach oraz subwoofera. Nawet zagłówki pojazdu zostały zintegrowane z głośnikami.

Co istotne, niepotrzebne są nagrania w technologii binauralnej, ponieważ algorytm AMBEO upmix może przetworzyć dowolny materiał stereo na brzmienie 3D. Źródłami i poziomami dźwięku steruje wygodny graficzny interfejs użytkownika, który umożliwia kierowcy i pasażerom personalizację dźwięku zgodnie z ich preferencjami. Interfejs pozwala również określić preferowany stopień zanurzenia i położenie użytkownika na scenie dźwiękowej.

Dzięki systemowi AMBEO rozmowy telefoniczne prowadzone w samochodzie mogą być wyraźne. Głos jest precyzyjnie rejestrowany, natomiast szum wiatru, hałas silnika i opon skutecznie tłumione. Pozostali pasażerowie mogą przyłączyć się do rozmowy telefonicznej lub kontynuować słuchanie muzyki lub ścieżki dźwiękowej filmu bez zakłóceń. To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę: umożliwia swobodną, wyraźną komunikację pomiędzy wszystkimi osobami znajdującymi się w samochodzie.

Źródło: Sennheiser

Videotesty
Gramofon Clearaudio Concept
Video test Gramofon Clearaudio Concept
Jeśli słuchanie muzyki ma być jakimś przeżyciem i ma zagrać na...
3:36
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu