Izabela Kopeć gościem studia U22

Newsy

W piątek 15 września swoją oficjalną premierę miało wydawnictwo "Songs & Fantasmagories". W tej okazji w warszawskim Studio U22 odbył się premierowy odsłuch albumu oraz spotkanie z jego autorami: mezzosopranistką Izabelą Kopeć, pianistką Ewą Pelwecką oraz dyrygentem Orkiestry Narodowej Teatru Wielkiego, Łukaszem Borowiczem.

Dodano: 19 wrzesień 2017

"Zaintrygował mnie ten nieznany artysta z Lublina" - powiedziała Izabela Kopeć. "Jego mistycyzm, wrażliwość na piękno i bezkompromisowość wskazywały na twórcę niezmiernie interesującego. Zaczęłam poszukiwania. Nie było to łatwe, bo jego muzyka wokalno-instrumentalna nie została nigdy wcześniej nagrana".

W ten sposób mezzosopranistka Izabela Kopeć rozpoczęła opowieść o tym, jak doszło do zarejestrowania albumu "Songs & Fantasmagories", czyli dwupłytowego wydawnictwa, które wypełniają jedyne zachowane i artystycznie ciekawe kompozycje Ludomira Michała Rogowskiego. Materiał na płycie jest efektem 4-letniej badawczej i artystycznej pracy polskiej mezzosopranistki nad dorobkiem kompozytora.

Izabela Kopeć gościem studia U22

Izabela Kopeć gościem studia U22

Izabela Kopeć gościem studia U22

W czasie śniadania prasowego zaprezentowany został również teledysk do utworu "Berceuse", który promuje album "Songs & Fantasmagories" wydany nakładem wydawnictwa DUX.

Śniadanie prasowe odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

Fot. D. Kawka

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj