Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Izabela Kopeć gościem studia U22

Izabela Kopeć gościem studia U22

Newsy

Dodano: 19 wrzesień 2017

W piątek 15 września swoją oficjalną premierę miało wydawnictwo "Songs & Fantasmagories". W tej okazji w warszawskim Studio U22 odbył się premierowy odsłuch albumu oraz spotkanie z jego autorami: mezzosopranistką Izabelą Kopeć, pianistką Ewą Pelwecką oraz dyrygentem Orkiestry Narodowej Teatru Wielkiego, Łukaszem Borowiczem.

"Zaintrygował mnie ten nieznany artysta z Lublina" - powiedziała Izabela Kopeć. "Jego mistycyzm, wrażliwość na piękno i bezkompromisowość wskazywały na twórcę niezmiernie interesującego. Zaczęłam poszukiwania. Nie było to łatwe, bo jego muzyka wokalno-instrumentalna nie została nigdy wcześniej nagrana".

W ten sposób mezzosopranistka Izabela Kopeć rozpoczęła opowieść o tym, jak doszło do zarejestrowania albumu "Songs & Fantasmagories", czyli dwupłytowego wydawnictwa, które wypełniają jedyne zachowane i artystycznie ciekawe kompozycje Ludomira Michała Rogowskiego. Materiał na płycie jest efektem 4-letniej badawczej i artystycznej pracy polskiej mezzosopranistki nad dorobkiem kompozytora.

Izabela Kopeć gościem studia U22

Izabela Kopeć gościem studia U22

Izabela Kopeć gościem studia U22

 

W czasie śniadania prasowego zaprezentowany został również teledysk do utworu "Berceuse", który promuje album "Songs & Fantasmagories" wydany nakładem wydawnictwa DUX.

Śniadanie prasowe odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

Fot. D. Kawka

Black Record Store
Audio Video Show 2017
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>KARI SÁL</span> Betesda

KARI SÁL Betesda

<span>PAULINA PRZYBYSZ</span> Chodź tu

PAULINA PRZYBYSZ Chodź tu

<span>THE WAR ON DRUGS</span> A Deeper Understanding

THE WAR ON DRUGS A Deeper Understanding

<span>DAVID GILMOUR</span> Live at Pompeii

DAVID GILMOUR Live at Pompeii

 Elevate

Elevate

<span>POGODNO</span> Sokiści chcą miłości

POGODNO Sokiści chcą miłości

<span>ROBERT PLANT</span> Carry Fire

ROBERT PLANT Carry Fire

<span>DAVID KOLLAR</span> Notes from the Underground

DAVID KOLLAR Notes from the Underground

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio