Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Lunatic Soul przedpremierowo w Studio U22

Lunatic Soul przedpremierowo w Studio U22

Newsy

Dodano: 19 wrzesień 2017

"Fractured" to najnowszy, piąty album Lunatic Soul – solowego projektu lidera grupy Riverside, Mariusza Dudy. Materiał z płyty został zaprezentowany podczas przedpremierowego odsłuchu na trzy tygodnie przed premierą, w warszawskim Studio U22.

Spotkanie artysty z dziennikarzami, które poprowadził znany m.in. z magazynu "Teraz Rock" Michał Kirmuć, odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV, "Piątki z Nową Muzyką".

"Fractured" to następca wydanego w 2014 roku "Walking on a Flashlight Beam". Premiera najnowszego wydawnictwa projektu Mariusza Dudy została zaplanowana na 6 października 2017 roku, ale podczas odsłuchu w Studio U22 zgromadzeni dziennikarze mogli wysłuchać całego materiału na wysokiej klasy sprzęcie zapewnionym przez Sveda Audio, trzy tygodnie przed jego oficjalną premierą.

Lunatic Soul przedpremierowo w Studio U22

Mariusz Duda w Studio U22

Lunatic Soul to od samego początku temat związany ze śmiercią - powiedział Mariusz Duda. Pierwsze dwie płyty to podróż w zaświaty, a ostatnia mówi o depresji. "Fractured" jest natomiast albumem przełomowym, gdyż śpiewam tam o czymś bardziej pozytywnym.  To płyta o kimś, kto traci kogoś bliskiego i próbuje się poskładać w jedną całość. Jest o przetrwaniu. Cieszę się, że są sposoby na walkę, a to, że  sztuka bierze się z nieszczęścia jest piękne. – podsumował Duda.

Podczas spotkania został zaprezentowany wideoklip do utworu "Anymore", który jest jednocześnie singlem promującym "Fractured". - "Anymore" jest inne niż wszystkie poprzednie lunatyczne kompozycje i otwiera nowy rozdział w mojej muzycznej karierze. Eksperymenty z subtelną elektroniką i inspiracje brzmieniem lat 80. zawsze były mi bliskie i tym razem odważniej niż zwykle chciałem wprowadzić je do świata Lunatic Soul. Tekst zainspirowany jest tragiczną śmiercią mojego ojca. – powiedział Mariusz Duda.

Black Record Store
Audio Video Show 2017
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>KARI SÁL</span> Betesda

KARI SÁL Betesda

<span>PAULINA PRZYBYSZ</span> Chodź tu

PAULINA PRZYBYSZ Chodź tu

<span>THE WAR ON DRUGS</span> A Deeper Understanding

THE WAR ON DRUGS A Deeper Understanding

<span>DAVID GILMOUR</span> Live at Pompeii

DAVID GILMOUR Live at Pompeii

 Elevate

Elevate

<span>POGODNO</span> Sokiści chcą miłości

POGODNO Sokiści chcą miłości

<span>ROBERT PLANT</span> Carry Fire

ROBERT PLANT Carry Fire

<span>DAVID KOLLAR</span> Notes from the Underground

DAVID KOLLAR Notes from the Underground

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio