Lunatic Soul przedpremierowo w Studio U22

Newsy

"Fractured" to najnowszy, piąty album Lunatic Soul – solowego projektu lidera grupy Riverside, Mariusza Dudy. Materiał z płyty został zaprezentowany podczas przedpremierowego odsłuchu na trzy tygodnie przed premierą, w warszawskim Studio U22.

Dodano: 19 wrzesień 2017

Spotkanie artysty z dziennikarzami, które poprowadził znany m.in. z magazynu "Teraz Rock" Michał Kirmuć, odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV, "Piątki z Nową Muzyką".

"Fractured" to następca wydanego w 2014 roku "Walking on a Flashlight Beam". Premiera najnowszego wydawnictwa projektu Mariusza Dudy została zaplanowana na 6 października 2017 roku, ale podczas odsłuchu w Studio U22 zgromadzeni dziennikarze mogli wysłuchać całego materiału na wysokiej klasy sprzęcie zapewnionym przez Sveda Audio, trzy tygodnie przed jego oficjalną premierą.

Lunatic Soul przedpremierowo w Studio U22

Mariusz Duda w Studio U22

Lunatic Soul to od samego początku temat związany ze śmiercią - powiedział Mariusz Duda. Pierwsze dwie płyty to podróż w zaświaty, a ostatnia mówi o depresji. "Fractured" jest natomiast albumem przełomowym, gdyż śpiewam tam o czymś bardziej pozytywnym.  To płyta o kimś, kto traci kogoś bliskiego i próbuje się poskładać w jedną całość. Jest o przetrwaniu. Cieszę się, że są sposoby na walkę, a to, że  sztuka bierze się z nieszczęścia jest piękne. – podsumował Duda.

Podczas spotkania został zaprezentowany wideoklip do utworu "Anymore", który jest jednocześnie singlem promującym "Fractured". - "Anymore" jest inne niż wszystkie poprzednie lunatyczne kompozycje i otwiera nowy rozdział w mojej muzycznej karierze. Eksperymenty z subtelną elektroniką i inspiracje brzmieniem lat 80. zawsze były mi bliskie i tym razem odważniej niż zwykle chciałem wprowadzić je do świata Lunatic Soul. Tekst zainspirowany jest tragiczną śmiercią mojego ojca – powiedział Mariusz Duda.

Fot. Dariusz Kawka/ZPAV

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj