Ogólnopolskie Targi Płyt Winylowych w Warszawie

Newsy

Już 30. września w klubie Hybrydy odbędzie się kolejna edycja najstarszej i najbardziej rozpoznawalnej giełdy płytowej w kraju. Wstęp jest wolny.

Dodano: 20 wrzesień 2017

Początki giełdy sięgają lat 80., czyli czasów kiedy to zachodnie płyty winylowe były towarem deficytowym, a giełda w Hybrydach była jednym z niewielu miejsc gdzie takowe można było kupić. Działalność giełdy została zawieszona w latach 90. ze względu na zalewające rynek pirackie płyty CD.

W 2010 roku grupa winylowych pasjonatów podjęła kroki mające na celu wskrzeszenie słynnej giełdy, był to okres gdy płyty winylowe nie były aż tak popularne jak obecnie, jednak idea giełdy się przyjęła a z roku na rok popularność winyli wzrastała. Obecnie analog stał się najpopularniejszym nośnikiem muzyki a giełdy płytowe organizowane są w każdym większym mieście Polski.

Najbliższe targi płyt winylowych w Hybrydach zapowiadają się na rekordową pod względem ilości wystawców oraz liczby oferowanych analogów. Organizatorzy szacują, że weźmie w niej udział ponad 30 wystawców z całej Polski, którzy zapewnią odwiedzającym kilkanaście tysięcy czarnych krążków. Swą obecność zapowiedziały sklepy płytowe takie jak Płyty Gramofonowe czy Vinyl Tamka, wytwórnie płytowe i wielu prywatnych kolekcjonerów. Na Warszawskiej Giełdzie Płytowej będzie można znaleźć płyty z gatunków muzycznych takich jak rock, jazz, blues, pop, soul, hip-hop czy muzyka alternatywna.

Warszawska Giełda Płytowa
Klub Hybrydy ul. Złota 7/9
Start o godz. 14:00

Źródło: Warszawska Giełda Płytowa

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj