Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Michał Urbaniak kolejny raz odwiedził Studio U22

Michał Urbaniak kolejny raz odwiedził Studio U22

Newsy

Dodano: 22 styczeń 2018

18 stycznia w warszawskim Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie z światowej klasy jazzmanem – Michałem Urbaniakiem. Tym razem zaproszeni gości mieli szansę na zapoznanie się z najnowszym albumem artysty "Urbanator Days - Beats & Pieces" w ramach "Piątków z Nową Muzyką".

Gościem specjalnym tego ekskluzywnego odsłuchu był autor albumu, czyli Michał Urbaniak, z którym o płycie rozmawiał prowadzący spotkanie Piotr Metz. Jazzman opowiedział o tym, jak wyglądała praca nad jego najnowszym wydawnictwem i swoich inspiracjach. Wyjaśnił także, skąd pomysł na połączenie jazzu z tak różnymi gatunkami muzycznymi. Artysta wspomniał również o trasie koncertowej promującej ten album, która odbyła się jeszcze w zeszłym roku.

W rozmowie uczestniczył również Marek Pędziwiatr - pianista jazzowy, klawiszowiec, wokalista, raper, producent oraz dj, który album "Beats & Pieces" m.in. współprodukował oraz zagrał na nim na instrumentach klawiszowych. Marek Pędziwiatr to reprezentant prężnego, młodego środowiska muzycznego rozdartego pomiędzy sceną klubową, hip-hopem i jazzem. Co ciekawe, nominowany do tegorocznych Paszportów Polityki Pędziwiatr to także współautor docenionego przez polskie środowisko jazzowe albumu "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)".

 

Michał Urbaniak kolejny raz odwiedził Studio U22

O swojej współpracy z Michałem Urbaniakiem powiedział: Michał Urbaniak muzycznie jest jednym z moich bohaterów. Zakładałem jednak, że to muzyk ze zbyt odległego pokolenia, aby móc w ogóle marzyć o jakimś wspólnym projekcie. Dlatego też możliwość pracy przy "Beats & Pieces" to dla mnie wielki zaszczyt.

Michał Urbaniak jest cenionym na całym świecie muzykiem jazzowym. Ideą jego najnowszej płyty "Beats &Pieces" jest fuzja jazzu z hip-hopem, elektroniką i wieloma kierunkami muzyki rytmicznej zwanej NuJazz lub UrbJazz. Na wydawnictwie znajdą się kompozycje Urbaniaka z udziałem młodych producentów, raperów, wykonawców i muzyków nowej generacji, z takich zespołów jak EABS czy P. Unity. Jazz, hip-hop, rap, reggae, soul, r&b i electro zostały połączone w jeden projekt. W aranżacjach będzie można usłyszeć wokale Marka Pędziwiatra, Andy Ninvalle, trąbkę Michaela Patchesa Stewarta oraz oczywiście skrzypce i sax Michała Urbaniaka. Album ukaże się 9 lutego nakładem Wydawnictwa Agora.

Michał Urbaniak i Marek Pędziwiatr

Spotkanie w ramach "Piątków z Nową Muzyką" było drugą wizytą Michała Urbaniaka w Studio U22. Po raz pierwszy artysta odwiedził kamicę przy Ujazdowskich podczas jednego ze spotkań w ramach cyklu "Wieczór z Czarną Płytą" organizowanego przez Black Record Store. Wydarzenie odbyło się 6 października 2016 r. Zaproszeni goście wysłuchali wówczas w towarzystwie muzyka utworów z albumu "Tutu" Milesa Davisa, w przypadającą wówczas 30. rocznicę wydania albumu, na której udzialał się właśnie Urbaniak.

Spotkanie z albumem "Beats & Pieces" odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

Michał Urbaniak w Studio U22

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>MARLENE DIETRICH</span> W Warszawie

MARLENE DIETRICH W Warszawie

<span>AVISHAI COHEN</span> 1970

AVISHAI COHEN 1970

<span>CEZARIUSZ GADZINA</span> Mosty

CEZARIUSZ GADZINA Mosty

<span>SHIOKAWA/SCHIFF</span> Bach Busoni Beethoven

SHIOKAWA/SCHIFF Bach Busoni Beethoven

<span>STACEY KENT</span> I Know I Dream

STACEY KENT I Know I Dream

<span>GREGORY PORTER</span> Nat King Cole & Me

GREGORY PORTER Nat King Cole & Me

<span>JACEK KOCHAN</span> Parentes

JACEK KOCHAN Parentes

<span>HEFI QUARTET</span> Parallax Error

HEFI QUARTET Parallax Error

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio