Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Barbara Wrońska z płytą "Dom z ognia" przedpremierowo w Studio U22

Barbara Wrońska z płytą "Dom z ognia" przedpremierowo w Studio U22

Newsy

Dodano: 6 luty 2018

Barbara Wrońska i jej pierwszy solowy album "Dom z ognia" byli bohaterami kolejnej odsłony spotkań w ramach inicjatywy ZPAV - "Piątki z Nową Muzyką". Przedpremierowy odsłuch odbył się jak zwykle w warszawskim Studio U22.

Spotkanie z Barbarą Wrońską i jej solowym wydawnictwem odbyło się tydzień przed jego oficjalną premierą zaplanowaną na 9 lutego tego roku. Rozmowę prowadził gospodarz Studia U22 - Piotr Welc. Odsłuch płyty uzupełniały opowieści artystki, która zdradzała kulisy powstawania każdej z piosenek - wszystkie kompozycje i większość tekstów są jej autorstwa i powstawały przeważnie w domowym zaciszu. Artystka jest również producentem albumu. 

Płyta "Dom z ognia" to mój debiut i tak się czuję! Ponieważ to spełnienie mojego wielkiego marzenia, miałam ogromną radość z jej tworzenia. Robiłam ją spontanicznie, intuicyjnie i w zgodzie z tym co czuję. Mierzyłam się na niej z produkcją muzyczną, kompozycją, a także warstwą tekstową i śpiewem. Nie było łatwo, ale zależało mi na tym, żeby zabrzmieć inaczej niż dotąd i udało się. Cały album jest przełomem zarówno kompozycyjnym, jak i wokalnym w mojej twórczości – powiedziała Barbara Wrońska

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania teledysku do utworu "Nie czekaj", który jest singlem zapowiadającym płytę. Gościnnie wystąpili w nim Katarzyna Nosowska, Paulina Przybysz, Kev Fox i Marcin Staniszewski (Beneficjenci Splendoru).

Barbara Wrońska w Studio U22

Piątki z Nową Muzyką - Barbara Wrońska

Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Od wielu lat współtworząca zespół Pustki oraz stanowiąca połowę siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Sama komponuje i sama aranżuje muzykę. Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem.

Spotkanie z albumem "Dom z ognia" odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Barbara Wrońska i autografy w Studio U22

Barbara Wrońska - "Dom z ognia"

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>LUDOVICO EINAUDI</span> Taranta Project

LUDOVICO EINAUDI Taranta Project

 Comment C`est

Comment C`est

 Dreamland

Dreamland

<span>proMODERN</span> Shakespired

proMODERN Shakespired

<span>MARIUSZ KWIECIEŃ </span> Bizet: Les Pecheurs de Perles

MARIUSZ KWIECIEŃ Bizet: Les Pecheurs de Perles

<span>JORDI SAVALL</span> In Excelsis Deo

JORDI SAVALL In Excelsis Deo

<span>DAVID CHESKY</span> Piano Concertos 2 & 3

DAVID CHESKY Piano Concertos 2 & 3

<span>BILLY CHILDS</span> Rebirth

BILLY CHILDS Rebirth

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio