"Under The Fragmented Sky" Lunatic Soul przedpremierowo w Studio U22

Newsy

Mariusz Duda kolejny raz odwiedził warszawskie Studio U22 w ramach inicjatywy ZPAV – "Piątki z Nową Muzyką". Tym razem zaprezentował swoje najnowsze wydawnictwo "Under The Fragmented Sky" i wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętował dziesięciolecie istnienia projektu Lunatic Soul.

Dodano: 27 kwiecień 2018

Rozmowę z Mariuszem Dudą poprowadził Michał Kirmuć, a spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza z nich była poświęcona działalności Lunatic Soul na przestrzeni ostatnich 10 lat. Mariusz Duda podsumował swoją dotychczasową solową twórczość i zaprezentował kilka utworów z wcześniejszych wydawnictw. Opowiedział również o początkach projektu: "Nie chciałem jeszcze ani wydawać czegokolwiek pod swoim nazwiskiem, ani nagrywać dokładnie tego samego co robiłem w Riverside, narodził się więc inny projekt, bardziej wyciszony, oniryczny, ambientowy, skoncentrowany na dźwiękach orientalnych, zainspirowany takimi wykonawcami jak Dead Can Dance, Peter Gabriel czy szwedzką grupą Hedningarna".

Mariusz Duda - Lunatic Soul

Druga część spotkania została w całości poświęcona najnowszemu wydawnictwu Lunatic Soul, którego premiera odbędzie się wkrótce, bo 25 maja, czyli dokładnie dziesięć lat od fonograficznego debiutu projektu. "Under The Fragmented Sky" to 8 nowych kompozycji, które są suplementem do wydanego w październiku ubiegłego roku piątego albumu - "Fractured".

"Under The Fragmented Sky to muzyczna podróż z bardzo subtelną elektroniką i eksperymentami wokalnymi, niezwykle spójna, i na pewno dużo bliższa klimatom znanym z poprzednich płyt. Dzięki temu wydawnictwu cała dyskografia Lunatic Soul zyska kolejną odsłonę moich muzycznych fascynacji, od początku zawieszonych gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią". – powiedział Mariusz Duda.

Podczas spotkania zgromadzeni w U22 goście mieli szansę na wysłuchanie utworów z najnowszego albumu projektu Lunatic Soul na najwyższej jakości sprzęcie, który zapewnił polski producent SVEDA AUDIO. Podczas części oficjalnej odsłuchane zostały trzy utworu z nadchodzącego albumu. Z pozostałymi pozycjami z "Under The Fragmented Sky" goście zapoznali się podczas części nieoficjalnej.

"Under The Fragmented Sky"  Lunatic Soul przedpremierowo w Studio U22

Mariusz Duda rozdaje autografy

***

Spotkanie z albumem "Under The Fragmented Sky" odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Fot. Dariusz Kawka/ZPAV

 

Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj