B.O.K z przedpremierowym materiałem w ramach Piątków z Nową Muzyką

Newsy

17 Września 2018 roku w warszawskim Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie w ramach inicjatywy ZPAV-u – "Piątki z Nową Muzyką". Tym razem zaproszeni goście uczestniczyli w przedpremierowym odsłuchu najnowszego albumu zespołu B.O.K pt. "Symetria".

Dodano: 21 wrzesień 2018

Zgromadzeni w Studio U22 dziennikarze oraz zwycięzcy konkursu organizowanego przez serwis TIDAL mieli szansę wysłuchać nagrań z albumu "Symetria" na cztery dni przed jego oficjalną premierą. Odsłuch odbył się na systemie aktywnych kolumn głośnikowych produkcji Sveda Audio, a towarzyszyła mu rozmowa z zespołem B.O.K, którą poprowadziła Kasia Rodek z Radia Kampus. Grupa stawiła się na spotkanie w składzie: Bisz, Oer, Kay, Dj Paulo, Bartyna, Bromba, Pestka oraz Pox.

"Symetria" to wypadkowa wielu indywidualności. Tu lider grupy - Bisz - wycofuje się, aby dać pole do popisu pozostałym członkom swojego zespołu. Aranżacja muzyczna oraz ułożenie warstwy tekstowej nie są przypadkowe, a wręcz celowo "symetryczne". Raper podkreślał, że pisał teksty symultanicznie, co oznacza, że wszystkie pomysły na piosenki były uzupełniane wersami równolegle. Nowy album projektu różni się od poprzednich nie tylko warstwą tekstową, ale również muzyczną.

To było dla mnie totalnie nowe doświadczenie, ponieważ musiałem miksować po 80 ścieżek w jednym utworze. Czasem dochodziły do tego nagrania instrumentów, które grały w tym samym czasie, tworząc wspólnie unikatowy feeling danej chwili. To zupełnie inny rodzaj postprodukcji niż ten, do którego przywykłem - opowiadał OER, odpowiedzialny m.in. za realizatorską stronę nagrań płyty. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania zebrani w Studio U22 goście mieli szansę usłyszeć krótki DJ set w wykonaniu jednego z członków grupy B.O.K - Pawła Molendy znanego jako DJ Paulo. 

B.O.K  w Studio U22

B.O.K  w Studio U22 i Marantz

B.O.K  w Studio U22 - pytania publiczności

B.O.K w Studio U22

***

Spotkanie z albumem "Symetria" odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie - w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj