Przedpremierowy odsłuch albumu "Basta" Nosowskiej w Studio U22

Newsy

Rockowa dusza w elektronicznej odsłonie, czyli Nosowska z solowym wydawnictwem pt. "Basta", była gwiazdą kolejnej odsłony Piątków z Nową Muzyką. Na dwa dni przed oficjalną premierą artystka zaprezentowała swój najnowszy album, który jest już siódmym solowym wydawnictwem w jej karierze. Spotkanie w warszawskim Studio U22 odbyło się z inicjatywy Związku Producentów Audi-Video.

Dodano: 12 październik 2018

"Basta" to 11 utworów ukazujących zupełnie nowe oblicze Nosowskiej. Artystka grubą kreską oddziela to, co było od tego, co jest i bez sentymentów oraz lęku otrząsa się ze wszelkich naleciałości, łatek i wyobrażeń, które przylgnęły do niej przez wszystkie lata spędzone na scenie. Teksty są ostre i bezpośrednie, słychać w nich bezkompromisowość i elegancki bunt, a artystka nie owija w bawełnę.

Słowom towarzyszą mocne elektroniczne dźwięki, których po Nosowskiej nikt się nie spodziewał. Za takie brzmienie albumu odpowiada Michał "FOX" Król, jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej scenie elektronicznej i alternatywnej, autor 2 autorskich albumów, współpracujący z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej.

"Przyszedł taki czas. Zadałam sobie pytanie - co lubię, a czego nie, czego chcę, a czego nie. "Basta" jest szczerą na nie odpowiedzią - bez oglądania się na wszystko i wszystkich" – tak o swoim najnowszym albumie mówi Nosowska.

Odsłuch płyty odbył się na profesjonalnym sprzęcie produkcji SVEDA AUDIO w warszawskim Studio U22 na dwa dni przed premierą. Odsłuchowi albumu towarzyszyła rozmowa z jego twórcami, którą poprowadził Piotr Metz. Nosowska opowiedziała o pracy nad tekstami i swoich inspiracjach, z kolej Michał "FOX" Król zdradził zebranym w U22 gościom tajniki produkcji muzycznej.

Nosowska w klubie U22 - odsłuch płyty Basta

Przedpremierowy odsłuch albumu "Basta" Nosowskiej w Studio U22

Nosowska w Studio U22

***

Spotkanie z albumem "Basta" odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Fot. Dariusz Kawka/ZPAV

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj