Tomasz Chyła Quintet i "Circlesongs" w ramach Piątków z Nową Muzyką

Newsy

Na cztery dni przed oficjalną premierą płyty "Circlesongs" Tomasz Chyła Quintet odwiedził warszawskie Studio U22 i zaprezentował swój najnowszy materiał. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV Piątki z Nową Muzyką, dzień po zakończeniu przez zespół trasy koncertowej w Chinach.

Dodano: 29 październik 2018

Tradycyjnie goście wydarzenia wzięli udział w odsłuchu płyty, minikoncercie i uczestniczyli w rozmowie z muzykami, którą to przeprowadził Piotr Metz z Polskiego Radia. Kwintet opowiadał o ostatnich koncertach i procesie nagrywania "Circlesongs". Okazało się, że była to pełna improwizacja. Muzycy spotykali się w studio i zaczynali grać. Sukces zawdzięczają temu, że dobrze się czują ze sobą zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym.

"Jazz to wciąż świeża rzecz dla chińskiego odbiorcy. Szczerze, wydawało mi się, że ludzie wstydzili się prosić o bis. Nie wiedzieli też jak mają reagować na taki rodzaj muzyki" – mówił Szymon Burnos, klawiszowiec zespołu.

"Na szczęście nie gramy typowo mainstreamowego jazzu, bo byłoby to o wiele trudniejsze lub jeszcze bardziej dziwaczne dla widza, któremu pierwszy raz w życiu przyszło obcować z tym gatunkiem muzycznym" - dodał Tomasz Chyła.

Tomasz Chyła Quintet to grupa złożona z pięciu mocnych muzycznych osobistości, w której skład wchodzą: Tomasz Chyła, Piotr Chęcki, Szymon Burnos, Krzysztof Słomkowski, Sławomir Koryzno.

Tomasz Chyła w Studio U22 - wywiad

Tomasz Chyła Quintet w Studio U22 - wywiad

Tomasz Chyła Quintet - wywiad w Studio U22

Tomasz Chyła daje autograf

***

Spotkanie z albumem "Circlesongs" odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie - w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te są skierowane do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Fot. Darek Kawka/ZPAV

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj