Najnowszy album Lanberry w ramach Piątków z Nową Muzyką

Newsy

Elektroniczne kompozycje, własne teksty oraz świetne umiejętności wokalne, to trzy cechy, które charakteryzują Małgorzatę Uściłowską, szerzej znaną jako Lanberry, która 5 listopada odwiedziła Studio U22. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką.

Dodano: 13 listopad 2018

Scenariusz był tradycyjny - odbył się obowiązkowy odsłuch najnowszego wydawnictwa artystki, która dodatkowo wykonała dwa numery na żywo, w wersji akustycznej. Rozmowę o pracy nad "miXturą", a taki właśnie tytuł nosi nowy krążek Lanberry, przeprowadził Paweł Wiszniewski. Artystka zdradziła, że sama pisze teksty, komponuje oraz ma duży wpływ na brzmienie płyty. "Cieszę się, że mam okazję współpracować z tak uzdolnionymi ludźmi. Myślę, że bez nich moja praca byłaby o wiele trudniejsza i mniej przyjemna" - wyznała przy okazji.

Lanberry to wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów, która nie boi się eksperymentów z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Profesjonalną karierę muzyczną buduje od 2010 roku. Do szerszej publiczności trafiła za sprawą singla "Podpalimy świat", który w bardzo szybkim tempie podbił playlisty największych rozgłośni radiowych w Polsce, oraz utworu "Każdy moment". Na swoim koncie ma już złotą płytę, współpracę z VNM`em, Wojciechem Waglewskim oraz Mariką.

Lanberry w Studio U22 - wywiad

Lanberry w Studio U22 - miXtura

Lanberry w Studio U22 - autograf

Spotkanie z albumem "miXtura" odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań Piątki z nową muzyką, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Fot.: Dariusz Kawka / ZPAV

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj