Ennio Morricone: celebracja 90. urodzin artysty w Studio U22

Newsy

W środę 28 listopada w warszawskim Studio U22 odbyła się konferencja prasowa poświecona włoskiemu kompozytorowi Ennio Morricone, który obchodzi w tym roku 90. urodziny. W spotkaniu wziął udział Tomasz Raczek, który zaprezentował wybrane utwory Mistrza. Za brzmienie muzyki były odpowiedzialne kolumny Avantgarde Acoustic Uno XD.

Dodano: 29 listopad 2018

Na mniej niż 2 miesiące przed koncertem Ennio Morricone w Krakowie warszawskie Studio U22 gościło krytyka filmowego i publicystę - Tomasza Raczka. Dziennikarz opowiedział między innymi, jak wyglądał jego pierwszy kontakt z kompozytorem, jakie są charakterystyczne cechy twórczości Ennio Morricone, a także dlaczego muzyka mistrza jest tak wszechstronna.

"Ennio Morricone potrafi pracować nad każdym motywem muzycznym, który umieszcza w swoich utworach. Cechuje go dbałość o odpowiednie, wyjątkowe rozprowadzenie danej melodii, aby mogła ona zabrzmieć wielowymiarowo. Taką umiejętność mają tylko wybrani, wybitni kompozytorzy" – powiedział Tomasz Raczek.

Tomasz Raczek w Studio U22

Tomasz Raczek

Podczas "90th Celebration Concert" 19 stycznia 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie maestro będzie dyrygować liczącą 160 muzyków orkiestrą. Wśród nich znajduje się Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna i chór, czyli muzycy, z którymi już wielokrotnie w przeszłości współpracował. Będzie to już dziewiąty występ artysty w naszym kraju. Wcześniej Ennio Morricone koncertował w Warszawie (2000, 2010), w Gdańsku (2009), we Wrocławiu (2016), w Łodzi (2017) i trzykrotnie w Krakowie (2007, 2015, 2017).

Nagrodzony dwoma Oscarami artysta, którego płyty rozeszły się w nakładzie ponad 70 milionów egzemplarzy na całym świecie, zaprezentuje swoje najsłynniejsze utwory z tak popularnych ścieżek dźwiękowych, jak: "Misja", "Cinema Paradiso", "Dawno temu w Ameryce", "Ofiary wojny", "Dobry, zły i brzydki" czy "Nienawistna Ósemka".

"Byłem poruszony pasją do mojej muzyki i uznaniem przez polskich widzów podczas moich poprzednich wizyt" – podkreśla Ennio Morrricone, dodając, że spodziewa się bardzo emocjonalnego i wyjątkowego wieczoru. "To dla mnie wielki zaszczyt móc występować dla polskiej publiczności. Każde spotkanie z nią było dla mnie niezwykłym doświadczeniem, które na zawsze zachowam w sercu".

Źródło: U22

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj