Nocny Kochanek pierwszą gwiazdą "Piątków z Nową Muzyką" w 2019 roku

Newsy

Gwiazdą pierwszej odsłony "Piątków z Nową Muzyką" w 2019 roku był heavymetalowy zespół Nocny Kochanek. 8 stycznia w warszawskim Studio U22 grupa pojawiła się w pełnym składzie i zaprezentowała swój najnowszy album "Randka w Ciemność", którego oficjalną premierę zaplanowano na 11 stycznia. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video, a poprowadził je Łukasz Wewiór.

Dodano: 9 styczeń 2019

"Randka w Ciemność" jest trzecim albumem studyjnym w dorobku Nocnego Kochanka i zawiera 11 utworów. Jej tematem przewodnim są relacje damsko-męskie. Teksty są pełne specyficznego dla grupy humoru i opierają się na pastiszu, grach słownych i abstrakcji. Muzycznie album inspirowany jest twórczością Iron Maiden, Metalliki, Blind Guardian czy Manowar.

"Płyta pierwotnie miała się nazywać 'Randka w Ciemno', czyli tak, jak jeden z singli promujących wydawnictwo. W międzyczasie jednak spotkaliśmy się z Robertem Adlerem, czyli rysownikiem, który zajmuje się naszymi okładkami. To właśnie on zaproponował dodanie do tytułu liter "ść", co świetnie sprawdziło się jako kolejna gra słowna" – powiedział Krzysztof Sokołowski, wokalista Nocnego Kochanka.

 Łukasz Wewiór

Nocny Kochanek - Randka w ciemność

Nocny Kochanek w U22

Nocny Kochanek w U22

Nocny Kochanek w U22

Nocny Kochanek w U22

Spotkanie z albumem "Randka w Ciemność" odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie - w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Fot.: Darek Kavka/ZPAV

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj