Markowscy w Studio U22 w ramach Piątków z Nową Muzyką

24 stycznia 2019 Newsy

We wtorek 22 stycznia gośćmi warszawskiego Studio U22 byli Patrycja i Grzegorz Markowscy, którzy zaprezentowali przedpremierowo swój pierwszy wspólny album, zatytułowany "Droga". Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video – Piątki z Nową Muzyką, a poprowadził je Piotr Jaworski.

"Droga" jest pierwszym wspólnym wydawnictwem Patrycji i Grzegorza Markowskich. Płyta zawiera 13 utworów utrzymanych w konwencji gatunku pop-rock. Podczas spotkania tradycyjnie już goście wysłuchali materiału z nowego krążka, ale też obejrzeli dwa teledyski do utworów "Na szczycie" oraz "Lustro". Ich reżyserami są Aleksander Wilk oraz Dawid Schindler. Obydwa obrazy zostały nakręcone w Hiszpanii.

"Na zrobienie dwóch teledysków mieliśmy dwie doby. I tatę, który nie lubi kręcić klipów. To był nasz plan zdjęciowy. Nie było make-upów, fryzjerów, całej tej ekipy" – powiedziała Patrycja Markowska.

"Umówiliśmy się z naszą menadżerką, Agnieszką Jaworską, że jedziemy, by nakręcić jeden teledysk. Jednak ona powiedziała do Patrycji: nic tatusiowi nie mów – zrobimy dwa. Dziękuję jej bardzo!" - dodał Grzegorz Markowski.

Patrycja i Grzegorz Markowscy - Droga

Patrycja i Grzegorz Markowscy w Studio U22

Spotkanie z albumem "Droga" odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań Piątki z nową muzyką, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Fot. Grzegorz Kawka/PAV

Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu