Mini koncert Marcina Spennera w ramach Piątków z Nową Muzyką

05 lutego 2019 Newsy

Kolejnym gościem warszawskiego Studio U22 był Marcin Spenner, który 31 stycznia zaprezentował swój przedpremierowy album pt. "Na Czas". Odsłuchowi towarzyszyła rozmowa z artystą, którą poprowadził Artur Rawicz, odbył się też krótki koncert na żywo. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video – "Piątki z Nową Muzyką".

"Na Czas" jest pierwszą płytą Marcina Spennera - fnalisty II edycji programu X Factor. Album zawiera 12 autorskich kompozycji. Wśród osób pomagających stworzyć materiał, są takie osobistości, jak Karolina Kozak - autorka tekstów, czy Piotr Łukaszewski - gitarzysta znany m.in. z występów w zespole Ira.

"Jaka to jest muzyka? Z jednej strony można powiedzieć, że pop, z drugiej, że indie rock. Najbardziej adekwatną próbą jej nazwania byłoby indie pop rock. Oprócz tego, każda z tych 12 piosenek jest szlachetna i przedstawia oddzielną historię. Jeśli chodzi o tytuł tego albumu, to jest on nieco przewrotny, trochę mi zajęło, by przestać ścigać się z czasem i znaleźć w nim sprzymierzeńca" - powiedział Marcin Spenner.

Marcin Spenner i Artur Rawicz

Marcin Spenner i Artur Rawicz

Pochodzący z Gdyni artysta od czasu występu w programie X Factor szlifował swój warsztat, rozwijał się jako wokalista oraz poszukiwał swojej muzycznej drogi. Przełomem okazało się spotkanie z Bogdanem Kondrackim - muzykiem formacji Kobong - który został producentem i wydawcą płyty.

"Na Czas" jest dostępny w sprzedaży od 1 lutego. Wydawnictwo promują teledyski do singli "Lucy", "Tu mam wszystko" oraz tytułowy "Na Czas".

Marcin Spenner z zespołem w Studio U22

Marcin Spenner w U22 - aurograf

***

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Fot. Dariusz Kawka/ZPAV

Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu