Mini koncert Marcina Spennera w ramach Piątków z Nową Muzyką

Newsy

Kolejnym gościem warszawskiego Studio U22 był Marcin Spenner, który 31 stycznia zaprezentował swój przedpremierowy album pt. "Na Czas". Odsłuchowi towarzyszyła rozmowa z artystą, którą poprowadził Artur Rawicz, odbył się też krótki koncert na żywo. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video – "Piątki z Nową Muzyką".

Dodano: 5 luty 2019

"Na Czas" jest pierwszą płytą Marcina Spennera - fnalisty II edycji programu X Factor. Album zawiera 12 autorskich kompozycji. Wśród osób pomagających stworzyć materiał, są takie osobistości, jak Karolina Kozak - autorka tekstów, czy Piotr Łukaszewski - gitarzysta znany m.in. z występów w zespole Ira.

"Jaka to jest muzyka? Z jednej strony można powiedzieć, że pop, z drugiej, że indie rock. Najbardziej adekwatną próbą jej nazwania byłoby indie pop rock. Oprócz tego, każda z tych 12 piosenek jest szlachetna i przedstawia oddzielną historię. Jeśli chodzi o tytuł tego albumu, to jest on nieco przewrotny, trochę mi zajęło, by przestać ścigać się z czasem i znaleźć w nim sprzymierzeńca" - powiedział Marcin Spenner.

Marcin Spenner i Artur Rawicz

Marcin Spenner i Artur Rawicz

Pochodzący z Gdyni artysta od czasu występu w programie X Factor szlifował swój warsztat, rozwijał się jako wokalista oraz poszukiwał swojej muzycznej drogi. Przełomem okazało się spotkanie z Bogdanem Kondrackim - muzykiem formacji Kobong - który został producentem i wydawcą płyty.

"Na Czas" jest dostępny w sprzedaży od 1 lutego. Wydawnictwo promują teledyski do singli "Lucy", "Tu mam wszystko" oraz tytułowy "Na Czas".

Marcin Spenner z zespołem w Studio U22

Marcin Spenner w U22 - aurograf

***

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Fot. Dariusz Kawka/ZPAV

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj