Konkurs Rock'n'Rolla im. Billa Haley`a już 5 marca

15 lutego 2019 Newsy

Zakończenie karnawału nie byłoby takie samo bez rock'n'rollowego maratonu w Klubie Stodoła. Zwycięska Para zdobędzie puchar, nagrody oraz uznanie mistrzów rock'n'rolla na rok 2019. Po konkursie tradycyjnie odbędzie się rock`n`rollowa impreza. Lista zgłoszeń dla par jest otwarta, a bilety dla widzów dostępne są w sprzedaży.

9 lutego 1981 r. w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej umiera Bill Haley, twórca piosenki "Rock Around the Clock "- znanego niezapomnianego przeboju, dającego początek nowej erze muzycznej pod nazwą "rock'n'roll". Fakt ten stał się pretekstem do zorganizowania pierwszego w świecie konkursu rock'n'rolla i nadania mu nazwy: Ogólnoświatowy Konkurs Rock'n'Rolla im. Billa Haley`a. Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli członkowie Klubu Stodoła: Kazimierz Chendyński i Adam Halber. Od tamtej pory konkurs jest organizowany co roku i stał się tradycją klubu.

Regulamin Konkursu określają niezwykle proste zasady. Należy tańczyć prawdziwego rock'n'rolla, przetańczyć aktywnie 60 minut i wygrać. A wygrać może tylko jedna para, która otrzyma Puchar im. Billa Haley'a. Do udziału w konkursie dopuszcza się maksymalnie 50 par.

Pierwszy konkurs odbył się w piętnaście dni po śmierci Billa Haley'a -24 lutego 1981 roku. Wzięły w nim udział 22 pary, które przyjechały z wielu miast Polski, była jedna para polsko-holenderska. Główna nagroda wynosiła wtedy 5 000 zł. W jury konkursu zasiedli m.in. Bożena Walter, Dariusz Michalski, Marek Gaszyński, Witold Malinowski i oczywiście pomysłodawcy konkursu Kazimierz i Adam.

Od tamtej pory w sędziowskim składzie zasiadało wiele znakomitych postaci świata muzycznego, tanecznego, aktorskiego i nie tylko. Wspomnieć warto Izabelę Trojanowską, Małgorzatę Sochę, Ewę Kuklińską, Marylę Rodowicz, Alicję Resich-Modlińską, Tomka Kota, Wojtka Gąsowskiego, Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Rosiewicza, Janusza Józefowicza, Marka Egurrolę, Zbyszka Hołdysa, tancerki dawnych i popularnych grup baletowych jak Fanat i Vacat ze Stodoły, Sabat, No Monsieur, Lady Chic oraz trzykrotnego zwycięzcę Konkursu Jacka Mieczkowskiego.

Zgłoszenia par do konkursu należy wysyłać na adres mailowy haley@stodola.pl, a w tytule maila wpisać XXXIX KONKURS R'N'R IM. BILLA HALEYA. W treści powinny się pojawić imiona, nazwiska, wiek oraz miejsce zamieszkania uczestników konkursu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 marca do godziny 23.59.

Bilety w kasie Klubu oraz za pośrednictwem stron: www.stodola.pl i www.ticketclub.pl.

- 40 zł: upoważnia do wstępu na konkurs (miejsca siedzące nienumerowane) i After Party
- 50 zł: upoważnia do wstępu na konkurs (miejsca siedzące numerowane na balkonie) i After Party
- 27 zł: bilet wstępu na After Party (nie upoważnia do wstępu na konkurs) do kupienia włącznie w dniu imprezy.

Źródło: Stodoła

Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu