Powrót Voo Voo do Studio U22 w ramach Piątków z Nową Muzyką

18 lutego 2019 Newsy

Po blisko dwóch latach zespół Voo Voo 13 lutego powrócił do warszawskiego Studio U22 z najnowszą płytą zatytułowaną "Za niebawem". Płyta została oficjalnie odsłuchana, a Piotr Metz prowadzący spotkanie tradycyjnie przeprowadził wywiad z Wojciechem Waglewskim oraz Michałem Bryndalem. Wydarzenie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką.

"Za niebawem" jest kolejnym albumem w bogatej historii wydawniczej grupy. Płyta zawiera 11 utworów, które charakteryzują się żywiołowym, rytmicznym brzmieniem zawierającym gitarowe akcenty. W warstwie lirycznej znajdują się odniesienia do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w dzisiejszych czasach.

"Premiera albumu trafiła na przedziwny okres w naszym kraju. To rzeczywiście słaby zbieg okoliczności, taka forma samospełniającej się przepowiedni, której oczywiście nikt z nas nie wymyślił, ponieważ tekst do "Się poruszam" powstał w marcu. Ale to wisi w powietrzu. Wszyscy obserwujemy komunikaty wydawane przez polityków, media. Patrzymy i albo nie idziemy głosować, albo nie podejmujemy wyborów. I o tym jest ta płyta" – powiedział Wojciech Waglewski.

Muzykę i słowa do "Za niebawem" napisał Wojciech Waglewski, natomiast miksem i produkcją zajął się Emade, czyli Piotr Waglewski. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest "Się poruszam 1", do którego powstał teledysk z udziałem Nadii Vadori-Gauthier. Jest to francuska doktor sztuk performatywnych, która od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.

Gościnnie na płycie wystąpiły Natalia i Paulina Przybysz wraz ze swoją mamą Anną. Obecny jest także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły Ritmo Bloco. "Za niebawem" jest dostępne w sprzedaży oraz w serwisach streamingowych od 15 lutego.

Voo Voo - Za niebawem

Voo Voo i Piotr Metz

Voo Voo w Studio U22

Wojciech Waglewski w Studio U22

***

Spotkanie z albumem "Za niebawem" odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie - w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań Piątki z nową muzyką, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Fot. Dariusz Kavka / ZPAV

Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu