Record Store Day oficjalnie po raz pierwszy w Polsce

Newsy

Record Store Day w Polsce. Po kilkuletnich staraniach udało się uzyskać oficjalny akces, aby dołączyć do powstałej w 2008 roku w USA inicjatywy.

Dodano: 8 kwiecień 2019

Ideą dorocznego święta odbywającego się 13 kwietnia jest promowanie płyty winylowej i z tej okazji ukazały się również u nas wydawnictwa specjalne. Pierwszym takim tytułem jest limitowana seria ponumerowanych 500 albumów "Astigmatic" Krzysztofa Komedy wytłoczonych na fioletowym plastiku o audiofilskiej gramaturze 180 g. Użyto remasteru dokonanego przez Jacka Gawłowskiego dla wydania firmy Warner.

Drugim tytułem specjalnym jest "Tribjut" zespołu Nocny Kochanek, wydany w liczbie 300 egzemplarzy. Warto też odnotować, że zainaugurował swą działalność polski producent (tłoczący) płyty gramofonowe wmfono.

W tym roku w Record Store Day weźmie udział 20 sklepów muzycznych w całej Polsce.

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj