Record Store Day oficjalnie po raz pierwszy w Polsce

Newsy

Record Store Day w Polsce. Po kilkuletnich staraniach udało się uzyskać oficjalny akces, aby dołączyć do powstałej w 2008 roku w USA inicjatywy.

Dodano: 8 kwiecień 2019

Ideą dorocznego święta odbywającego się 13 kwietnia jest promowanie płyty winylowej i z tej okazji ukazały się również u nas wydawnictwa specjalne. Pierwszym takim tytułem jest limitowana seria ponumerowanych 500 albumów "Astigmatic" Krzysztofa Komedy wytłoczonych na fioletowym plastiku o audiofilskiej gramaturze 180 g. Użyto remasteru dokonanego przez Jacka Gawłowskiego dla wydania firmy Warner.

Drugim tytułem specjalnym jest "Tribjut" zespołu Nocny Kochanek, wydany w liczbie 300 egzemplarzy. Warto też odnotować, że zainaugurował swą działalność polski producent (tłoczący) płyty gramofonowe wmfono.

W tym roku w Record Store Day weźmie udział 20 sklepów muzycznych w całej Polsce.

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj