Piątki z Nową Muzyką i setne spotkanie w U22: Sorry Boys
13 maja 2019 Newsy

8 maja 2019 jest datą, która złotymi zgłoskami zapiszę się w historii Studio U22. Tego dnia odbyło się wyjątkowe - bo setne - spotkanie odsłuchowe, któremu towarzyszyła wizyta zespołu Sorry Boys.

Środowy wieczór 8 maja w Studio U22 minął pod znakiem miłości. Miłości ubranej w dźwięki i emocje, jakie towarzyszyły nam przez całe spotkanie z zespołem Sorry Boys. To właśnie dzięki nim setny odsłuch zrealizowany w ramach Piątków z nową muzyką miał tak wyjątkową oprawę i przebiegł w absolutnie niezwykłych okolicznościach.

Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiej retrospekcji i podsumowania dotychczasowych działań Studio U22. Piotr Welc, prezes Digital Open Group oraz jeden z gospodarzy U22, przypomniał najważniejsze momenty z historii Studia oraz podziękował wszystkim partnerom, jacy pomagali lub wciąż pomagają przy realizacji spotkań odsłuchowych. Wystąpieniu z pewnością towarzyszył duch wspomnień, bowiem te już niemal sto spotkań z nową muzyką, to masa wrytych w pamięć chwil, tysiące zdjęć, ponad setka zaproszonych artystów, dziesiątki nowych znajomości i jedno, wyjątkowe miejsce, w murach którego się to wszystko wciąż odbywa.

Po części wspominkowej rozpoczęło się spotkanie z Belą Komoszyńską, Tomaszem Dąbrowskim oraz Piotrem Blakiem, czyli zespołem Sorry Boys, który zaczarował zgromadzonych swoją opowieścią o "Miłości". Z rozmowy dowiedzieliśmy się, że "Miłość" to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album zespołu, na którym znalazło się 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej.

Ponadgodzinna dyskusja z zespołem nie zakończyła jednak samego spotkania. Artyści wraz z gospodarzami przygotowali niespodziankę dla zgromadzonych, jaką był akustyczny minikoncert Sorry Boys, którzy w oszczędnych aranżacjach zaprezentowali kilka utworów nie tylko z najnowszego wydawnictwa, lecz także z poprzednich płyt. W ten oto sposób – prawdopodobnie najlepszy z możliwych – zakończył się setny przedpremierowy odsłuch, który jednocześnie rozpoczął odliczanie do kolejnej setki.

Sorry Boys w Studio U22

Sorry Boys w Studio U22

Sorry Boys - Miłość

Sorry Boys - Bela Komoszyńska

Sorry Boys - koncert w Studio U22

Sorry Boys - minikoncert w Studio U22

Bela Komoszyńska w Studio U22

Źródło: U22

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu