Zalewski, Mary Spolsky, Karaś/Rogucki: koncerty online w ramach akcji #WspieramZDomu

30 marca 2020 Newsy

W czasie ogólnonarodowej kwarantalnny najbardziej potrzebujące są osoby starsze i samotne. Teraz łatwo możemy im pomóc. Jak to zrobić? Wystarczy regularnie wchodzić na stronę Facebook app, gdzie w poniedziałki, środy i piątki artyści z Kayaxu będą grali na żywo.

W trakcie występów i po ich zakończeniu będzie możliwość przekazania datku na działania podejmowane przez Szlachetną Paczkę podczas epidemii koronawirusa. Podczas transmisji live oraz przy postach z zapisanymi koncertami na stronie Facebook app będzie w tym celu udostępniona funkcjonalność "Przekaż datek". Facebook nie pobiera żadnych opłat od zbiórek prowadzonych na platformie.

Pierwszy domowy koncert online już w dziś, 30 marca, o 18:00. Prosto ze swojej kanapy wystąpi Krzysztof Zalewski. Na środę zaplanowano natomiast występ Mery Spolsky, piątek należy do duetu KARAŚ/ROGUCKI. Zagrają też debiutujący RAT KRU. A wszystko to w kameralnej, domowej atmosferze.

Mery Spolsky (fot. Grumuza)
Mery Spolsky (fot. Grumuza)

Kwarantanna jest częścią zapoczątkowanej przez Facebooka akcji #WspieramZDomu, która ma na celu pomoc oddolnym inicjatywom działającym w czasie ogólnonarodowej kwarantanny. Teraz, kiedy nasza codzienność stanęła na głowie, a artyści przenoszą swoje koncerty do sieci, warto połączyć przyjemne z pożytecznym i pokazać naszą solidarność w tych trudnych dniach. Do współpracy Facebook zaangażował artystów wytwórni i managementu KAYAX.

"Szlachetna Paczka od 20 lat pomaga osobom starszym i samotnym. To właśnie oni znaleźli się dzisiaj w skrajnie trudnej sytuacji. Seniorzy nie mogą realizować swoich potrzeb: tych podstawowych, jak zakupy czy dostęp do leków, ale i głębszych, jak relacje z innymi. Nie mogą przenieść się do Internetu, bo z niego nie korzystają. Chcemy o nich zadbać. Powiedzieć: nie zostawimy was!" - powiedziała Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna organizującego Szlachetną Paczkę.

Karaś/Rogucki: Przemek Dzienis
Karaś/Rogucki: Przemek Dzienis

Źródło: KAYAX
Zdjęcie otwierające: Krzysztof Zalewski (fot. Szymon Szcześniak)

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu