Targi branży technologii rozrywkowej Prolight + Sound 2024 startują w marcu. W programie wykłady i występy na żywo

07 lutego 2024 Newsy

Żywa mieszanka blichtru, przepychu, szkoleń i networkingu. W tym roku Prolight + Sound jeszcze mocniej koncentruje się na unikalnym połączeniu rozrywki i biznesu. Program wykładów jeszcze nigdy nie był bardziej międzynarodowy i różnorodny. Obejmuje tematy od dźwięku po światło, które to zamieniają sceny tego świata w magiczne miejsca. 

Program Keynote: Wykłady ekspertów

Scena Główna w hali 11.0 stanie się centralnym punktem nadchodzącego wydarzenia (19-22 marca 2024 r.), gdzie uznani prelegenci będą codziennie dawać ekscytujące wykłady na tematy istotne dla branży, jak zrównoważone wydarzenia czy pionierskie systemy audio.

Wtorek (19 marca): Silny nacisk na muzykę i doznania dźwiękowe

W swoim przemówieniu inauguracyjnym "Muzyka tworzy ludzi" Stefan Weil, CCO renomowanego Atelier Markgraph, opowie o różnorodnych efektach i zastosowaniach muzyki, a także o jej wpływie na społeczeństwo.

Kolejną atrakcją będzie wykład ikony branży, wielokrotnie nagradzanej dyrektor kreatywnej, producentki pokazów na żywo i choreografki Geneviève Cleary.

W ciągu ponad 30 lat pracy w branży rozrywkowej Kanadyjka współpracowała z takimi gwiazdami, jak Rihanna, David Guetta i Calvin Harris oraz prowadziła kreatywne projekty dla globalnych marek, jak Disney, Mercedes Benz, Igrzyska Olimpijskie i Cirque du Soleil.

W swoim przemówieniu "The Power of Sound" Cleary podzieli się fascynującymi spostrzeżeniami na temat mocy dźwięku i jego wielowymiarowych skutkach na poziomie fizjologicznym, psychologicznym i emocjonalnym.

Geneviève Cleary
Geneviève Cleary

Środa (20 marca): Muzyka na stadionach, w kościołach i nie tylko

Nowy impuls dla branży eventowej nada myśl przewodnia "Metamorfoza". Prof. Lars-Uwe Bleher (Uniwersytet Nauk Stosowanych w Darmstadt, Atelier Markgraph) i Hanna-Lena Neuser (dyrektor Evangelische Akademie Frankfurt).

Prelegenci przedstawią teorie dotyczące transformacji przestrzeni kościelnych, przeanalizują globalne wzorce i dostarczą materiału do przemyśleń na temat tego, w jaki sposób transformacja kościołów może się udać. W kontekście Prolight + Sound zostaną zbadane również aktualne trendy i potencjał aspektów technologicznych.

Marion Schöne, dyrektor zarządzająca Olympiapark München, przedstawi sprawozdanie z Mistrzostw Europy w Monachium i wyjaśni, w jaki sposób zrównoważona impreza sportowa może odnieść sukces.

Również w środę światowej sławy producent i DJ Gregor Tresher (Cocoon Recordings) oraz Edgar Dirksen (A&R/szef wytwórni Cocoon Recordings) przedstawią swoje spostrzeżenia na temat życia producenta, prowadzenia wytwórni DJ-skiej, ścieżek kariery i wielu innych.

Czwartek (21 marca): Od innowacyjnego dźwięku scenicznego do zrównoważonego rozwoju

Od oświetlenia, dźwięku, technologii kamer i scen po koncepcje zrównoważonego rozwoju i innowacje technologiczne - branża eventowa charakteryzuje się różnorodnością, kreatywnością i bogactwem pomysłów.

Znajduje to również odzwierciedlenie w programie przewodnim na targach Prolight + SoundMichael Kastner, Head of Product w HOLOPLOT, przedstawi rewolucyjne rozwiązanie audio X1 Matrix Array, które stoi za rekordowym projektem SPHERE w Las Vegas.

Miłośnicy muzyki mogą spodziewać się przemówienia "What is your One LP?". Prof. Tim Wall i fotograf William Ellis zaprezentują docenioną przez krytyków serię portretów fotograficznych "The One LP Project".

Każdy portret przedstawia osobę z albumem o wielkim osobistym znaczeniu, do którego dołączony jest krótki wywiad refleksyjny nad znaczeniem i wartością wybranej płyty. Towarzysząca wystawie fotograficznej "The One LP Experience" w Portalhaus jest dostępna bezpłatnie dla zwiedzających Prolight + Sound

Głównym tematem czwartkowego przemówienia "Bamboo is Booming: Building Climate-Positive Events" będzie zrównoważony rozwój. 

Christopher Matthews (Atelier One), Levi Jack Sibthorpe (Nachtlab Agency) i Jan Detavernier (BambooLogic) wyjaśnią, w jaki sposób bambus może kształtować europejską branżę eventową w następnej dekadzie, jeśli chodzi o projektowanie scenografii, konstrukcje nośne, uprawę regeneracyjną i czynniki społeczno-ekonomiczne.

Piątek (22 marca): Czynniki ekonomiczne i edukacja akademicka

W piątek zostaną omówione ekonomiczne aspekty branży eventowej i edukacji akademickiej. Prof. Stefan Luppold (DHBW Ravensburg) i Patrick Haag (Head of Marketing music & light design GmbH) w swojej prezentacji "Success factors for events" zajmą się takimi tematami, jak zwiększanie świadomości marki czy poprawa wizerunku firmy oraz często niedocenianymi aspektami, takimi jak catering i matchmaking.

Podczas uniwersyteckiego okrągłego stołu Laura van Haperen (VPLT - Association for Media and Event Technology), prof. dr Alexander Lindau (BHT - Berlin University of Applied Sciences), prof. Axel Barwich (Mittelhessen University of Applied Sciences) i Anke von der Heide (HAW Hamburg Media Architecture) omówią temat edukacji akademickiej w zakresie technologii mediów i wydarzeń.

The Live Acts: Energetyczne występy artystów o międzynarodowej renomie

Targi Prolight + Sound stwarzają możliwości nawiązywania kontaktów, prezentują innowacje produktowe i programy edukacyjne. Oferują jednak również bogaty pakiet rozrywkowy.

W 2024 roku odwiedzający mogą spodziewać się wyjątkowych atrakcji dzięki nowo powstałemu Live Boxowi. Powierzchnia 100 m² jest częścią Performance + Production Hub (hala 11.0, E50), który został powiększony do 3000 m². To tutaj światowej sławy wykonawcy opowiedzą o swojej pracy.

Wielokrotnie nagradzany Emanuel Satie zaprezentuje w środę (20 marca) set na żywo. Ceniony na całym świecie producent i DJ zapewni również muzyczną rozrywkę w środowy wieczór podczas PLS Community Night. Gitarzystka Yasi Hofer (m.in. Yasi Hofer Trio, Helene Fischer Band itp.) ożywi Live Box swoimi energetycznymi riffami i porywającymi piosenkami.

Miłośnicy muzyki mogą również spodziewać się występów takich wykonawców, jak: DJ Ray-D, Oliver Magenta, DJ Iron, 69 Beats, ARKAI, Denise Frey, Dshanna, Escape Kid, Ray-D, Tim Kroker i wielu innych.

Yasi Hofer
Yasi Hofer

Prolight + Sound: Świat techniki eventowej pod jednym dachem

Jako wiodące targi branży technologii rozrywkowej, Prolight + Sound prezentują swoim gościom bogatą ofertę technologii eventowej: od najbardziej wszechstronnej międzynarodowej oferty technologii teatralnej i scenicznej (ProStage) poprzez największą w Europie platformę technologii oświetleniowej w sektorze eventowym (ProLight), po najbardziej spektakularne innowacje w profesjonalnym audio (ProAudio) i technologii AV (ProAV). A także innowacyjne rozwiązania dla sektora eventowego (ProEvent).

Program targów skupia się na tematach nowych technologii i obszarach ich zastosowań oraz tematach międzybranżowych, jak rekrutacja, promowanie młodych talentów, zrównoważony rozwój oraz równość płci w branży eventowej i rozrywkowej.

Odwiedzającym targi Prolight + Sound oferują ponadto bogaty program szkoleniowy, najwyższej klasy wykłady i emocjonujące występy na żywo artystów o międzynarodowej renomie.

Udział we wszystkich prezentacjach, warsztatach i prezentacjach produktów, a także w PLS Community Nights jest bezpłatny dla zwiedzających posiadających ważny bilet.

• Wszystkie szczegóły dotyczące Prolight + Sound 2024 na targach www.prolight-sound.com
• Jako międzynarodowa marka targowa, Prolight + Sound jest obecna na wydarzeniach w Niemczech, Chinach i Dubaju.
• Więcej o globalnej działalności: www.prolight-sound.com/worldwide

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu