Seong-Jin Cho gra Debussy`ego. Nowa płyta w listopadzie

Premiery

W piątek 17 listopada na rynku pojawi się nowa płyta zwycięzcy XVII Konkursu Chopinowskiego - Seong-Jin Cho, który po dwóch bestsellerowych albumach z muzyką Fryderyka Chopina, prezentuje twórczość Claude`a Debussy`ego, którego setna rocznica śmierci przypada na rok 2018.

Dodano: 2 listopad 2017

Fryderyk Chopin, który spędził większość dorosłego życia w Paryżu, uznawany był przez Debussy`ego za najważniejszego kompozytora swoich czasów. Dla Soeng-Jin Cho, koreańskiego pianisty, który kształcił się w paryskim konserwatorium, obaj twórcy są niezwykle istotni. Młodego artystę łączy z Debussym wyjątkowo silna muzyczna więź.

Nowy album wypełniają znakomite interpretacje popularnych dzieł i cykli Debussy'ego, takich jak Images I & II, Suite Bergamasque (ze słynnym Clair de Lune) oraz Children`s Corner, będący pozycją obowiązkową dla każdego młodego adepta sztuki fortepianowej.

Tracklista:

Claude Debussy (1862 - 1918):

Images I

1.Reflets dans l`eau
2.Hommage à Rameau
3.Mouvement

Images II

4.Cloches à travers les feuilles
5.Et la lune descend sur le temple qui fut
6.Poissons d`or

Children`s Corner

7.Doctor Gradus ad Parnassum
8.Jimbo's Lullaby
9.Serenade of the Doll
10.The Snow is Dancing
11.The Little Shepherd
12.Golliwoggs`s Cake-Walk (instant grat 2)

Suite Bergamasque

13.Prélude
14.Menuet
15.Clair de lune (instant grat 1)
16.Passepied
17. L`isle joyeuse

Źródło: materiały prasowe

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj