Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Marcin Wyrostek z nową płytą "POLACC"

Marcin Wyrostek z nową płytą "POLACC"

Premiery

Dodano: 2 listopad 2017

Kilka dni temu swoją premierę miała płyta "POLACC" zespołu Marcina Wyrostka. Nowy album znacząco różni się od jego dotychczasowej twórczości grupy, która inspirowała się dotąd m.in. muzyką bałkańską i latynoamerykańską.

Teraz muzycy postanowili sięgnąć do własnych korzeni, tym bardziej że jako promotor polskiej kultury Marcin Wyrostek koncertował poza granicami kraju. Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania nowej płyty, gdzie rozmaite motywy "POL"- skości połączył wspólny "ACC" - ordeonowy mianownik.

Na krążku "POLACC" znalazły się zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi, jak i kompozycje wielkich mistrzów, m.in.: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., a przede wszystkim autorskich kompozycji artysty. Wszystkie utwory zilustrowane i zaaranżowane z muzyczną wrażliwością charakterystyczną dla Marcina Wyrostka. W części utworów towarzyszy zespołowi także orkiestra kameralna i sekcja dęta.

Tracklista:

1. Mazurcyjek
2.Nie oczekuję dziś nikogo
3.Chodzony
4.Mazurek A-dur - Szymanowski
5.Mazurek a-moll - Kilar
6.Tango Schaeffera
7.Zabrałaś serce moje
8.Do kogo idziesz
9.III utwory w dawnym stylu cz.I - Górecki
10.Janosik
11. Maccabi Warszawa

Źródło: materiały prasowe

Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio