Marcin Wyrostek z nową płytą "POLACC"

Premiery

Kilka dni temu swoją premierę miała płyta "POLACC" zespołu Marcina Wyrostka. Nowy album znacząco różni się od jego dotychczasowej twórczości grupy, która inspirowała się dotąd m.in. muzyką bałkańską i latynoamerykańską.

Dodano: 2 listopad 2017

Teraz muzycy postanowili sięgnąć do własnych korzeni, tym bardziej że jako promotor polskiej kultury Marcin Wyrostek koncertował poza granicami kraju. Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania nowej płyty, gdzie rozmaite motywy "POL"- skości połączył wspólny "ACC" - ordeonowy mianownik.

Na krążku "POLACC" znalazły się zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi, jak i kompozycje wielkich mistrzów, m.in.: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., a przede wszystkim autorskich kompozycji artysty. Wszystkie utwory zilustrowane i zaaranżowane z muzyczną wrażliwością charakterystyczną dla Marcina Wyrostka. W części utworów towarzyszy zespołowi także orkiestra kameralna i sekcja dęta.

Tracklista:

1. Mazurcyjek
2.Nie oczekuję dziś nikogo
3.Chodzony
4.Mazurek A-dur - Szymanowski
5.Mazurek a-moll - Kilar
6.Tango Schaeffera
7.Zabrałaś serce moje
8.Do kogo idziesz
9.III utwory w dawnym stylu cz.I - Górecki
10.Janosik
11. Maccabi Warszawa

Źródło: materiały prasowe

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio