Muzykę do nowego filmu Stevena Spielberga skomponował Alan Silvestri

30 marca 2018 Premiery

Silvestri to legendarny kompozytor, który w ciągu kilku dekad swojej imponującej kariery napisał muzykę do wielu słynnych, kasowych holywoodzkich produkcji. Silvestri ma na swoim koncie dwie nominacje do Oscarów i Złotych Globów, a także trzy nagrody Grammy.

"Ready Player One" to nowy film science-fiction Stevena Spielberga, którego fabuła oparta jest na bestsellerowej powieści Ernesta Cline'a, o tym samym tytule.

Akcja filmu rozgrywa się w 2045 roku. Pogrążony w chaosie świat chyli się ku upadkowi. Ludzie odnaleźli ratunek w OASIS – wirtualnej rzeczywistości stworzonej przez ekscentrycznego Jamesa Hallidaya. (Mark Rylance). Umierając, Halliday zostawia swą ogromną fortunę pierwszej osobie, która odnajdzie wielkanocne jajo, ukryte gdzieś w OASIS. W poszukiwania wkrótce włącza się młody Wade Watts (Tye Sheridan), wpadając w sam środek intrygi, toczącej się wewnątrz fantastycznego świata pełnego tajemnic, odkryć i niebezpieczeństw.

Za muzykę do filmu odpowiadał Alan Silvestri i choć to współpraca z Robertem Zemeckisem zapewniła mu największy rozgłos ("Miłość, szmaragd i krokodyl", "Powrót do przyszłości", "Delta Force", "Forrest Gump", "Co kryje prawda", "Cast Away: poza światem", czy "Ekspres Polarny"), kompozytor udźwiękowił jeszcze ponad 100 filmów w wielu różnych stylach i gatunkach. Jego niespożyta energia i eksperymentatorski zmysł przyczyniły się do sukcesu takich obrazów, jak: "Predator",  "Sędzia Dredd", "Lilo i Stitch", "Bodyguard", "Van Helsing", "Drużyna A", czy "Avengers".

Głównego motywu muzycznego z filmu można już posłuchać na Spotify.

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu