"Si" - Andrea Bocelli zapowiada nową płytę

19 czerwca 2018 Premiery

Andrea Bocelli, niedawno uhonorowany nagrodą Classic BRIT "Icon", zapowiada swój nowy album zatytułowany "Si". Płyta będzie zawierała pierwszy od 14 lat całkowicie nowy materiał i ukaże się 26 października.

Jego nowy album to powrót do korzeni, intymna kolekcja utworów, które celebrują miłość, wiarę i życie rodzinne. "Chciałem wrócić do moich wspomnień, kiedy byłem młodym mężczyzną, grającym na pianinie w barze. Oczywiście od tego czasu wydałem wiele albumów, nagrałem wiele coverów i zrobiłem wiele innych rzeczy. Ale w pewnym momencie powiedziałem sobie: Może nadszedł czas, aby poszukać nowych piosenek? Zacząć wszystko od nowa, tak jak na początku mojej kariery" - powiedział.

Tytuł albumu niesie silny, prosty przekaz: "W obecnym czasie, w którym żyjemy, zbyt często używamy słowa "nie". Natomiast "tak" to słowo, które mówisz przy pierwszy pocałunku, kiedy się z kimś zgadzasz, kiedy chcesz, aby ktoś czuł się dobrze. "Si" jest słowem wypowiadanym przy każdym dobrym zakończeniu. Istnieje jeszcze tysiąc innych powodów, dla których si jest synonimem pozytywnego, mocnego przekazu ludzkich emocji i uczuć".

Materiał został nagrany w domu artysty we Włoszech i wyprodukowany przez legendarnego Boba Ezrina (Pink Floyd, Lou Reed).

Andrea Bocelli śpiewał dla papieży, prezydentów i członków rodziny królewskiej, występował w największych salach koncertowych i operowych, sprzedał 80 milionów płyt. Współpracował z wieloma gwiazdami muzyki pop, takimi jak Ed Sheeran, Ariana Grande, Nicole Scherzinger, Jennifer Lopez, LeAnn Rimes, Céline Dion czy Tony Bennett. Artysta Ma na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.: Golden Globe, 7 klasycznych BRIT Awards, 7 nagród World Music Awards, ma również swoje miejsce w Alei Gwiazd w Hollywood.

W tym roku Andrea Bocelli wyruszy w światową trasę koncertową i wystąpi m.in. w Nowym Jorku, Las Vegas i Los Angeles. Koncerty odbędą się także w Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii, Brazylii, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Źródło: materiały prasowe

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu