"Anthem of The Peaceful Army": Greta Van Fleet wydaje debiutancką płytę
18 Październik 2018 Premiery

Greta Van Fleet to z pewnością największe rockowe odkrycie ostatnich lat. Zespół, który można uznać za reinkarnację Led Leppelin, wydał właśnie swoją debiutancką płytę "Anthem of The Peaceful Army".

Zespół Greta Van Fleet tworzą Jake Kiszka, Sam Kiszka, Josh Kiszka oraz Danny Wagner, którzy zadebiutowali w marcu 2017 singlem "Highway Tune". Piosenka przez pięć tygodni z rzędu zajmowała 1. miejsce na U.S. Rock Radio Charts, dziewięć tygodni okupowała zaś szczyt kanadyjskiego zestawienia Active Rock Radio Charts. W efekcie formacja zagrała mnóstwo wyprzedanych koncertów w Ameryce Północnej oraz Europie.

EP-ki "Black Smoke Rising" i "From the Fires" spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem w Polsce. Oba wydawnictwa zostały bardzo ciepło przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków. Single z obu wydawnictw świetnie radziły sobie na listach przebojów Trójki i Antyradia.

Muzycy wspólnie napisali wszystkie 10 utworów na debiutancki krążek. Piosenki opowiadają o nowych początkach, miłości, uczciwości, niewinności, przygodach, różnorodności oraz prawdzie. Mocarny wokal, płomienne riffy, majestatyczna perkusja i kołyszące linie basu na "Anthem of The Peaceful Army" tworzą wybuchową mieszankę rocka, soulu i bluesa.

Za produkcję krążka odpowiadają Marlon Young, Al Sutton oraz Herschel Boone (The Rust Brothers). Nagrania odbyły się w Blackbird Studios w Nashville oraz Rustbelt Studios w Royal Oak w stanie Michigan.

Pierwszy singiel z "Anthem of The Peaceful Army" - "When The Curtain Falls" - został wydany w połowie sierpnia i znajduje się w Top 10 najpopularniejszych utworów rockowych w Stanach Zjednoczonych, natomiast teledysk zanotował już ponad 4,5 mln wyświetleń.

Tracklista:

1. Age of Man
2. The Cold Wind
3. When The Curtain Falls
4. Watching Over
5. Lover Leaver (Taker Believer)
6. You’re The One
7. The New Day
8. Mountain of the Sun
9. Brave New World
10. Anthem

Źródło: Universal Music Polska

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu