"Anthem of The Peaceful Army": Greta Van Fleet wydaje debiutancką płytę

Premiery

Greta Van Fleet to z pewnością największe rockowe odkrycie ostatnich lat. Zespół, który można uznać za reinkarnację Led Leppelin, wydał właśnie swoją debiutancką płytę "Anthem of The Peaceful Army".

Dodano: 18 październik 2018

Zespół Greta Van Fleet tworzą Jake Kiszka, Sam Kiszka, Josh Kiszka oraz Danny Wagner, którzy zadebiutowali w marcu 2017 singlem "Highway Tune". Piosenka przez pięć tygodni z rzędu zajmowała 1. miejsce na U.S. Rock Radio Charts, dziewięć tygodni okupowała zaś szczyt kanadyjskiego zestawienia Active Rock Radio Charts. W efekcie formacja zagrała mnóstwo wyprzedanych koncertów w Ameryce Północnej oraz Europie.

EP-ki "Black Smoke Rising" i "From the Fires" spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem w Polsce. Oba wydawnictwa zostały bardzo ciepło przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków. Single z obu wydawnictw świetnie radziły sobie na listach przebojów Trójki i Antyradia.

Muzycy wspólnie napisali wszystkie 10 utworów na debiutancki krążek. Piosenki opowiadają o nowych początkach, miłości, uczciwości, niewinności, przygodach, różnorodności oraz prawdzie. Mocarny wokal, płomienne riffy, majestatyczna perkusja i kołyszące linie basu na "Anthem of The Peaceful Army" tworzą wybuchową mieszankę rocka, soulu i bluesa.

Za produkcję krążka odpowiadają Marlon Young, Al Sutton oraz Herschel Boone (The Rust Brothers). Nagrania odbyły się w Blackbird Studios w Nashville oraz Rustbelt Studios w Royal Oak w stanie Michigan.

Pierwszy singiel z "Anthem of The Peaceful Army" - "When The Curtain Falls" - został wydany w połowie sierpnia i znajduje się w Top 10 najpopularniejszych utworów rockowych w Stanach Zjednoczonych, natomiast teledysk zanotował już ponad 4,5 mln wyświetleń.

Tracklista:

1. Age of Man
2. The Cold Wind
3. When The Curtain Falls
4. Watching Over
5. Lover Leaver (Taker Believer)
6. You’re The One
7. The New Day
8. Mountain of the Sun
9. Brave New World
10. Anthem

Źródło: Universal Music Polska

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj