Rafał Blechacz i Bomsori Kim na wspólnej płycie: Fauré, Debussy, Szymanowski, Chopin

Premiery

Rafał Blechacz i Bomsori Kim zapowiadają wspólny album. Płyta pojawi się na muzycznych półkach 25 stycznia, a znajdą się na niej utwory czterech kompozytorów: Fauré`go, Debussy`ego, Chopina i Szymanowskiego.

Dodano: 7 styczeń 2019

Artyści poznali się w 2016 roku. Bomsori Kim zajęła wówczas drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego i tam właśnie zauważył ją Rafał Blechacz. Zaproponował nagranie wspólnego kameralnego albumu, co artystka przyjęła z wielką radością.

Bomsori Kim urzekła w grze Rafała Blechacza niespotykana klarowność i ogromne bogactwo barw brzmieniowych. Artystka natomiast wniosła do wspólnego projektu doskonałe wyczucie liryzmu i poezji zawartej w muzyce.

Na wspólnym albumie artyści postanowili jeszcze bardziej zagłębić się w muzykę wspomnianych wcześniej kompozytorów: Debussy’ego i Szymanowskiego, i uzupełnić ją o dzieła Fauré`go i Chopina - zarejestrowanie Nokturnu cis-moll w transkrypcji na skrzypce i fortepian było spełnieniem marzeń Bomsori Kim o zagraniu muzyki Chopina na skrzypcach.

Źródło: Universal Music Polska

Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj