Prince: "Musicology", "3121", "Planet Earth" - wznowienia na CD i winylach

Premiery

Już 8 lutego do naszych rąk trafią trzy albumy Prince`a - "Musicology", "3121" i "Planet Earth" - których wznowienia zostaną wydane na CD i winylach. Czarne krążki będą tak naprawdę fioletowe i pojawią się w limitowanej liczbie.

Dodano: 8 styczeń 2019

Wznowienia albumów Księcia to efekt historycznej umowy podpisanej pomiędzy The Prince Estate a SME/Legacy w czerwcu 2018 roku. W sierpniu 37 utworów zebranych pod patronatem The Prince Estate, jako "Prince Anthology: 1995-2010", zostało udostępnionych we najważniejszych serwisach cyfrowych.

Płyta "Musicology" (2004) zaowocowała dwiema Grammy Awards - Best Traditional R & B Vocal Performance ("Musicology") oraz Best Rococ Vocal Performance - Male ("Call My Name") - i uzyskała certyfikat podwójnej platyny RIAA. Była jednocześnie prezentem dołączanym do biletu na koncerty trasy "Musicology Live 2004ever". Ten ruch wprowadził był pionierskim w kwestii marketingu i z pewnością wprowadził w branży nową jakość.

Wydana w 2006 roku "3121" stała się pierwszym albumem Prince`a, który zadebiutował na szczycie listy Billboard 200. Dla "Planet Earth" z 2007 roku artysta wybrał kolejną odważną taktykę marketingu i dystrybucji, dołączając w Wielkiej Brytanii darmowe egzemplarze albumu do ogólnokrajowej gazety "The Mail".

Prince: Musicology, 3121, Planet Earth

Źródło: Sony Music

Fot. Afshin Shahidi

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj