"Szukaj w snach": Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski nagrali płytę z kołysankami

Premiery

Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski wydali album z kołysankami dla dzieci i dorosłych. Płyta nosi tytuł "Szukaj w snach".

Dodano: 17 styczeń 2019

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos. I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach". Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych. Wydawnictwem zachwycił się m.in. Marcin Kydryński:

"(…) Szukaj w snach" nie jest płytą dla dzieci. To znaczy dla nich też, może nawet przede wszystkim, jednak - w zgodzie z najlepszą tradycją musicalową – jest to płyta familijna, czyli adresowana do ludzi w każdym wieku. To wielka sztuka stworzyć taki repertuar. To są kołysanki na nowe czasy i dla nowego świata".

Wszystkie utwory pochodzą ze spektaklu "Szukaj w snach", którego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie. Premiera warszawska odbędzie się 26 marca 2019 roku o godz. 19:00 w Teatrze Muzycznym ROMA.

"Szukaj w snach" - Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski

Tracklista:

1. Ty tak pięknie umiesz spać
2. Zaśnij grzecznie
3. Szukaj w snach
4. Mały misiu śpij
5. Tylko oczka zmruż
6. Czy znasz? (utwór instrumentalny)
7. Kołysanka dla obcych
8. W ciepłych snach
9. On już śpi
10. Lipowa panienka (utwór instrumentalny)
11. Nocny teatr
12. Lulajże mi

Źródło: materiały prasowe

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj