Dream Theater i "Distance Over Time". Nowa płyta już w sklepach

Premiery

"Distance Over Time" to 14. studyjny album Dream Theater, który niedawno pojawił się na naszym rynku. Płyta przypomina nieco albumy znane z początków kariery formacji.

Dodano: 25 luty 2019

Tym razem John Petrucci, John Myung, Jamesa LaBrie, Jordan Rudess i Mike Mangini po raz pierwszy na czas nagrywania płyty zamieszkali w odludnym studiu w Monticello (stan Nowy Jork), w którym spędzili 4 miesiące. Efektem jest materiał przypominający pierwsze dokonania Dream Theater - bardziej naturalny, organiczny. To jednak wciąż brzmienie łączące metalową agresję, maestrię techniczną ze stylem progresywnym, z jakiego tak dobrze znany jest zespół. I choć tematyka płyty nie należy do najlżejszych, klimat całości oddaje pasję i entuzjazm, jakie towarzyszyły jej nagrywaniu.

"Distance Over Time" ukazuje się na płycie CD, limitowanej wersji na CD (z dodatkowym bonus trackiem), na dwóch płytacj winylowych (180 g, booklet w formacie płyty winylowej oraz cały materiał dodany na płycie CD), a także w edycji 2CD+Blu-Ray+DVD (bonusowe CD z instrumentalnymi wersjami wszystkich utworów, Blu-Ray i DVD z utworami w formacie 5.1 i plikami w bardzo wysokiej jakości) oraz specjalnym boxie z trójwymiarową okładką (2CD + Blu-ray + DVD + 2 białe winyle 180 g ze specjalną okładką+ plakat 60 x 60 cm + podkładka pod mysz + naszywka + przypinka + karty + ręcznie numerowany certyfikat autentyczności).

Dream Theater wystąpią 13 lipca 2019 roku w warszawskiej Progresji w ramach imprezy Prog in Park III.

Źródło: Sony Music

Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj